4th Asian Beach Games, Waterski - Individual ( Sl
Bangneow Dam, Phuket 19-20 Nov 2014
Waterski
International competition
Code: 14THA001


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Bangneow Dam
Country Thailand
Code THABANGE
Area Phuket
Organizer
Name Nigel Talamo
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Christian Sasha Siew Hoon SGP 1.00/55/13.00 4.25/55/13.00
2 Han Ah Reum KOR 2.50/55/13.00 3.00/55/13.00
3 Sholikah Ummu Thoyibhatus INA 5.00/55/14.25 1.00/55/13.00
4 HIROSAWA Saaya JPN 4.00/55/14.25 5.00/55/14.25
5 Kee Kalya SGP 2.00/55/13.00 3.50/55/14.25
6 Jang Da Hyeong KOR 3.50/55/14.25 0.00/55/14.25
7 Yoong Hanifah Aaliyah MAS 4.50/55/16.00
8 KOMORI Hiroko JPN 4.00/52
8 Rosendahl Weeraya THA 4.00/52
10 Pamonpol Pattanan THA 5.25/22
11 Gong LangBo CHN 1.00/22
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jiang Hui CHN 5660 5660
2 Yoong Hanifah Aaliyah MAS 5730 5230
3 HIROSAWA Saaya JPN 3570 3420
4 KOMORI Hiroko JPN 3410 3410
5 Priambodo Nur Alimah INA 3210 2900
6 Jang Da Hyeong KOR 2960 2760
7 Maulidina Galuh Mutiara INA 2450
8 Han Ah Reum KOR 1990
9 Kee Kalya SGP 1100
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Chiha Salvador LBN 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25
2 Cho Bum Geun KOR 5.00/58/12.00 2.00/58/11.25
3 Kim See Hyung KOR 4.00/58/12.00 2.00/58/12.00
4 Abou Maachar Tarek LBN 4.00/58/12.00 2.00/58/12.00
5 Hardinata Indra INA 1.00/58/12.00 5.00/58/13.00
6 SUMITA Toshiyuki JPN 2.00/58/14.25 1.50/58/13.00
7 Hapholdee Nattawut THA 3.00/58/16.00 5.25/58/14.25
8 Kadir Ade Hermana INA 1.50/58/14.25 2.50/58/14.25
9 Md Nasir Muhammad Syahir Asyr MAS 5.25/58/16.00 2.50/58/14.25
10 Leong Mark SGP 4.50/58/14.25 0.00/58/16.00
11 YUKAWA Shintaro JPN 4.50/22
12 Deng Kai Feng CHN 2.00/22
12 Tang Daibo CHN 2.00/22
14 Uy Truong Nguyen VIE 1.00/22
15 Grappe Thierry FRA 0.50/22
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Shi Long Fei CHN 4110 3800
2 Kadir Febrianto INA 4030 3770
3 Cho Bum Geun KOR 2960 3470
4 Jeong Ji Min KOR 3360 3320
5 SUMITA Toshiyuki JPN 2770 3050
6 YUKAWA Shintaro JPN 2990 2770
7 Luo Feng CHN 2360
8 Yoong Hanifah Aiden MAS 2310
9 Suprihono Dimas Ridho INA 1900
10 Yoong Hanifah Adam MAS 1480
11 Grappe Thierry FRA 870