Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cates Sandy USA 4.50/55/14.25 1.50/55/13.00
1 Fausold Janie USA 2.00/52/12.00 3.00/52/12.00
1 Kosney Kelli USA 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00
1 Nagle Brandy USA 1.50/55/12.00 2.00/55/12.00
1 Poulsen Alison USA 1.00/55/12.00 2.50/55/12.00
1 Yang Jashee USA 2.00/52/16.00
2 Duke Rita USA 0.50/55/16.00 6.00/55/18.25
2 Grossi Tina USA 2.00/55/12.00 5.50/55/13.00
2 Johnson Jan RSA 0.50/52/14.25 2.50/52/13.00
2 Moore Erin USA 1.50/55/13.00 2.00/55/14.25
3 Bush Kara USA 1.50/55/12.00 1.50/55/12.00
3 Goldman Denise USA 2.00/52/13.00 4.00/52/14.25
4 Muhlitner Richelle USA 3.50/52/16.00 3.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Badal Greg USA 3.00/55/10.25 3.00/55/10.25
1 Badal Joshua USA 2.50/58/11.25 2.00/58/11.25
1 Bundy Wayne USA 4.00/52/12.00 4.50/52/14.25
1 England Jim USA 3.25/55/12.00 1.50/55/12.00
1 Goldman Daniel USA 3.00/58/12.00 3.50/58/11.25
1 Goldman Jeff USA 2.50/55/11.25 5.00/55/12.00
1 Muhlitner Robert USA 5.00/55/12.00 5.00/55/12.00
1 Winter Terry USA 3.00/58/10.25
2 Brown Matthew USA 2.50/55/10.25 1.50/55/10.25
2 Bush Will USA 2.50/55/12.00 1.50/55/11.25
2 Hardeman Bob USA 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Kosney Erik USA 2.00/58/10.75 0.50/58/10.75
3 Bishop Kevin USA 4.00/55/10.75 1.50/55/10.75
3 Duke Tim USA 5.00/55/12.00 3.50/55/12.00
3 Moore Brian USA 1.50/58/11.25 1.50/58/10.75
4 Cornelius Thomas USA 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Schroeder Steve USA 2.00/55/10.75 2.50/55/10.75
4 Yager Tyler USA 5.00/58/11.25
5 Brantley Tom USA 4.50/58/11.25
5 Hornor Donald USA 2.00/55/12.00 6.00/55/13.00
6 Brown CC USA 2.50/58/11.25 2.50/58/12.00
6 Detrick Steve USA 3.50/55/13.00
7 Roske Mark USA 3.00/55/13.00
8 Wemyss Glenn USA 2.00/55/13.00
9 Moore Steve USA 2.00/55/14.25