OWSC Multi
Oxford Waterski Club, Wallingford, Oxfordshire 26-27 Jun 2021
Waterski
International competition
Code: 21GBR005


Event Details
Slalom L 2 Rounds
Tricks L 2 Rounds
Jump L 2 Rounds
Age group Europe & Africa
-10 -12 -14 -17 -21 35+ 45+ 55+ 65+ 70+ 75+ -8 80+ 85+ Open

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit 25
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge HOILE Clair GBR
Homologator DAVIES Peter GBR
Scorer HEATH Gill GBR
Assistant Scorer AIREY Paul GBR
Judge BENJAMIN Eleanor GBR
Judge COLLINS Roy GBR
Judge DAVIES Peter GBR
Judge ELLIS Claire GBR
Judge HEATH Gill GBR
Judge HEATH Kevin GBR
Judge POOLE Thomas GBR
Judge SCOTT-ELY Stuart GBR
CDriver MCGARRY Nathan GBR
Driver CISE Tony GBR
Driver DAVIES Peter GBR
Driver GLANFIELD Steve GBR
Driver MCGARRY Nathan GBR
TechOff COLLINS Ian GBR

Oxford Waterski Club
Country Great Britain
Code GBROXFOR
Area Wallingford, Oxfordshire
Organizer
Name Steve Glanfield
Phone 07974369982
Email bookings@oxfordwsc.com
Federation
Name kylie cooper
Phone
Email Kylie@bwsf.co.uk
Other
Towboat Ski Nautique
Remarks £25 a round




Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Davies Arron GBR Open 42.8m 45.1m 1000.00 1000.00 45.10
2 Bowden Peter GBR Open 27.8m 30.4m 581.20 581.20 30.40
3 Sprake Kyron *NAM Open 24.4m 24.8m 421.65 421.65 24.80
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Davies Arron GBR Open 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Bowden Peter GBR Open 581.20 612.24 406.25 1599.69 1599.69
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Heath Calum *GBR Open 1.50/58/10.75 3.50/58/10.75 1027.21 1027.21 75.50
2 Davies Arron GBR Open 1.50/58/10.75 5.50/58/11.25 1000.00 1000.00 73.50
3 Dyson Harvey *GBR Open 3.00/58/12.00 3.00/58/12.00 857.14 857.14 63.00
4 Sprake Kyron *NAM Open 3.50/58/14.25 1.50/58/12.00 836.73 836.73 61.50
5 Bowden Peter GBR Open 4.50/58/18.25 3.00/58/16.00 612.24 612.24 45.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Davies Arron GBR Open 1050 1920 1000.00 1000.00 1920.00
2 Bowden Peter GBR Open 660 780 406.25 406.25 780.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Benjamin Eleanor GBR Open 37.3m 38.0m 1000.00 1000.00 38.00
2 Benjamin Jennifer GBR Open 30.6m 30.1m 761.29 761.29 30.60
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Benjamin Eleanor GBR Open 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Benjamin Jennifer GBR Open 761.29 943.55 721.88 2426.72 2426.72
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Benjamin Eleanor GBR Open 2.00/55/12.00 1.50/55/12.00 1000.00 1000.00 62.00
2 Benjamin Jennifer GBR Open 4.50/55/13.00 2.50/55/14.25 943.55 943.55 58.50
3 Colverd Jodie *GBR Open 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00 903.23 903.23 56.00
4 Bates Sophie *GBR Open 2.00/55/13.00 0.50/55/13.00 903.23 903.23 56.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Benjamin Eleanor GBR Open 2980 3200 1000.00 1000.00 3200.00
2 Benjamin Jennifer GBR Open 2310 970 721.88 721.88 2310.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bloemsma Jamie *NED 35+ 1.00/55/11.25 2.00/55/12.00 61.00 61.00 61.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Bloemsma Samantha *RSA 35+ 2.00/55/13.00 5.00/55/14.25 56.00 56.00 56.00
2 Crowley Jenny *GBR 35+ 2.00/55/16.00 2.00/55/16.00 44.00 44.00 44.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Larkin Matthew GBR 45+ 21.9m 1000.00 1000.00 21.90
2 Wrennall Andy GBR 45+ 11.5m 13.9m 327.73 327.73 13.90
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Larkin Matthew GBR 45+ 1000.00 1000.00 380.95 2380.95 2380.95
2 Wrennall Andy GBR 45+ 327.73 772.73 1000.00 2100.46 2100.46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Smith Steve *GBR 45+ 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00 1284.09 1284.09 56.50
2 Larkin Matthew GBR 45+ 4.00/55/18.25 2.00/55/14.25 1000.00 1000.00 44.00
3 Wrennall Andy GBR 45+ 4.00/55/18.25 0.50/55/18.25 772.73 772.73 34.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Wrennall Andy GBR 45+ 620 630 1000.00 1000.00 630.00
2 Larkin Matthew GBR 45+ 240 380.95 380.95 240.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ghalebeigi Phedra *GBR 45+ 870 750 870.00 870.00 870.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Beard Mark *GBR 55+ 29.8m 18000.00 18000.00 29.80
2 Wooldridge Simon GBR 55+ 10.5m 11.1m 1000.00 1000.00 11.10
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Wooldridge Simon GBR 55+ 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Scott-Ely Stuart *GBR 55+ 3.00/55/12.00 4.00/55/12.00 1526.32 1526.32 58.00
2 Colverd Peter *GBR 55+ 3.50/55/13.00 0.50/55/12.00 1434.21 1434.21 54.50
3 Dyson Andrew *GBR 55+ 4.50/55/18.25 2.00/55/16.00 1000.00 1000.00 38.00
4 Wooldridge Simon GBR 55+ 4.00/55/18.25 2.00/55/16.00 1000.00 1000.00 38.00
5 Stephenson Jeremy *GBR 55+ 1.50/40 5.00/40 131.58 131.58 5.00
6 Lukic Dusko *GBR 55+ 4.00/40 4.00/40 105.26 105.26 4.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Beard Mark *GBR 55+ 590 1420 1731.71 1731.71 1420.00
2 Wooldridge Simon GBR 55+ 610 820 1000.00 1000.00 820.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cosgrove Isobel GBR -10 3.00/49 1.00/49/16.00 1000.00 1000.00 43.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cosgrove Isobel GBR -10 580 830 1000.00 1000.00 830.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Coster Harley GBR -12 4.00/52/16.00 1.00/52/14.25 1000.00 1000.00 55.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Coster Harley GBR -12 450 710 1000.00 1000.00 710.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Rose Myles GBR -14 27.8m 29.4m 1000.00 1000.00 29.40
2 Turp Sebastian GBR -14 15.9m 15.7m 304.12 304.12 15.90
3 Crossland Harrison GBR -14 12.6m 13.3m 170.10 170.10 13.30
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Rose Myles GBR -14 1000.00 1000.00 538.24 2538.24 2538.24
2 Crossland Harrison GBR -14 170.10 971.15 1000.00 2141.25 2141.25
3 Turp Sebastian GBR -14 304.12 875.00 535.29 1714.41 1714.41
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Fletcher Alfie *GBR -14 0.50/55/12.00 5.25/55/13.00 1048.08 1048.08 54.50
2 Rose Myles GBR -14 1.50/40 4.00/55/13.00 1000.00 1000.00 52.00
3 Crossland Harrison GBR -14 2.25/55/13.00 2.50/55/13.00 971.15 971.15 50.50
4 Withers Oscar *GBR -14 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25 884.62 884.62 46.00
5 Turp Sebastian GBR -14 1.50/40 3.50/55/14.25 875.00 875.00 45.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Crossland Harrison GBR -14 3400 3150 1000.00 1000.00 3400.00
2 Rose Myles GBR -14 1350 1830 538.24 538.24 1830.00
3 Turp Sebastian GBR -14 1520 1820 535.29 535.29 1820.00
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category
no data
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Parkin Tom GBR -17 46.8m 48.2m 1000.00 1000.00 48.20
2 Mead Ryan GBR -17 9.5m 10.3m 7.85 7.85 10.30
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Parkin Tom GBR -17 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Mead Ryan GBR -17 7.85 594.83 58.00 660.68 660.68
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Parkin Tom GBR -17 5.00/58/16.00 4.00/58/13.00 1000.00 1000.00 58.00
2 Douglas Robbie *GBR -17 4.00/55/18.25 3.25/58/18.25 676.72 676.72 39.25
3 Lovejoy Jamie *GBR -17 3.00/58/18.25 3.00/58/18.25 672.41 672.41 39.00
4 Mead Ryan GBR -17 4.50/55/18.25 2.50/55/18.25 594.83 594.83 34.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Parkin Tom GBR -17 5000 4670 1000.00 1000.00 5000.00
2 Mead Ryan GBR -17 170 290 58.00 58.00 290.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lee Molly GBR -17 24.6m 25.1m 1000.00 1000.00 25.10
2 Deste Lilli GBR -17 17.9m 20.8m 762.43 762.43 20.80
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Lee Molly GBR -17 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
2 Deste Lilli GBR -17 762.43 852.46 586.78 2201.67 2201.67
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lee Molly GBR -17 3.50/55/14.25 1.00/55/12.00 1000.00 1000.00 61.00
2 Deste Lilli GBR -17 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25 852.46 852.46 52.00
3 Halford Danielle GBR -17 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25 819.67 819.67 50.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lee Molly GBR -17 2070 2420 1000.00 1000.00 2420.00
2 Deste Lilli GBR -17 1170 1420 586.78 586.78 1420.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Turp Benjamin GBR -21 38.9m 40.9m 1000.00 1000.00 40.90
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Turp Benjamin GBR -21 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Turp Benjamin GBR -21 4.00/58/11.25 4.00/58/11.25 1000.00 1000.00 70.00
2 Scott-Ely Jordan *GBR -21 2.50/58/12.00 2.50/58/13.00 892.86 892.86 62.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Turp Benjamin GBR -21 3710 6690 1000.00 1000.00 6690.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Turp Matilda GBR -21 22.0m 22.0m 1000.00 1000.00 22.00
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Turp Matilda GBR -21 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00 3000.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nutt Katie *GBR -21 0.50/55/13.00 3.50/55/12.00 1104.35 1104.35 63.50
2 Yorke-Davies Saba *GBR -21 0.50/55/14.25 1.50/55/12.00 1069.57 1069.57 61.50
3 Turp Matilda GBR -21 3.50/55/13.00 2.00/55/13.00 1000.00 1000.00 57.50
4 Newsome Emily *GBR -21 3.00/55/13.00 1.50/55/13.00 991.30 991.30 57.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nutt Katie *GBR -21 1890 2090 1699.19 1699.19 2090.00
2 Turp Matilda GBR -21 1230 980 1000.00 1000.00 1230.00