Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Edeback Hanna SWE 3.00/55/11.25 2.00/55/10.75
2 Franc Ambre FRA 0.25/55/10.75 1.00/55/10.75
3 Costard Manon FRA 1.00/55/10.25 4.50/55/11.25
4 Bonnemann Chiara GER 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
5 Berdnikava Natallia BLR 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25
6 Poulain-Ferarios Camille FRA 1.50/55/11.25 3.00/55/11.25
7 Straltsova Hanna BLR 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
8 Cespivova Anna CZE 0.50/55/11.25 1.00/55/11.25
8 Krueger Geena GER 0.50/55/11.25 1.00/55/11.25
10 Bagnoli Alice ITA 3.00/55/11.25 0.50/55/11.25
11 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 1.00/55/11.25 0.50/55/11.25
12 Detry Celine BEL 4.50/55/12.00 0.50/55/11.25
13 Bonnemann Carlotta GER 3.50/55/12.00
13 Tafvander Jennifer SWE 3.50/55/12.00
15 Vympranietsova Marie GRE 3.00/55/12.00
16 Benjamin Eleanor GBR 2.50/55/12.00
16 Komarova Ksenia RUS 2.50/55/12.00
18 Loizidou Florentia CYP 2.00/55/12.00
19 Andriopoulou Angeliki GRE 1.50/55/12.00
19 Grobet Pernelle SUI 1.50/55/12.00
19 Outram Sanchia GBR 1.50/55/12.00
22 Lexer Alissa AUT 0.00/55/12.00
23 Vrabcova Katerina CZE 4.00/55/13.00
24 Panteli Sotiroulla CYP 3.50/55/13.00
25 Kuhn Nicola AUT 2.00/55/13.00
26 Anastasi Stella CYP 1.00/55/13.00
27 Svecova Katerina CZE 4.00/55/14.25
28 Owel Sabrina NED 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 6990 8860
2 Straltsova Hanna BLR 7370 7510
3 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6300 6710
4 PHILY GUYAMIER Laura FRA 5470 6510
5 Andriopoulou Angeliki GRE 6860 6000
6 Churakova Tatiana RUS 7230 5880
7 Bonnemann Carlotta GER 4580 5270
8 Tafvander Jennifer SWE 3890 4240
9 Outram Sanchia GBR 5340 3850
10 Benjamin Eleanor GBR 4280 3200
11 Kuhn Nicola AUT 3700
12 Poulain-Ferarios Camille FRA 3350
13 Vrabcova Katerina CZE 3170
14 Svecova Katerina CZE 2840
15 Lexer Alissa AUT 2240
16 Cespivova Anna CZE 2220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 53.00 53.40
2 Straltsova Hanna BLR 50.30 52.30
3 Menestrina Jutta FIN 50.90 52.20
4 Vympranietsova Marie GRE 51.80 51.00
5 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 48.00 49.90
6 Chardin Nancy FRA 49.20 49.70
7 Lexer Alissa AUT 39.80 44.20
8 Svecova Katerina CZE 42.20 42.50
9 Andriopoulou Angeliki GRE 44.90 42.40
10 Poulain-Ferarios Camille FRA 39.70 42.10
11 Benjamin Eleanor GBR 38.70
12 Outram Sanchia GBR 37.80
13 Bonnemann Carlotta GER 37.50
13 Cespivova Anna CZE 37.50
15 Vrabcova Katerina CZE 29.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Descuns Sacha FRA 1.00/58/10.25 3.00/58/10.25
2 Winter Frederick GBR 3.00/58/10.25 3.00/58/10.25
3 Bogne Jakob SWE 1.00/58/10.25 3.00/58/10.25
4 Allais Carlo ITA 5.00/58/10.75 2.50/58/10.25
5 Degasperi Thomas ITA 2.00/58/10.25 1.50/58/10.25
6 Caruso Brando ITA 2.00/58/10.25 0.50/58/10.25
7 Mlynek Marek SVK 0.50/58/10.25 4.00/58/10.75
8 Stadlbaur Benjamin SUI 3.00/58/10.75 3.50/58/10.75
9 Hazelwood Robert GBR 4.00/58/10.75 3.00/58/10.75
10 Dailland Thibaut FRA 2.00/58/10.25 2.50/58/10.75
11 Alé Lindén Lasse SWE 4.00/58/10.75 2.50/58/10.75
12 Poland Joel GBR 4.00/58/10.75 2.00/58/10.75
13 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/10.75
14 Baroni Alexis FRA 2.00/58/10.75
15 Vigezzi Enzo FRA 1.00/58/10.75
16 Kyprios Filippos GRE 0.00/58/10.75
17 Shpak Stepan BLR 4.50/58/11.25
18 Caldarola Francesco ITA 4.00/58/11.25
18 Isayeu Aliaksandr BLR 4.00/58/11.25
18 Morozov Igor RUS 4.00/58/11.25
21 Ballus Roca Roger ESP 3.50/58/11.25
22 Kostenberger Claudio AUT 3.00/58/11.25
22 Rudhag Dan SWE 3.00/58/11.25
24 Blomqvist Felix SWE 2.50/58/11.25
25 Noguera Vergés Lluís ESP 2.00/58/11.25
26 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/11.25
27 Georgiou Andreas CYP 1.00/58/11.25
27 Kokkinos Yiannis CYP 1.00/58/11.25
29 Bordier Lindsay FRA 5.00/58/12.00
29 Hruby Libor CZE 5.00/58/12.00
31 Kyprios Sotiris GRE 2.50/58/12.00
32 Dobringer Daniel AUT 2.00/58/12.00
33 Noguera Verges Alvaro ESP 1.50/58/12.00
33 Outram Luke GBR 1.50/58/12.00
33 Rauchenwald Luca AUT 1.50/58/12.00
33 School Freek NED 1.50/58/12.00
37 Arampatzis Marios GRE 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zharnasek Aliaksei BLR 11040 11770
2 Poteau Alexandre FRA 10290 10840
3 Fortamps Olivier BEL 9960 10380
4 Benatti Nicholas ITA 9780 9810
5 Ballon Pierre FRA 11260 9640
6 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 10070 9520
7 Dailland Thibaut FRA 10220 9040
8 Isayeu Aliaksandr BLR 8870 8670
9 Bordier Lindsay FRA 9920 6850
10 Outram Luke GBR 8700 5580
11 Hazelwood Robert GBR 8660
12 Poland Joel GBR 8540
13 Shpak Stepan BLR 7330
14 Noguera Vergés Lluís ESP 7270
15 Mlynek Marek SVK 7180
16 Noguera Verges Alvaro ESP 5590
17 Rauchenwald Luca AUT 4610
18 Caldarola Francesco ITA 3270
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Morozov Igor RUS 61.90 64.70
2 Shpak Stepan BLR 58.50 62.00
3 Isayeu Aliaksandr BLR 57.80 61.10
4 Poland Joel GBR 59.90 60.80
5 Dailland Thibaut FRA 57.00 58.70
6 Ryanzin Vladimir RUS 61.50 58.30
7 Blomqvist Felix SWE 55.30 58.20
8 Kostenberger Claudio AUT 56.40 57.90
9 Rauchenwald Luca AUT 56.40 55.70
10 Hruby Libor CZE 56.90 55.60
11 Dobringer Daniel AUT 57.00 54.50
12 Mlynek Marek SVK 54.80 54.20
13 Outram Luke GBR 54.70
14 Caldarola Francesco ITA 54.60
15 Hazelwood Robert GBR 53.70
16 Ohman Patrik SWE 52.50
17 Noguera Vergés Lluís ESP 52.30
18 Noguera Verges Alvaro ESP 50.60
19 School Freek NED 46.00