Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cseploova Veronika SVK 2.00/55/18.25 5.00/55/18.25
2 Kuzbiel Aleksandra POL 4.25/49 5.00/49
3 Rutkowska Malgorzata POL 6.00/46 1.00/49
4 Splichalova Andrea CZE 3.00/34 3.00/34
5 Balonova Pavlina CZE 1.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cseploova Veronika SVK 2130 1520
2 Kuzbiel Aleksandra POL 830 1100
3 Rutkowska Malgorzata POL 650 900
4 Splichalova Andrea CZE 770 280
5 Balonova Pavlina CZE 100 60
6 Splichalova Denisa CZE 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rutkowska Malgorzata POL 22.50 24.10
2 Kuzbiel Aleksandra POL 18.40 19.70
3 Cseploova Veronika SVK 17.90 18.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rabchun Aliaksandra BLR 5.00/55/18.25 3.50/55/13.00
2 Schall Nadine AUT 3.00/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Wroblewska Justyna POL 5.00/55/18.25 5.50/55/18.25
4 Crommert, Van De Linda NED 2.00/52 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wroblewska Justyna POL 6920 6080
2 Rabchun Aliaksandra BLR 6530 4270
3 Schall Nadine AUT 2920 2020
4 Crommert, Van De Linda NED 2890 1800
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rabchun Aliaksandra BLR 32.90 32.50
2 Schall Nadine AUT 30.70 30.30
3 Wroblewska Justyna POL 25.40 23.80
4 Crommert, Van De Linda NED 24.10 23.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schall Bianca AUT 2.00/55/14.25 1.00/55/12.00
2 Dymant Iryna BLR 2.00/55/12.00 0.50/55/12.00
3 Oravcova Eva SVK 4.00/55/18.25 5.00/55/16.00
4 Kazek Anna POL 2.50/55/16.00 3.00/55/16.00
5 Herrmann Anna BLR 4.50/34 5.00/55/18.25
6 Niznikova Bronislava SVK 3.00/34
6 Pavelkova Pavla SVK 3.00/34
8 Wittenbrock Jana GER 1.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Dymant Iryna BLR 5930 6810
2 Kocurova Petra CZE 7840 6530
3 Kazek Anna POL 7710 6490
4 Herrmann Anna BLR 4560 6330
5 Pavelkova Pavla SVK 3400 2500
6 Wittenbrock Jana GER 2250
7 Oravcova Eva SVK 2190
8 Schall Bianca AUT 1650
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Dymant Iryna BLR 37.40 37.50
2 Herrmann Anna BLR 34.40 35.80
3 Wittenbrock Jana GER 31.40 33.00
4 Schall Bianca AUT 30.60 31.20
5 Kazek Anna POL 28.50 27.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vasko Alexander SVK 3.00/58/16.00 3.00/58/14.25
2 Schimanski Marius GER 3.00/58/18.25 2.50/58/14.25
3 Hynek Radovan SVK 4.00/58/18.25 2.50/58/16.00
4 Swietek Pawel POL 1.50/55/18.25 2.50/55/18.25
5 Kerpcar Juraj SVK 2.50/52 1.50/22
6 Bergmayr Achim AUT 3.50/46
7 Bergmayr Ralf AUT 2.50/43
8 Borysewicz Kamil POL 5.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schimanski Marius GER 4860 4860
2 Swietek Pawel POL 5970 4380
3 Vasko Alexander SVK 8160 4320
4 Hynek Radovan SVK 4560 3760
5 Borysewicz Kamil POL 2950 2410
6 Kerpcar Juraj SVK 1470
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 37.00 37.70
2 Schimanski Marius GER 34.90 33.30
3 Swietek Pawel POL 30.10 32.80
4 Vasko Alexander SVK 32.40 32.60
5 Hynek Radovan SVK 23.00 23.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Chladek Lukas CZE 4.00/58/18.25 2.00/58/13.00
2 Szasz Jakub SVK 3.00/58/18.25 5.00/58/14.25
3 Galinowski Jan POL 2.25/58/18.25 3.00/58/16.00
4 Isayeu Aliaksandr BLR 4.00/58/18.25 1.50/58/16.00
5 Schiewe Timo GER 3.00/58/18.25 2.25/58/18.25
6 Brezovsky Peter SVK 2.00/58/18.25
7 Vojnic Tomislav-Martin AUT 5.50/37
8 Tichy Vaclav CZE 3.00/37
9 Schermer Helge GER 1.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 3660 6870
2 Chladek Lukas CZE 4140 4050
3 Szasz Jakub SVK 4940 3640
4 Brezovsky Peter SVK 3620 3170
5 Schermer Helge GER 3550
6 Galinowski Jan POL 2730
7 Tichy Vaclav CZE 2140
8 Schiewe Timo GER 1970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Galinowski Jan POL 47.80 47.20
2 Isayeu Aliaksandr BLR 38.20 39.80
3 Brezovsky Peter SVK 32.80 35.50
4 Szasz Jakub SVK 37.90 35.20
5 Schermer Helge GER 34.80
6 Tichy Vaclav CZE 31.40
7 Chladek Lukas CZE 31.10
7 Schiewe Timo GER 31.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pugstaller Robert AUT 5.00/58/13.00 5.00/58/13.00
2 Papakul Nikita BLR 1.00/58/12.00 5.50/37
3 Miketa Jan CZE 0.50/58/12.00 5.00/37
4 Olsavsky Stefan SVK 5.00/58/14.25 5.00/37
5 Gerhofer Peter AUT 2.00/58/12.00 4.50/37
6 Erlinger Paul AUT 5.00/58/13.00 3.50/37
7 Kazek Dawid POL 4.25/58/14.25 3.50/37
8 Krenn Josef AUT 5.00/58/16.00 2.00/34
9 Bushyn Siarhei BLR 5.00/58/18.25
9 Rutkowski Jakub POL 5.00/58/18.25
11 Bernatowicz Krzysztof POL 4.50/58/18.25
12 Resl Daniel CZE 3.00/58/18.25
13 Nonn Vladimír CZE 5.50/37
14 Hugues Piotr POL 2.50/37
15 Pieczonka Bartosz POL 2.25/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Papakul Nikita BLR 10780 8660
2 Kazek Dawid POL 5740 7120
3 Bushyn Siarhei BLR 8880 6120
4 Miketa Jan CZE 5680 6080
5 Pieczonka Bartosz POL 6460 5600
6 Nonn Vladimír CZE 5050
7 Bernatowicz Krzysztof POL 2750
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Papakul Nikita BLR 48.50 53.00
2 Bernatowicz Krzysztof POL 55.50 50.10
3 Rutkowski Jakub POL 49.20 49.20
4 Krzywinski Mateusz POL 48.70 46.40
5 Hugues Piotr POL 48.30 44.50
6 Resl Daniel CZE 49.90
7 Bushyn Siarhei BLR 46.00
8 Kazek Dawid POL 43.90
9 Miketa Jan CZE 42.60
10 Nonn Vladimír CZE 41.80
11 Pieczonka Bartosz POL 39.40
12 Kocur Jan CZE 31.80