Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mcclintock Rini Whitney CAN 4.00/55/11.25 4.00/55/12.00
2 Lucine Clementine FRA 3.00/55/11.25 2.00/55/12.00
3 Nowlan Karina AUS 5.00/55/11.25 5.00/55/13.00
4 Truelove Karen USA 3.50/55/11.25 1.50/55/13.00
5 Amade Anais FRA 3.00/55/11.25
6 Habermann Emma AUS 0.50/55/11.25
7 Green Sarah GBR 2.50/55/12.00
8 Arthur Nicole GBR 0.50/55/12.00
8 Komarova Ksenia RUS 0.50/55/12.00
10 Sergueeva Karina RUS 1.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lucine Clementine FRA 8290 8360
2 Berdnikava Natallia BLR 7360 7830
3 Mcclintock Rini Whitney CAN 8330 7660
4 Andriopoulou Angeliki GRE 7340 6910
5 NIGHTINGALE Mandy USA 7300
6 Bennett Danyelle USA 7200
7 Churakova Tatiana RUS 6450
8 Sergueeva Karina RUS 5710
9 Aynaud Marion FRA 5560
10 Briant Michale AUS 3150
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 47.50 49.20
2 Andriopoulou Angeliki GRE 48.20 48.20
3 Vympranietsova Marie GRE 47.50 48.10
4 Fladborg Asher June DEN 48.80 47.40
5 Chardin Nancy FRA 46.50
6 Lucine Clementine FRA 46.00
7 Ellis Marion FRA 45.80
8 Hunter Jakalyn GBR 41.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fisher Jodi GBR 2.50/58/10.75 3.00/58/11.25
2 Ross Drew CAN 2.00/58/10.75 3.00/58/11.25
3 Faisy Jean Baptiste FRA 3.00/58/10.75 2.00/58/11.25
4 Larkin Aaron NZL 2.00/58/10.75 1.50/58/11.25
5 Asher William GBR 3.00/58/10.75 4.50/58/12.00
6 Degasperi Thomas ITA 3.00/58/10.75 0.50/37
7 Travers Jonathan USA 0.00/58/10.75
8 Laval Boris FRA 3.00/58/11.25
9 Seels Jason GBR 2.50/58/11.25
10 Julio Javier ARG 1.50/58/11.25
11 Mistryukov Alexander RUS 5.00/58/12.00
12 Campbell Glenn GBR 2.50/58/12.00
13 Parsons Nick USA 1.50/58/12.00
14 Morozov Igor RUS 1.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Llewellyn Jaret CAN 9750 10940
2 Deviatovski Oleg BLR 10670 10640
3 BELIAKOU Herman BLR 11190 10240
4 Fortamps Olivier BEL 9560 10230
5 Julio Javier ARG 10280 10050
6 Siemers Jimmy USA 10860 7100
7 FONT Sergio MEX 7910
8 Abelson Richard CAN 7880
9 Zharnasek Aliaksei BLR 7770
10 Green Ryan AUS 7050
11 LE FORESTIER Nicolas FRA 460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Freddy USA 68.50 66.60
2 Llewellyn Jaret CAN 64.00 66.50
3 Fitts Ryan USA 62.20 66.10
4 Seels Jason GBR 66.10 63.80
5 Lane Mark USA 63.60 61.50
5 Serrault Aurelien FRA 62.50 61.50
7 Siemers Jimmy USA 60.70
8 Green Ryan AUS 59.90
9 Asher Thomas GBR 58.30
9 Di Pasqua Sebastien SUI 58.30
11 Ryanzin Vladimir RUS 54.40