Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meier Jana Chathreen GER 4.50/52 1.50/55/16.00
2 Ivlyushkina Olga UKR 2.00/52 4.00/55/18.25
3 Charnyshova Luiza BLR 2.50/52 3.00/55/18.25
4 Grochowska Kinga POL 4.50/49 5.00/52
5 Wenger Vanessa AUT 4.50/52 3.50/52
6 Kuzmenko Xeniya UKR 1.50/49 3.00/52
7 Borikova Karin SVK 3.50/52 4.00/49
8 Fedorova Lucia SVK 4.00/46 2.50/46
9 Polkowska Zuzanna POL 3.50/46
10 Prosvetova Stanislava UKR 2.00/46
11 Iny Gal ISR 0.50/46
12 Konarska Patrycja POL 4.00/22
12 Taliaronak Aliaksandra BLR 4.00/22
14 Khatkouskaya Alena BLR 2.50/22
15 Wozniak Idalia POL 2.00/22
16 Petskova Iryna BLR 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ivlyushkina Olga UKR 7080 7020
2 Charnyshova Luiza BLR 6560 6490
3 Khatkouskaya Alena BLR 5730 6350
4 Petskova Iryna BLR 4310 5890
5 Ivashneva Victoria RUS 4890 4890
6 Taliaronak Aliaksandra BLR 4550 4020
7 Wozniak Idalia POL 2800 2890
8 Borikova Karin SVK 2740 2740
9 Kuzmenko Xeniya UKR 2360
10 Prosvetova Stanislava UKR 2350
11 Fedorova Lucia SVK 1750
12 Iny Gal ISR 950
13 Konarska Patrycja POL 820
14 Polkowska Zuzanna POL 740
15 Grochowska Kinga POL 560
16 Meier Jana Chathreen GER 320
17 Wenger Vanessa AUT 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Petskova Iryna BLR 29.20 31.20
2 Ivlyushkina Olga UKR 29.10 30.20
3 Meier Jana Chathreen GER 27.90 29.20
4 Taliaronak Aliaksandra BLR 28.80 28.30
5 Charnyshova Luiza BLR 28.20 28.00
6 Wozniak Idalia POL 27.60 26.50
7 Borikova Karin SVK 24.20
8 Khatkouskaya Alena BLR 22.70
9 Grochowska Kinga POL 21.80
10 Prosvetova Stanislava UKR 21.20
11 Wenger Vanessa AUT 19.40
12 Polkowska Zuzanna POL 19.20
13 Kuzmenko Xeniya UKR 17.70
14 Ivashneva Victoria RUS 15.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 2.00/55/16.00 5.00/22
2 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 3.00/55/14.25 4.00/22
3 Elsendoorn Puck NED 3.00/55/16.00 4.00/22
4 Rutkowska Malgorzata POL 0.00/55/16.00 4.00/22
5 Ittensohn Tanja GER 2.25/55/16.00 3.50/22
6 Pozdnyakova Daria RUS 2.00/55/16.00 3.00/22
7 Iny My ISR 4.50/22
8 Bossow Isabel GER 2.50/22
9 Ativ Aviv ISR 2.00/22
9 Cseploova Veronika SVK 2.00/22
11 Svecova Katerina CZE 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 9080 9290
2 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 4970 6680
3 Pirozhenko Anna UKR 4490 6190
4 Svecova Katerina CZE 5860 6090
5 Pozdnyakova Daria RUS 3260 4260
6 Cseploova Veronika SVK 3480 3440
7 Ittensohn Tanja GER 2480
8 Elsendoorn Puck NED 2100
9 Rutkowska Malgorzata POL 1770
10 Bossow Isabel GER 1350
11 Ativ Aviv ISR 870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 34.90 36.90
2 Kisialiova Katsiaryna BLR 35.10 36.80
3 Svecova Katerina CZE 33.30 34.90
4 Rutkowska Malgorzata POL 34.20 34.40
5 Cseploova Veronika SVK 32.20 32.80
6 Pozdnyakova Daria RUS 31.00
7 Ittensohn Tanja GER 30.30
8 Elsendoorn Puck NED 25.40
9 Bossow Isabel GER 25.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 4.50/22 4.50/52
2 Fridman Blat Naomi ISR 2.50/22 3.00/49
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 1880 2700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 26.80 28.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antonau Anton BLR 2.50/58/16.00 3.00/58/13.00
2 Zawadzki Konrad POL 3.00/58/18.25 3.00/58/16.00
3 Filchenko Danylo UKR 4.00/52 2.50/58/16.00
4 Heinicke Niklas GER 4.25/55/18.25 5.00/58/18.25
5 Artsiomau Yahor BLR 3.00/55/18.25 2.50/58/18.25
6 Charles Richard GBR 5.00/52 5.00/55/18.25
7 Goldenberg Yahali ISR 1.50/52
8 Samoylov Olexandr UKR 4.50/49
9 Fridman Tomer ISR 1.50/49
10 Vasko Daniel SVK 4.50/22
11 Asher Roi ISR 2.00/22
11 Asher Yuval ISR 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 9870 8620
2 Antonau Anton BLR 8710 8030
3 Artsiomau Yahor BLR 6410 7600
4 Samoylov Olexandr UKR 5010 6720
5 Heinicke Niklas GER 4780 5100
6 Zawadzki Konrad POL 1490
7 Goldenberg Yahali ISR 1450
8 Vasko Daniel SVK 1290
9 Asher Roi ISR 1000
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 38.30 42.00
2 Antonau Anton BLR 42.80 38.70
3 Artsiomau Yahor BLR 35.40 35.50
4 Samoylov Olexandr UKR 34.60 35.40
5 Zawadzki Konrad POL 33.20 34.80
6 Heinicke Niklas GER 29.50
7 Goldenberg Yahali ISR 26.70
8 Vasko Daniel SVK 14.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vasko Alexander SVK 3.00/58/12.00 2.00/58/11.25
2 Borysewicz Kamil POL 3.25/58/12.00 4.00/58/12.00
3 Schimanski Marius GER 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00
4 Hynek Radovan SVK 5.50/58/13.00 4.50/58/14.25
5 Labkovich Ilya BLR 5.00/58/14.25 2.50/58/14.25
6 Klein Max GER 5.00/58/16.00 5.25/58/16.00
7 Kerpcar Juraj SVK 1.00/58/12.00 4.50/22
8 Paulmair Thomas AUT 0.50/58/14.25 3.00/22
9 Wolf Nikolas SVK 2.00/58/16.00
10 Renz Manuel GER 1.50/58/16.00
11 Yehuda Jonathan ISR 3.00/58/18.25
12 Prigge Max GER 2.50/58/18.25
13 Swietek Pawel POL 1.50/58/18.25
14 Mikhailau Aliaksandr BLR 5.50/55/18.25
15 Kowalczyk Krzysztof POL 4.00/55/18.25
16 Zawadzki Erwin POL 3.25/55/18.25
17 Shpak Stepan BLR 5.00/22
18 Marozau Artsiom BLR 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 12090 11320
2 Vasko Alexander SVK 10140 10550
3 Marozau Artsiom BLR 5480 9060
4 Schimanski Marius GER 6290 8400
5 Shpak Stepan BLR 8000 8290
6 Mikhailau Aliaksandr BLR 10240 7870
7 Wolf Nikolas SVK 4660 4660
8 Hynek Radovan SVK 6950
9 Kerpcar Juraj SVK 4190
10 Swietek Pawel POL 4180
11 Prigge Max GER 3340
12 Klein Max GER 3170
13 Borysewicz Kamil POL 2910
14 Renz Manuel GER 2510
15 Zawadzki Erwin POL 1270
16 Kowalczyk Krzysztof POL 900
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 53.40 52.70
2 Vasko Alexander SVK 52.10 50.60
3 Schimanski Marius GER 52.50 49.70
4 Shpak Stepan BLR 48.40 49.60
5 Labkovich Ilya BLR 48.20 46.60
6 Zawadzki Erwin POL 43.80 43.80
7 Kerpcar Juraj SVK 44.20 43.30
8 Wolf Nikolas SVK 41.60 40.90
9 Klein Max GER 40.80
10 Marozau Artsiom BLR 38.60
11 Prigge Max GER 38.00
11 Renz Manuel GER 38.00
13 Mikhailau Aliaksandr BLR 37.50
14 Swietek Pawel POL 34.20
15 Kowalczyk Krzysztof POL 31.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marston Stuart GBR 5.00/22 3.00/55/14.25
2 Usinger Jürgen GER 3.00/55/18.25 2.50/55/16.00
3 Graw Martin GER 0.00/55/18.25 1.25/55/16.00
4 Fridman Erez ISR 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
4 Jettinghoff Marcel NED 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
6 Schiewe Rolf GER 5.00/22
7 Paulmair Engelbert AUT 5.00/22
8 Hamblin Steven GBR 4.00/22
9 Leijer, De Joost NED 2.50/22
10 Schnugg Roland GER 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bruenjes Jan GER 4090 4080
2 Marston Stuart GBR 1730 2900
3 Graw Martin GER 3060 2880
4 Schiewe Rolf GER 1970 2150
5 Gilboa Eliezer ISR 2110 1460
6 Jettinghoff Marcel NED 900
7 Usinger Jürgen GER 620
8 Hamblin Steven GBR 520
9 Leijer, De Joost NED 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marston Stuart GBR 40.80 39.40
2 Graw Martin GER 34.80 34.50
3 Hamblin Steven GBR 32.10 32.30
4 Leijer, De Joost NED 28.00 30.50
5 Schiewe Rolf GER 28.00 29.40
6 Usinger Jürgen GER 13.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Polguj Piotr POL 4.00/22 4.00/22