Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lucine Clementine FRA 0.00/55/10.75 1.00/55/10.75
2 Amade Anais FRA 2.00/55/11.25 5.50/55/11.25
3 Arthur Nicole GBR 1.00/55/10.75 2.00/55/11.25
4 Ellis Marion FRA 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
5 Komarova Ksenia RUS 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
6 Kolesarova Barbora SVK 4.50/55/12.00 1.50/55/11.25
7 Adriaensen Kate BEL 5.50/55/12.00 5.00/55/12.00
8 Fladborg Asher June DEN 5.00/55/12.00 4.00/55/12.00
9 Costard Manon FRA 4.00/55/12.00 2.50/55/12.00
10 Edeback Hanna SWE 1.00/55/11.25 2.00/55/12.00
11 Berdnikava Natallia BLR 1.00/55/11.25 1.50/55/12.00
12 Welter Claire-Lise FRA 1.00/55/11.25 0.00/55/12.00
13 Detry Celine BEL 4.00/55/12.00
14 Beliakova Mariya BLR 3.50/55/12.00
14 Lammi Laura FIN 3.50/55/12.00
16 Gerencsery Martina CZE 3.00/55/12.00
16 Matkovic Jelena CRO 3.00/55/12.00
16 Pavlova Olga BLR 3.00/55/12.00
16 Thomsen-Milakova Elena SUI 3.00/55/12.00
20 Krueger Geena GER 2.50/55/12.00
21 Botas Medem Nadine ESP 2.00/55/12.00
21 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00
21 Menestrina Jutta FIN 2.00/55/12.00
21 Rohrer Irena AUT 2.00/55/12.00
25 Vympranietsova Marie GRE 1.50/55/12.00
26 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 0.50/55/12.00
27 Rauchenwald Tina AUT 5.00/55/13.00
28 Jepsen Maj Lund DEN 2.00/55/13.00
29 Chardin Nancy FRA 1.50/55/13.00
30 Pajni Maria Luisa ITA 1.00/55/13.00
31 Hirst Josefin SWE 0.00/55/13.00
32 Turets Iryna BLR 4.50/55/14.25
33 Hoikkanen Emilia FIN 0.50/55/14.25
34 Shorten Danielle GBR 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aynaud Marion FRA 7730 8860
2 Cambray Iris FRA 8850 8850
3 Berdnikava Natallia BLR 8590 8400
4 Ellis Marion FRA 7230 8030
5 Caruso Silvia ITA 7590 7570
6 Beliakova Mariya BLR 7750 7250
7 Churakova Tatiana RUS 6480 7120
8 Amade Anais FRA 6520 7000
9 Gerencsery Martina CZE 6350 6950
10 Chardin Nancy FRA 5860 6840
11 Pajni Maria Luisa ITA 5760 5860
12 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 5910 4220
13 Costard Manon FRA 5540
14 Pavlova Olga BLR 4730
15 Turets Iryna BLR 4640
16 Menestrina Jutta FIN 4270
17 Lammi Laura FIN 4160
18 Kolesarova Barbora SVK 3930
19 Rauchenwald Tina AUT 3880
20 Thomsen-Milakova Elena SUI 3690
21 Hoikkanen Emilia FIN 3510
22 Lucine Clementine FRA 3480
23 Shorten Danielle GBR 3390
24 Francke Lisa SWE 2160
25 Komarova Ksenia RUS 1430
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fladborg Asher June DEN 52.40 53.00
2 Berdnikava Natallia BLR 49.60 52.50
3 Jepsen Maj Lund DEN 49.40 51.10
4 Vympranietsova Marie GRE 48.20 50.90
5 Thomsen-Milakova Elena SUI 50.70 50.30
6 Francke Lisa SWE 46.00 49.30
7 Menestrina Jutta FIN 48.00 47.70
8 Turets Iryna BLR 47.90 47.60
9 Lucine Clementine FRA 47.30 47.10
10 Ellis Marion FRA 46.10 47.10
11 Amade Anais FRA 47.40 46.30
12 Rauchenwald Tina AUT 44.10 46.20
13 Costard Manon FRA 44.00
14 Chardin Nancy FRA 43.90
15 Søndergård Stinne DEN 43.80
16 Pajni Maria Luisa ITA 43.70
17 Pavlova Olga BLR 43.50
18 Beliakova Mariya BLR 43.10
19 Shorten Danielle GBR 40.80
20 Gerencsery Martina CZE 39.90
21 Komarova Ksenia RUS 36.80
22 Hoikkanen Emilia FIN 36.60
23 Krueger Geena GER 35.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Asher William GBR 5.00/58/10.75 3.50/58/10.25
2 Degasperi Thomas ITA 0.00/58/10.25 3.00/58/10.25
3 Allais Carlo ITA 0.00/58/10.25 1.00/58/10.25
4 Odvarko Daniel CZE 3.50/58/10.75 1.00/58/10.25
5 Sedlmajer Adam CZE 2.00/58/10.75 3.50/58/10.75
6 Morros Peyri Ivan ESP 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75
7 Campbell Glenn GBR 1.50/58/10.75 2.50/58/10.75
8 Bartalsky Martin SVK 1.50/58/10.75 2.00/58/10.75
9 Faisy Jean Baptiste FRA 3.50/58/10.75 1.50/58/10.75
10 Luzzeri Matteo ITA 1.50/58/10.75 0.50/58/10.75
11 Seels Jason GBR 3.00/58/10.75 5.50/58/11.25
12 Descuns Sacha FRA 3.00/58/10.75 0.00/37
13 Efverstrom Johan SWE 1.00/58/10.75
14 Deviatovski Oleg BLR 5.00/58/11.25
15 Vesely Petr CZE 4.50/58/11.25
15 Winter Frederick GBR 4.50/58/11.25
17 Kolman Martin CZE 4.00/58/11.25
18 Collot Jeremie SUI 3.50/58/11.25
19 VIKSTROM Oskar SWE 3.00/58/11.25
20 Morozov Igor RUS 2.50/58/11.25
21 Foss Anders NOR 2.00/58/11.25
21 Kostenberger Claudio AUT 2.00/58/11.25
23 Efverstrom Daniel SWE 1.50/58/11.25
24 Spinelli Luca ITA 1.00/58/11.25
25 Chatzis George GRE 0.50/58/11.25
25 Earl James GBR 0.50/58/11.25
27 Dailland Thibaut FRA 5.00/58/12.00
27 Graux Basile BEL 5.00/58/12.00
29 Noguera Vergés Lluís ESP 4.50/58/12.00
30 BELIAKOU Herman BLR 3.50/58/12.00
31 Giacometti Sebastien SUI 2.00/58/12.00
31 Ryanzin Vladimir RUS 2.00/58/12.00
33 Ronkko Pietari FIN 1.50/58/12.00
34 Lambrigger Loris SUI 1.00/58/12.00
35 Trads Haugaard Sebastian DEN 4.50/58/13.00
36 Kolman Zdenek CZE 4.00/58/13.00
36 Van Heuverswyn Cyprien BEL 4.00/58/13.00
38 Hadjikyriacos Kyriacos CYP 2.50/58/13.00
39 Lambrigger Thierry SUI 4.50/58/14.25
40 Critchley Stephen GBR 5.00/37
41 Schipner Bojan GER 3.50/37
42 Moreno De Carlos Alvaro ESP 0.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 12250 11910
2 Deviatovski Oleg BLR 10090 11070
3 Poteau Alexandre FRA 10840 10870
4 Dailland Thibaut FRA 9480 10520
5 Sedlmajer Adam CZE 9730 10500
6 BELIAKOU Herman BLR 11490 9610
7 Kolman Martin CZE 9930 9210
8 D'Alberto Matteo ITA 8730 8880
9 Desboyaux Franck USA 9500 8130
10 Kolman Zdenek CZE 8820 8130
11 Fortamps Olivier BEL 10090 7590
12 Seels Jason GBR 8670 1650
13 Ballon Pierre FRA 8560
14 Lambrigger Loris SUI 8510
15 Lambrigger Thierry SUI 7240
16 Noguera Vergés Lluís ESP 7230
17 Zharnasek Aliaksei BLR 7020
18 Critchley Stephen GBR 6830
19 Bartalsky Martin SVK 6800
20 Graux Basile BEL 6740
21 Chatzis George GRE 6720
21 Earl James GBR 6720
23 Luzzeri Matteo ITA 6510
24 Efverstrom Daniel SWE 6230
25 Van Heuverswyn Cyprien BEL 5420
26 VIKSTROM Oskar SWE 4910
27 Odvarko Daniel CZE 4790
28 Moreno De Carlos Guillermo ESP 4620
29 Spinelli Luca ITA 4610
30 Ryanzin Vladimir RUS 4320
31 Schipner Bojan GER 3570
32 Moreno De Carlos Alvaro ESP 3250
33 Kostenberger Claudio AUT 3030
34 Giacometti Sebastien SUI 2380
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Seels Jason GBR 64.40 68.10
2 Sharman Damien GBR 65.00 66.20
3 Schipner Bojan GER 62.70 64.50
4 Morozov Igor RUS 64.60 63.50
5 Ryanzin Vladimir RUS 58.60 62.70
6 Serrault Aurelien FRA 59.20 62.50
7 Critchley Stephen GBR 62.10 61.60
8 Moreno De Carlos Alvaro ESP 59.00 59.60
9 Bartalsky Martin SVK 58.90 59.60
10 Spinelli Luca ITA 58.50 58.30
11 Efverstrom Daniel SWE 61.20 55.90
12 Kostenberger Claudio AUT 58.80
13 Moreno De Carlos Guillermo ESP 58.40
14 Deviatovski Oleg BLR 56.30
15 Sedlmajer Adam CZE 56.10
16 Kolman Martin CZE 56.00
17 BELIAKOU Herman BLR 54.10
18 Luzzeri Matteo ITA 53.40
19 Chatzis George GRE 52.70
19 VIKSTROM Oskar SWE 52.70
21 Lammi Jarno FIN 52.30
22 Giacometti Sebastien SUI 49.90
23 Ballon Pierre FRA 49.70
24 Earl James GBR 48.60
25 Noguera Vergés Lluís ESP 47.10
26 Dailland Thibaut FRA 46.80
26 Trads Haugaard Sebastian DEN 46.80
28 Van Heuverswyn Cyprien BEL 44.70