Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Prosvetova Stanislava UKR 2.00/55/13.00 5.00/55/14.25
2 Trubskaya Valeryia BLR 5.25/55/14.25 3.50/55/14.25
3 Rybak Iryna UKR 2.50/55/14.25 2.00/55/14.25
4 Parkhomenka Alena BLR 2.00/55/14.25 4.50/55/16.00
5 Maksymenkova Sofiia UKR 2.00/55/13.00 0.00/55/16.00
6 Novikova Maria RUS 2.50/55/18.25
7 Belskaya Maryia BLR 0.50/52
8 Kazelskaya Maryia BLR 4.50/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Politova Varvara RUS 4030 4910
2 Prosvetova Stanislava UKR 4930 4320
3 Parkhomenka Alena BLR 4750 3720
4 Rybak Iryna UKR 5330 3700
5 Maksymenkova Sofiia UKR 5200 3090
6 Timofeeva Julia RUS 2930 2500
7 Trubskaya Valeryia BLR 2930 2480
8 Groznova Olga RUS 2420 1810
9 Vinokurova Eva RUS 1500
10 Dobzhevich Elizaveta RUS 1320
11 Nikolaeva Anna RUS 1080
12 Belskaya Maryia BLR 1030
13 Kazelskaya Maryia BLR 850
14 Novikova Maria RUS 260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Maksymenkova Sofiia UKR 30.40 32.00
2 Prosvetova Stanislava UKR 26.80 26.80
3 Rybak Iryna UKR 23.20 24.20
4 Trubskaya Valeryia BLR 22.60 23.30
5 Parkhomenka Alena BLR 21.60 21.50
6 Novikova Maria RUS 17.10
7 Belskaya Maryia BLR 12.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leshchanka Maryia BLR 2.50/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Ivlyushkina Olga UKR 4.00/55/13.00 2.50/55/13.00
3 Kuzmenko Xeniya UKR 2.00/55/13.00 4.00/55/14.25
4 Petskova Iryna BLR 4.50/55/16.00 2.50/55/14.25
5 Mednikova Polina RUS 0.00/55/14.25 2.50/22
6 Zhirkova Polina RUS 0.00/55/16.00
7 Kolondaeva Evgenia RUS 3.00/55/18.25
8 Kolesnikova Veronika RUS 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ivlyushkina Olga UKR 4230 4930
2 Kuzmenko Xeniya UKR 4780 4490
3 Zhirkova Polina RUS 4030 4350
4 Petskova Iryna BLR 2940 3000
5 Ivashneva Victoria RUS 4130 1230
6 Kolesnikova Veronika RUS 1080
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ivlyushkina Olga UKR 32.50 35.20
2 Petskova Iryna BLR 34.00 32.90
3 Zhirkova Polina RUS 30.40 29.30
4 Kuzmenko Xeniya UKR 25.70 24.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shevkunova Alisa RUS 2.00/55/11.25 5.00/55/11.25
2 Dymant Iryna BLR 3.00/55/11.25 5.00/55/12.00
3 Turets Iryna BLR 2.00/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Kovalenko Anna RUS 5.00/55/13.00 3.50/55/12.00
5 Komarova Ksenia RUS 5.00/55/13.00 3.00/55/12.00
6 Kashitsina Olga RUS 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00
7 Savina Polina RUS 4.50/55/13.00
8 Pavlova Olga BLR 3.50/55/13.00
9 Perepelova Alena RUS 2.00/55/13.00
10 Vorona Mariia RUS 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Churakova Tatiana RUS 7530 7440
2 Pavlova Olga BLR 3810 3990
3 Delina Veronika RUS 3800 2990
4 Savina Polina RUS 4210 2730
5 Vorona Mariia RUS 3340 1820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turets Iryna BLR 44.90 43.00
2 Kashitsina Olga RUS 42.80 42.70
3 Pavlova Olga BLR 39.90 39.30
4 Savina Polina RUS 34.60 34.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Samoilov Olexander UKR 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
2 Piatrenka Stefan BLR 4.50/55/14.25 3.50/55/14.25
3 Filaretov Damir UKR 1.50/55/16.00 1.00/55/16.00
4 Zhylitsky Stanislav BLR 0.00/49 3.00/55/18.25
5 Zhirkov Ivan RUS 3.50/49 2.00/22
6 Straltsou Ilya BLR 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Samoilov Olexander UKR 2860 6250
2 Filaretov Damir UKR 4620 4620
3 Churakov Danila RUS 2900 3390
4 Zhirkov Ivan RUS 2710 2780
5 Piatrenka Stefan BLR 2460 2740
6 Straltsou Ilya BLR 2380
7 Tsarikaev Yuriy RUS 1850
8 Zhylitsky Stanislav BLR 1490
9 Sheleshnev Timofey RUS 300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Samoilov Olexander UKR 36.40 37.60
2 Piatrenka Stefan BLR 31.60 33.80
3 Filaretov Damir UKR 16.70 16.80
4 Tsarikaev Yuriy RUS 17.60 16.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 4.00/58/12.00 3.50/58/13.00
2 Sheleshnev Dmitriy RUS 4.00/22 2.00/22
3 Lipatov Sergey RUS 2.00/58/14.25 1.50/22
4 Presnov Nikita RUS 2.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 9270 8970
2 Presnov Nikita RUS 2610 2710
3 Holopov Valeriy RUS 3510 2120
4 Sheleshnev Dmitriy RUS 2170 2100
5 Lipatov Sergey RUS 4400 1180
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arefiev Egor RUS 48.80 49.90
2 Filchenko Danylo UKR 41.30 48.00
3 Lipatov Sergey RUS 29.30 31.50
4 Sheleshnev Dmitriy RUS 17.70 17.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kazlowski Alexander BLR 3.00/58/11.25 5.00/58/12.00
2 Papkou Andrei BLR 1.50/58/12.00 4.50/58/12.00
3 Isayeu Aliaksandr BLR 5.25/58/12.00 3.50/58/12.00
4 Mistryukov Alexander RUS 2.00/58/11.25 2.50/58/12.00
5 Trushechkin Andrey RUS 2.50/58/12.00 4.00/58/13.00
6 Purosau Mikhail BLR 4.00/58/13.00
7 Kamyshenko Sergey RUS 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 9530 10180
2 Purosau Mikhail BLR 3230 6270
3 Mikhaylov Maxim RUS 5300 4340
4 Trushechkin Andrey RUS 4950 4110
5 Papkou Andrei BLR 4620 1780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 54.80 58.60
2 Papkou Andrei BLR 43.50 43.90
3 Ovchinnikov Gleb RUS 41.80 43.30
4 Trushechkin Andrey RUS 41.60 41.40
5 Kamyshenko Sergey RUS 48.70
6 Purosau Mikhail BLR 35.80
7 Groznov Nikita RUS 25.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Linkov Sergey RUS 3.50/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Gorshcharuk Dmitry RUS 2.50/55/14.25 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zhitlovskiy Mikhail RUS 3.00/49 3.50/22