Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Morgan Lauren USA 4.00/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Carter Brie USA 5.00/55/12.00 5.00/55/12.00
3 Waitt Nikki USA 4.25/55/12.00 4.00/55/12.00
4 Haw Makayla USA 1.00/55/11.25 3.50/55/12.00
5 Woolsey Taylor USA 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
6 Poulain-Ferarios Camille FRA 5.00/55/12.00 2.50/55/12.00
7 Wharton Charlotte GBR 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
8 Singer Chantal CAN 2.00/55/12.00 1.00/55/12.00
9 Cuglievan Wiese Ivanna PER 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00
10 Kaldis Arieta ITA 1.00/55/12.00 3.00/55/13.00
11 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/12.00 2.50/55/13.00
12 Cambray Iris FRA 2.50/55/12.00
13 Bonnemann Chiara GER 1.00/55/12.00
14 Cespivova Anna CZE 5.00/55/13.00
15 Grenier Valerie CAN 3.00/55/13.00
15 Straltsova Hanna BLR 3.00/55/13.00
17 Clegg Jacinta AUS 1.50/55/13.00
17 Grant Taryn CAN 1.50/55/13.00
19 Kisialiova Katsiaryna BLR 1.00/55/13.00
19 Lang Erika USA 1.00/55/13.00
19 Trejo Romero Fernanda MEX 1.00/55/13.00
22 PHILY GUYAMIER Laura FRA 5.00/55/14.25
23 Tafvander Jennifer SWE 3.50/55/14.25
24 Christoforou Christina CYP 3.00/55/14.25
25 DANIIL Kalliopi GRE 2.50/55/14.25
25 Naser Nicole CHI 2.50/55/14.25
25 Palacios Ll. Ana COL 2.50/55/14.25
25 Williams Lauren GBR 2.50/55/14.25
29 Naser Fernanda CHI 2.00/55/14.25
29 O'Connell Georgia NZL 2.00/55/14.25
31 Chapoy Carolina MEX 5.00/55/16.00
32 Granhus Thea Caroline NOR 2.50/55/16.00
33 Hood Rachel NZL 2.00/55/16.00
34 Bondo Frederikke DEN 4.00/55/18.25
35 Mateo-Florentino Ana BEL 3.50/34
36 Ritter Pascale CHI 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cambray Iris FRA 7780 8560
2 Lang Erika USA 8070 7200
3 Bonnemann Giannina GER 4510 6700
4 Straltsova Hanna BLR 3880 4640
5 Poulain-Ferarios Camille FRA 4390 4500
6 Chapoy Carolina MEX 4490 4440
7 Cespivova Anna CZE 4190 4370
8 Singer Chantal CAN 4530 4100
9 Morgan Lauren USA 4270 3920
10 Naser Fernanda CHI 4060 3190
11 Deshayes Julie FRA 3840 2630
12 Bonnemann Chiara GER 3840 1610
13 Kaldis Arieta ITA 3830
14 Williams Lauren GBR 3730
15 Haw Makayla USA 3620
16 Kisialiova Katsiaryna BLR 3570
17 DANIIL Kalliopi GRE 3420
18 Grenier Valerie CAN 3400
19 Trejo Romero Fernanda MEX 3230
20 Ritter Pascale CHI 3210
21 O'Connell Georgia NZL 3090
22 PHILY GUYAMIER Laura FRA 2910
23 Cuglievan Wiese Natalia PER 2730
23 Naser Nicole CHI 2730
25 Pirozhenko Anna UKR 2700
26 Hood Rachel NZL 2620
27 Wharton Charlotte GBR 2600
28 Grant Taryn CAN 2580
29 Palacios Ll. Ana COL 2410
30 Ivlyushkina Olga UKR 1970
31 Tafvander Jennifer SWE 1940
32 Clegg Jacinta AUS 1560
33 Long Melissa CAN 1050
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Morgan Lauren USA 41.30 43.90
2 Grant Taryn CAN 37.70 42.00
3 Haw Makayla USA 39.90 41.10
4 Greenwood Brittany USA 39.70 40.90
5 Poulain-Ferarios Camille FRA 39.80 40.60
6 Bonnemann Giannina GER 40.40 39.30
7 Straltsova Hanna BLR 37.40 39.20
8 Wharton Charlotte GBR 34.50 36.80
9 Cespivova Anna CZE 34.50 34.80
10 Hood Rachel NZL 33.20 34.20
11 Chapoy Carolina MEX 32.90 32.20
12 Cambray Iris FRA 37.30
13 Bonnemann Chiara GER 32.90
14 Ritter Pascale CHI 32.80
15 PHILY GUYAMIER Laura FRA 32.50
16 Naser Nicole CHI 31.80
17 Palacios Ll. Ana COL 31.50
18 Kaldis Arieta ITA 30.50
19 Grenier Valerie CAN 30.40
20 Lang Erika USA 30.30
21 Kisialiova Katsiaryna BLR 30.20
22 O'Connell Georgia NZL 29.00
23 Singer Chantal CAN 25.60
24 Williams Lauren GBR 24.70
25 Clegg Jacinta AUS 23.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wilson KC USA 1.50/58/11.25 2.00/58/10.75
2 Caruso Brando ITA 2.00/58/11.25 4.00/58/11.25
3 Schultz-Soerensen Victor DEN 1.50/58/11.25 3.00/58/11.25
4 Bradstreet Timothy AUS 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
4 Bull Jaret CAN 2.00/58/11.25 2.00/58/11.25
6 Nicholson Zane USA 2.00/58/11.25 1.50/58/11.25
7 Patounis Achileas GRE 1.00/58/11.25 3.00/58/12.00
8 Arteon Julien FRA 4.00/58/12.00 3.00/58/12.00
9 BOONE Mathieu BEL 1.00/58/11.25 2.50/58/13.00
9 Mcdonald Haywood USA 1.00/58/11.25 2.50/58/13.00
11 Briant Joshua AUS 4.00/58/12.00 1.50/58/13.00
12 Berio Edoardo ITA 1.00/58/11.25 2.50/58/14.25
13 Paci Alessandro ITA 3.00/58/12.00
13 Robledo M. Santiago COL 3.00/58/12.00
13 Teigen Richard NOR 3.00/58/12.00
16 Brooks Steven USA 2.50/58/12.00
16 Sheldon James AUS 2.50/58/12.00
18 Jollivet Maxence FRA 2.00/58/12.00
18 Narciso Miguel Maria POR 2.00/58/12.00
18 NATHANAIL Yiannis GRE 2.00/58/12.00
18 WHARTON Christopher GBR 2.00/58/12.00
22 Jackson Samuel USA 1.50/58/12.00
22 Mechler Mason USA 1.50/58/12.00
24 Meisner Viktor CZE 1.25/58/12.00
25 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 1.00/58/12.00
25 Sanchez Ambrosi Ricardo MEX 1.00/58/12.00
27 Partl Daniel AUT 0.50/58/12.00
28 Robledo M. Alejandro COL 4.50/58/13.00
29 Labkovich Ilya BLR 4.00/58/13.00
29 Turp William GBR 4.00/58/13.00
31 Isayeu Aliaksandr BLR 3.50/58/13.00
32 Weichhart Andreas AUT 3.00/58/13.00
33 King Alex NZL 2.00/58/13.00
34 Alé Lindén Lasse SWE 1.50/58/13.00
34 SANDER HANSEN Malthe DEN 1.50/58/13.00
36 Pigozzi Robert DOM 5.00/58/14.25
37 Hruby Libor CZE 4.50/58/14.25
38 Grosek Josef AUT 3.25/58/14.25
39 Tichy Vaclav CZE 5.00/58/16.00
40 Novlan Mitchell CAN 5.00/37
41 Ohman Patrik SWE 4.50/37
42 Karantonis Stefanos CYP 4.00/37
43 Arp Hansen Mikkel DEN 3.50/37
43 Botero R. Mateo COL 3.50/37
45 Hvaara Tobias NOR 2.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bradstreet Timothy AUS 8430 8690
2 Labkovich Ilya BLR 6970 7990
3 Robledo M. Santiago COL 6520 7350
4 Isayeu Aliaksandr BLR 6880 7280
5 Briant Joshua AUS 9410 7270
6 Robledo M. Alejandro COL 7710 7160
7 Caruso Brando ITA 7000 7160
8 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 7660 6990
9 Brooks Steven USA 6400 6000
10 Meisner Viktor CZE 5600 4940
11 Paci Alessandro ITA 5410 4600
12 Filchenko Danylo UKR 5560 4420
13 Grosek Josef AUT 4690
14 Patounis Achileas GRE 4480
15 Mcdonald Haywood USA 4360
16 Font Diego MEX 4300
17 Berio Edoardo ITA 4200
18 Botero R. Mateo COL 3900
19 Tichy Vaclav CZE 3530
20 Novlan Mitchell CAN 3210
21 Hruby Libor CZE 2960
22 Jollivet Maxence FRA 2800
23 Ohman Patrik SWE 2430
24 Partl Daniel AUT 2400
25 Turp William GBR 2380
26 King Alex NZL 2340
27 Weichhart Andreas AUT 2270
28 Sanchez Ambrosi Ricardo MEX 1720
29 WHARTON Christopher GBR 1510
30 Arp Hansen Mikkel DEN 1330
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bradstreet Timothy AUS 54.80 59.10
2 WHARTON Christopher GBR 46.50 52.80
3 Robledo M. Alejandro COL 47.70 51.30
4 Hvaara Tobias NOR 47.30 50.40
5 Partl Daniel AUT 49.00 50.10
6 Grosek Josef AUT 45.90 49.60
7 Weichhart Andreas AUT 49.50 49.50
8 Briant Joshua AUS 47.30 47.00
9 Hruby Libor CZE 46.30 46.20
10 Brooks Steven USA 46.20 45.80
11 King Alex NZL 45.80 44.60
12 Novlan Mitchell CAN 48.40 43.80
13 Robledo M. Santiago COL 45.50
14 Mcdonald Haywood USA 45.30
15 Berio Edoardo ITA 45.20
16 Jollivet Maxence FRA 44.90
17 Paci Alessandro ITA 43.70
18 Meisner Viktor CZE 43.10
19 Sheldon James AUS 42.90
20 Ohman Patrik SWE 42.30
21 Isayeu Aliaksandr BLR 41.60
22 Botero R. Mateo COL 41.00
23 Turp William GBR 40.20
24 Tichy Vaclav CZE 38.70
25 Labkovich Ilya BLR 38.50
26 Caruso Brando ITA 38.20
27 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 37.30
28 Pigozzi Robert DOM 29.60