Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Costard Manon FRA 1.00/55/10.75 2.50/55/10.75
2 Krueger Geena GER 2.00/55/11.25 2.00/55/10.75
3 Shevkunova Alisa RUS 2.50/55/11.25 4.50/55/11.25
4 Lucine Clementine FRA 2.00/55/11.25 4.50/55/11.25
5 Botas Medem Sandra ESP 1.00/55/11.25 3.50/55/11.25
6 Lambert Kate BEL 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25
7 Bagnoli Alice ITA 0.50/55/11.25 3.00/55/11.25
7 Ianni Beatrice ITA 0.50/55/11.25 3.00/55/11.25
9 Welter Claire-Lise FRA 2.50/55/11.25 2.50/55/11.25
10 Dymant Iryna BLR 3.00/55/11.25 0.50/55/11.25
11 Turets Iryna BLR 0.50/55/11.25 4.00/55/12.00
12 Berdnikava Natallia BLR 1.00/55/11.25 0.50/55/13.00
13 Franc Ambre FRA 5.50/55/12.00
13 Straltsova Hanna BLR 5.50/55/12.00
15 Bonnemann Giannina GER 5.00/55/12.00
16 Fladborg Asher June DEN 4.50/55/12.00
17 Cespivova Anna CZE 3.50/55/12.00
17 Wharton Charlotte GBR 3.50/55/12.00
19 Rauchenwald Tina AUT 3.00/55/12.00
20 Botas Medem Nadine ESP 2.50/55/12.00
21 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.00/55/12.00
21 Rottcher Natascha NAM 2.00/55/12.00
23 Bonnemann Chiara GER 1.50/55/12.00
23 Menestrina Jutta FIN 1.50/55/12.00
25 Rohrer Irena AUT 1.00/55/12.00
26 Komarova Ksenia RUS 0.50/55/12.00
27 Chardin Nancy FRA 4.00/55/13.00
28 Svecova Katerina CZE 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 9320 9090
2 Lucine Clementine FRA 8040 8330
3 Lambert Kate BEL 7620 7840
4 Bonnemann Giannina GER 7200 7690
5 Costard Manon FRA 7440 6960
6 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6610 6730
7 Bagnoli Alice ITA 6040 5860
8 Straltsova Hanna BLR 6320 5070
9 Bonnemann Chiara GER 4490 4900
10 Chardin Nancy FRA 6460 2500
11 Wharton Charlotte GBR 4340
12 Rauchenwald Tina AUT 4070
13 Svecova Katerina CZE 3530
14 Cespivova Anna CZE 3520
15 Aynaud Marion FRA 3420
16 Menestrina Jutta FIN 3400
17 Turets Iryna BLR 1770
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vympranietsova Marie GRE 51.00 51.50
2 Menestrina Jutta FIN 52.80 50.50
3 Chardin Nancy FRA 48.20 48.50
4 Berdnikava Natallia BLR 50.90 47.90
5 Bonnemann Giannina GER 45.40 47.40
6 Turets Iryna BLR 45.00 45.90
7 Straltsova Hanna BLR 45.70 45.70
8 Costard Manon FRA 44.90 45.30
9 Lambert Kate BEL 46.40 45.10
10 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 46.50 39.70
11 Wharton Charlotte GBR 43.90
12 Rauchenwald Tina AUT 43.30
13 Francke Lisa SWE 42.90
14 Fladborg Asher June DEN 42.20
15 Svecova Katerina CZE 40.20
16 Cespivova Anna CZE 37.70
17 Bonnemann Chiara GER 36.70
18 Bagnoli Alice ITA 34.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Odvarko Daniel CZE 2.00/58/10.25 1.50/58/10.25
2 Allais Carlo ITA 3.00/58/10.75 1.00/58/10.25
3 Sedlmajer Adam CZE 0.50/58/10.25 5.00/58/10.75
4 Efverstrom Johan SWE 2.50/58/10.75 5.00/58/10.75
5 Bartalsky Martin SVK 1.00/58/10.25 3.50/58/10.75
6 Stadlbaur Benjamin SUI 4.00/58/10.75 3.50/58/10.75
7 Collot Jeremie SUI 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75
8 Degasperi Thomas ITA 1.00/58/10.25 2.50/58/10.75
9 Luzzeri Matteo ITA 3.00/58/10.75 5.50/58/11.25
10 Kolman Martin CZE 3.00/58/10.75 3.00/58/11.25
11 Rönkkö Pietari FIN 2.00/58/10.25 1.50/58/11.25
12 Winter Frederick GBR 3.00/58/10.25 0.50/58/11.25
13 Dailland Thibaut FRA 2.50/58/10.75
14 Mlynek Marek SVK 2.00/58/10.75
15 Schipner Bojan GER 1.00/58/10.75
16 Napolitano Davide ITA 4.50/58/11.25
17 Asher Thomas GBR 3.00/58/11.25
17 Earl James GBR 3.00/58/11.25
17 Kostenberger Claudio AUT 3.00/58/11.25
20 Campbell Glenn GBR 2.50/58/11.25
21 Dailland Tanguy FRA 2.00/58/11.25
21 Noguera Vergés Lluís ESP 2.00/58/11.25
23 Morros Peyri Ivan ESP 1.00/58/11.25
24 School Freek NED 0.50/58/11.25
25 Schweigert Jurgen GER 5.00/58/12.00
26 Morozov Igor RUS 3.50/58/12.00
27 Noguera Verges Alvaro ESP 3.00/58/12.00
28 Pajni Gianmarco ITA 2.50/58/12.00
29 Isayeu Aliaksandr BLR 2.00/58/12.00
30 Dobringer Daniel AUT 5.00/58/13.00
31 Muzic Feruccio CRO 4.50/58/13.00
32 Lazinskas Ricardas LTU 4.00/58/13.00
33 Lagae Pieter-Jan BEL 3.50/58/13.00
34 Outram Luke GBR 0.50/58/13.00
35 Ryanzin Vladimir RUS 3.50/22
35 Thyr Johan SWE 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fortamps Olivier BEL 9790 10490
2 Zharnasek Aliaksei BLR 11420 10470
3 Deviatovski Oleg BLR 9160 10340
4 Sedlmajer Adam CZE 9130 10290
5 Dailland Thibaut FRA 10540 10240
6 Poteau Alexandre FRA 9060 9790
7 Kolman Martin CZE 9960 9710
8 Dailland Tanguy FRA 8800 8450
9 Ballon Pierre FRA 11110 8230
10 Pajni Gianmarco ITA 9810 8030
11 Noguera Vergés Lluís ESP 8180 7880
12 Bartalsky Martin SVK 8440 7570
13 Earl James GBR 7950
14 Mlynek Marek SVK 7320
15 Outram Luke GBR 6190
16 Noguera Verges Alvaro ESP 4200
16 Schipner Bojan GER 4200
18 Isayeu Aliaksandr BLR 3620
19 Kostenberger Claudio AUT 1800
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryanzin Vladimir RUS 61.00 61.30
2 Asher Thomas GBR 60.30 59.90
3 Bartalsky Martin SVK 60.50 58.80
4 Sedlmajer Adam CZE 60.60 58.40
5 Schipner Bojan GER 62.90 58.30
6 Isayeu Aliaksandr BLR 59.00 57.40
7 Morozov Igor RUS 63.10 56.10
8 Critchley Jack GBR 57.20 55.80
9 Dailland Thibaut FRA 57.40 55.30
10 Dobringer Daniel AUT 58.20 54.40
11 Pajni Gianmarco ITA 59.00 54.00
12 Efverstrom Daniel SWE 57.40 51.80
13 Kostenberger Claudio AUT 57.10
14 Ohman Patrik SWE 55.80
15 Kolman Martin CZE 55.70
15 Lazinskas Ricardas LTU 55.70
17 Dailland Tanguy FRA 55.40
18 Noguera Vergés Lluís ESP 53.10
19 Lagae Pieter-Jan BEL 52.60
20 Noguera Verges Alvaro ESP 52.20
21 Mlynek Marek SVK 51.80
22 Earl James GBR 51.10
23 Outram Luke GBR 45.30
24 School Freek NED 39.70