Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meier Jana Chathreen GER 5.00/55/18.25 5.50/55/16.00
2 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.50/55/18.25 4.25/55/18.25
3 Borikova Karin SVK 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
4 Ivlyushkina Olga UKR 4.00/52 2.00/55/18.25
5 Maksymenkova Sofiia UKR 3.00/55/18.25 1.50/52
6 Wozniak Idalia POL 4.50/49
7 Kuzmenko Xeniya UKR 5.00/46
8 Christian Laura GBR 2.50/34
8 Pozdnyakova Daria RUS 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maksymenkova Sofiia UKR 6730 6730
2 Ivlyushkina Olga UKR 7400 6720
3 Kuzmenko Xeniya UKR 6280 6530
4 Pirozhenko Anna UKR 6280 6280
5 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 5260 5520
6 Pozdnyakova Daria RUS 4470
7 Wozniak Idalia POL 2550
8 Meier Jana Chathreen GER 1890
9 Borikova Karin SVK 1500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 28.70 31.20
2 Pozdnyakova Daria RUS 27.30 28.40
3 Meier Jana Chathreen GER 22.90 24.90
4 Ivlyushkina Olga UKR 19.30 21.40
5 Wozniak Idalia POL 21.80 20.60
6 Borikova Karin SVK 19.00
7 Maksymenkova Sofiia UKR 18.50
8 Kuzmenko Xeniya UKR 9.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ativ Aviv ISR 1.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Straltsova Hanna BLR 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Kisialiova Katsiaryna BLR 1.00/55/13.00 1.00/55/12.00
4 Cseploova Veronika SVK 3.00/55/13.00 3.00/55/13.00
5 Crommert, Van De Linda NED 2.00/55/12.00 5.00/55/14.25
6 Biryukova Maria RUS 2.00/55/13.00 5.00/34
7 Bossow Isabel GER 1.50/55/14.25
8 Svecova Katerina CZE 4.00/55/16.00
9 Elsendoorn Puck NED 2.50/55/16.00
10 Rutkowska Malgorzata POL 5.00/55/18.25
11 Ittensohn Tanja GER 4.50/55/18.25
12 Tomanova Katerina CZE 3.00/55/18.25
13 Splichalova Andrea CZE 1.50/55/18.25
14 Erkan Viola GER 2.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 8370 7990
2 Straltsova Hanna BLR 4490 7510
3 Svecova Katerina CZE 5670 4130
4 Tomanova Katerina CZE 3020 3820
5 Cseploova Veronika SVK 3600 3030
6 Crommert, Van De Linda NED 3510 2840
7 Rutkowska Malgorzata POL 2750
8 Ativ Aviv ISR 2610
9 Elsendoorn Puck NED 2090
10 Erkan Viola GER 1770
11 Ittensohn Tanja GER 1610
12 Bossow Isabel GER 1520
13 Splichalova Andrea CZE 950
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 33.70 35.40
2 Kisialiova Katsiaryna BLR 32.50 33.60
3 Cseploova Veronika SVK 35.10 33.30
4 Svecova Katerina CZE 31.80 33.30
5 Rutkowska Malgorzata POL 29.30 33.20
6 Tomanova Katerina CZE 33.00 32.60
7 Crommert, Van De Linda NED 28.50
8 Splichalova Andrea CZE 27.80
9 Ittensohn Tanja GER 26.60
10 Elsendoorn Puck NED 22.70
11 Bossow Isabel GER 22.60
12 Perkins Tilly GBR 21.80
13 Erkan Viola GER 21.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 4.50/52 2.00/55/18.25
2 Fridman Blat Naomi ISR 3.00/52 4.25/52
3 Harding Maxine GBR 3.50/34 5.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 3560 2380
2 Harding Maxine GBR 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 31.90 32.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kerpcar Juraj SVK 3.00/58/13.00 3.50/58/13.00
2 Antonau Anton BLR 1.50/58/14.25 0.50/58/13.00
3 Lazar Peter SVK 3.00/58/16.00 5.50/58/16.00
4 Gogola Wojciech POL 4.50/58/18.25 5.50/58/16.00
5 Renz Manuel GER 3.25/58/16.00 5.00/58/18.25
6 Mikhailau Aliaksandr BLR 5.00/58/18.25 4.50/58/18.25
7 Heinicke Niklas GER 4.00/58/18.25
8 Filchenko Danylo UKR 6.00/55/18.25
9 Goldenberg Yahali ISR 4.00/55/18.25
10 Samoylov Olexandr UKR 2.50/52
11 Charles Richard GBR 4.50/49
12 Callow Lewis GBR 5.00/37
13 Bates Jamie GBR 4.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 9630 8670
2 Mikhailau Aliaksandr BLR 7590 7210
3 Samoylov Olexandr UKR 7600 7200
4 Kerpcar Juraj SVK 4600 5500
5 Heinicke Niklas GER 4900 3940
6 Gogola Wojciech POL 4300
7 Antonau Anton BLR 3450
8 Renz Manuel GER 2390
9 Lazar Peter SVK 1340
10 Goldenberg Yahali ISR 1110
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Renz Manuel GER 35.20 35.90
2 Antonau Anton BLR 35.10 34.60
3 Gogola Wojciech POL 35.70 34.40
4 Kerpcar Juraj SVK 33.50 32.90
5 Filchenko Danylo UKR 31.90 31.90
6 Lazar Peter SVK 29.80
7 Mikhailau Aliaksandr BLR 29.40
8 Samoylov Olexandr UKR 27.00
9 Heinicke Niklas GER 26.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 2.00/58/12.00 5.00/58/11.25
2 Borysewicz Kamil POL 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25
3 Schimanski Marius GER 0.50/58/12.00 3.50/58/12.00
4 Vasko Alexander SVK 1.00/58/11.25 2.00/58/12.00
5 Heinicke Philipp GER 2.00/58/13.00 6.00/58/13.00
6 Marozau Artsiom BLR 5.00/58/14.25 5.00/58/14.25
7 Hynek Radovan SVK 4.50/58/14.25 0.50/58/14.25
8 Meisner Viktor CZE 3.25/58/14.25 2.00/37
9 Toyne Benjamin GBR 3.00/58/14.25
10 Isayeu Aliaksandr BLR 2.00/58/14.25
11 Klein Max GER 5.00/58/16.00
11 Shpak Stepan BLR 5.00/58/16.00
11 Yehuda Jonathan ISR 5.00/58/16.00
14 Hintringer Fabian AUT 5.00/58/18.25
15 Swietek Pawel POL 4.50/58/18.25
16 Zawadzki Erwin POL 4.00/58/18.25
17 Foster Charlie GBR 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 10140 10070
2 Isayeu Aliaksandr BLR 11210 9540
3 Vasko Alexander SVK 8600 8840
4 Marozau Artsiom BLR 7270 8140
5 Meisner Viktor CZE 6280 6040
6 Schimanski Marius GER 7190 3110
7 Swietek Pawel POL 6070
8 Heinicke Philipp GER 5600
9 Shpak Stepan BLR 4420
10 Klein Max GER 4270
11 Hynek Radovan SVK 3250
12 Borysewicz Kamil POL 2340
13 Zawadzki Erwin POL 1060
14 Toyne Benjamin GBR 580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 51.30 54.50
2 Vasko Alexander SVK 51.10 49.50
3 Zawadzki Erwin POL 44.90 48.20
4 Labkovich Ilya BLR 43.50 45.30
5 Marozau Artsiom BLR 46.60 45.20
6 Schimanski Marius GER 42.00 44.80
7 Meisner Viktor CZE 44.20 40.70
8 Shpak Stepan BLR 46.50 40.30
9 Heinicke Philipp GER 41.70
10 Hintringer Fabian AUT 41.00
11 Klein Max GER 40.80
12 Isayeu Aliaksandr BLR 40.30
13 Swietek Pawel POL 36.90
14 Hynek Radovan SVK 33.90
15 Toyne Benjamin GBR 30.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marston Stuart GBR 3.00/55/10.25 2.00/55/10.75
2 Meier Marc-Andre GER 1.50/55/10.25 2.50/55/11.25
3 Farley Aaron GBR 2.00/55/11.25 2.00/55/12.00
4 Schnugg Roland GER 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Schiewe Rolf GER 1.00/55/11.25 5.00/34
6 Krenn Josef AUT 3.00/55/11.25 0.50/34
7 Graw Martin GER 2.50/55/12.00
8 Fridman Erez ISR 5.50/55/13.00
9 Mclean Scott GBR 4.50/55/13.00
10 Vasko Alexander Sen SVK 3.00/55/14.25
11 Leijer, De Joost NED 3.00/34
12 Hamblin Steven GBR 2.50/34
13 Schneck Stefan GER 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schneck Stefan GER 3360 3360
2 Marston Stuart GBR 3500 2390
3 Gilboa Eliezer ISR 2010 2290
4 Graw Martin GER 2900 2230
5 Krenn Josef AUT 2010 1440
6 Schiewe Rolf GER 2550
7 Vasko Alexander Sen SVK 1990
8 Schnugg Roland GER 1040
9 Farley Aaron GBR 840
10 Hamblin Steven GBR 790
11 Leijer, De Joost NED 440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marston Stuart GBR 41.10 45.50
2 Hamblin Steven GBR 31.60 36.20
3 Graw Martin GER 36.50 35.90
4 Schneck Stefan GER 34.70 35.90
5 Perkins Mark GBR 33.60 33.90
6 Krenn Josef AUT 31.50
6 Schiewe Rolf GER 31.50
8 Vasko Alexander Sen SVK 30.30
9 Leijer, De Joost NED 27.90