Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hamrick-Halt Natalie USA 3.50/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Krueger Lori USA 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Lucine Clementine FRA 4.00/55/11.25 2.00/55/11.25
4 Simpson Michelle USA 2.00/55/11.25 0.50/55/11.25
5 Knutson Jill USA 3.50/55/12.00 2.50/55/12.00
6 Nichols Brenda USA 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00
7 Komarova Ksenia RUS 3.50/55/12.00
8 NIGHTINGALE Mandy USA 3.50/55/13.00
9 Hunter Jakalyn GBR 1.50/55/13.00
10 Vympranietsova Marie GRE 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 NIGHTINGALE Mandy USA 7640 8190
2 Lucine Clementine FRA 7760 7320
3 Linares A. Maria Camila COL 6090 7150
4 Kashitsina Olga RUS 4120 6470
5 Lethem Brigitte FRA 6030
6 Nichols Brenda USA 4040 3740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fladborg Asher June DEN 47.80 48.20
2 Hunter Jakalyn GBR 45.10 47.80
3 Vympranietsova Marie GRE 43.60 46.90
4 Lucine Clementine FRA 48.30 46.60
5 Kashitsina Olga RUS 45.80 43.80
6 Nichols Brenda USA 43.70 39.60
7 NIGHTINGALE Mandy USA 40.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Beauchesne Jamie USA 0.00/58/10.25 1.50/58/10.25
0 Böttcher Nick GER 3.50/58/12.00
0 Brown Marcus USA 1.00/58/10.75 3.00/58/11.25
0 Campbell Glenn GBR 4.00/58/10.75 2.50/58/12.00
0 Cockeram Steve NZL 2.50/58/14.25
0 Degasperi Thomas ITA 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75
0 Eade Kyle NZL 1.50/58/11.25
0 Ellis Scot USA 2.00/58/11.25
0 Fisher Jodi GBR 1.25/58/10.75 3.00/58/10.75
0 Ianni Fabio ITA 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75
0 Ianni Matteo ITA 1.50/58/10.75 1.25/58/10.75
0 Llewellyn Jaret CAN 2.00/58/11.25
0 Morozov Igor RUS 3.00/58/11.25
0 Ross Drew CAN 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75
0 Rossi Chris USA 0.50/58/10.75
0 Sund Greg USA 5.00/58/12.00
0 Winter Terry USA 2.00/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 LE FORESTIER Nicolas FRA 9640 11960
2 Zharnasek Aliaksei BLR 11080 11470
3 Gay Russell USA 9980 10610
4 Llewellyn Jaret CAN 10640 10550
5 FONT Sergio MEX 8820 8890
6 Siemers Jimmy USA 9080 8850
7 Abelson Richard CAN 9200 8740
8 Böttcher Nick GER 6960 7230
9 Eade Kyle NZL 6000
10 Vetrov Dmitry RUS 4440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Llewellyn Jaret CAN 63.20 66.30
2 Krueger Freddy USA 65.60 65.00
3 Siemers Jimmy USA 65.00 63.80
4 Lane Mark USA 64.50 62.50
5 Fitts Ryan USA 64.00 60.10
6 Ellis Scot USA 60.70 59.30
7 Di Pasqua Sebastien SUI 57.90 56.10
7 Eade Kyle NZL 61.30 56.10
9 Böttcher Nick GER 57.80
10 Morozov Igor RUS 55.80
11 Ryanzin Vladimir RUS 54.90