2020 IWWF E&A Under 21 Championship
Botaski - Sesena Waterski Complex, Seseña, Toledo 6-8 Aug 2021
Waterski
Confederation Championships
Code: 21EURO05


Event Details
Slalom R 2 Rounds
Tricks R 2 Rounds
Jump R 2 Rounds
Age group Europe & Africa
-21

Entries
Type Open
Status Registration Closed
Limit Unlimited
Deadline 05/06/2021
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Homologator TALAMO Nigel GBR
Scorer RINTANEN Hannu FIN
Assistant Scorer COITOU Annie FRA
Assistant Scorer PIATRENKA Tatsiana BLR
Judge BERAZOUSKAYA Aliaksandra IWF
Judge BOTAS Ricardo ESP
Judge BOTAS Sandra ESP
Judge LAGAE Pieter-Jan BEL
Judge MEDEM Christina ESP
Judge MORROS Ivan ESP
Judge MOULANIER Eudes FRA
Judge PERSOONS Marie-Anne BEL
Judge POTES Inessa BLR
CDriver BOTAS Ricardo ESP
Driver ANDRONICO Giovanni ITA
Driver MCGARRY Nathan GBR
Driver SONZOGNI Fabrizio ITA
TechOff COLLINS Ian GBR

Botaski - Sesena Waterski Complex
Country Spain
Code ESPSESEN
Area Seseña, Toledo
Organizer
Name Nadine Botas
Phone +34 673 962 426
Email info@botaski.com
Federation
Name Morten Froulund
Phone +4525454922
Email morten.froulund@waterskieurope.com
Other
Towboat Ski Nautique


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  Bulletin 2 11/06/2021 21:18:53 Bulletins
  DEADLINES & ENTRY REMINDER 28/05/2021 10:48:07 Bulletins
  Bulletin 1 12/05/2021 15:33:07 Bulletins


Results Individual Classification

# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 56.6m 61.8m 1000.00 1000.00 61.80
2 01 Rauchenwald Luca AUT -21 58.3m 59.5m 937.50 937.50 59.50
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 56.7m 58.8m 918.48 918.48 58.80
4 01 Parth Florian ITA -21 53.3m 58.1m 899.46 899.46 58.10
5 01 Bordier Lindsay FRA -21 58.0m 56.5m 896.74 896.74 56.50
6 01 Tornquist Tim SWE -21 55.4m 55.2m 826.09 826.09 55.20
7 01 Melnik Stsiapan BLR -21 53.9m 54.9m 812.50 812.50 54.90
8 01 Nedeau Tanguy FRA -21 53.5m 54.0m 788.04 788.04 54.00
9 01 Filaretov Damir UKR -21 52.5m 53.3m 769.02 769.02 53.30
10 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 53.6m 52.9m 777.17 777.17 52.90
11 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 43.3m 47.1m 1000.00 1000.00 47.10
12 01 Buonopane Ginevra ITA -21 44.5m 46.3m 796.20 796.20 46.30
13 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 50.8m 45.0m 701.09 701.09 45.00
14 01 Ahammer Elena AUT -21 40.5m 44.4m 744.57 744.57 44.40
15 01 Schmidberger Theresa AUT -21 42.3m 43.7m 887.04 887.04 43.70
16 01 Parkhomenka Alena BLR -21 41.9m 43.6m 883.72 883.72 43.60
17 01 Anguenot Ines FRA -21 42.3m 42.7m 698.37 698.37 42.70
18 01 Sonier Perrine FRA -21 41.6m 41.5m 817.28 817.28 41.50
19 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 38.8m 40.9m 649.46 649.46 40.90
20 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 36.8m 37.9m 567.93 567.93 37.90
21 01 Belskaya Maryia BLR -21 35.8m 37.0m 664.45 664.45 37.00
22 01 Gschiel Alexander AUT -21 48.2m 0.00m 630.43 630.43
23 01 Kuhn Dominic AUT -21 47.9m 622.28 622.28
24 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 45.9m 0.00m 785.33 785.33
25 01 Turp Benjamin GBR -21 44.6m 532.61 532.61
26 01 Marino Vincenzo ITA -21 44.1m 519.02 519.02
27 01 Westlund Charlie SWE -21 42.7m 480.98 480.98
28 01 Beran Matous CZE -21 41.2m 440.22 440.22
28 01 Thomsen Dima SUI -21 41.2m 440.22 440.22
30 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 40.7m 426.63 426.63
31 01 Oravcova Zuzana SVK -21 36.4m 527.17 527.17
32 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 33.4m 445.65 445.65
33 01 Sacco Arianna ITA -21 33.1m 534.88 534.88
34 01 Athinakis Ioannis CYP -21 31.3m 171.20 171.20
35 01 Leonhardt Lilian GER -21 28.9m 395.35 395.35
36 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 28.2m 372.09 372.09
37 01 Lee Molly GBR -21 26.7m 322.26 322.26
38 01 Turp Matilda GBR -21 25.7m 289.04 289.04
39 20 Vrabcova Katerina CZE -21 19.6m 86.38 86.38
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 1000.00 900.99 1000.00 2900.99 2900.99
2 01 Bordier Lindsay FRA -21 896.74 782.18 925.64 2604.56 2604.56
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 918.48 782.18 891.39 2592.05 2592.05
4 01 Filaretov Damir UKR -21 769.02 861.39 899.22 2529.63 2529.63
5 01 Parth Florian ITA -21 899.46 841.58 580.23 2321.27 2321.27
6 01 Melnik Stsiapan BLR -21 812.50 782.18 723.09 2317.77 2317.77
7 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 817.93 897.73 993.65 2891.38 2891.38
8 01 Gschiel Alexander AUT -21 630.43 792.08 752.45 2174.96 2174.96
9 01 Turp Benjamin GBR -21 532.61 1000.00 624.27 2156.88 2156.88
10 01 Marino Vincenzo ITA -21 519.02 900.99 723.09 2143.10 2143.10
11 01 Rauchenwald Luca AUT -21 937.50 792.08 409.98 2139.56 2139.56
12 01 Anguenot Ines FRA -21 698.37 1000.00 557.73 2758.58 2758.58
13 01 Parkhomenka Alena BLR -21 722.83 742.57 988.89 2724.88 2724.88
14 01 Kuhn Dominic AUT -21 622.28 801.98 645.79 2070.05 2070.05
15 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 785.33 851.49 582.54 2519.94 2519.94
16 01 Belskaya Maryia BLR -21 664.45 829.55 1000.00 2494.00 2494.00
17 01 Schmidberger Theresa AUT -21 887.04 727.27 755.56 2369.87 2369.87
18 01 Beran Matous CZE -21 440.22 910.89 379.65 1730.76 1730.76
19 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 567.93 738.64 841.27 2274.26 2274.26
20 01 Sacco Arianna ITA -21 437.50 840.91 858.73 2234.52 2234.52
21 01 Sonier Perrine FRA -21 817.28 750.00 538.10 2105.38 2105.38
22 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 426.63 663.37 553.82 1643.82 1643.82
23 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 544.85 795.45 498.04 2148.24 2148.24
24 01 Westlund Charlie SWE -21 480.98 861.39 274.95 1617.32 1617.32
25 01 Oravcova Zuzana SVK -21 644.52 829.55 565.08 2039.15 2039.15
26 01 Buonopane Ginevra ITA -21 796.20 579.55 368.25 1921.22 1921.22
27 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 777.17 603.96 135.03 1516.16 1516.16
28 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 701.09 584.16 221.14 1506.39 1506.39
29 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 794.02 673.27 293.65 1860.40 1860.40
30 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 372.09 772.28 546.03 1804.48 1804.48
31 01 Leonhardt Lilian GER -21 395.35 806.82 243.64 1597.41 1597.41
32 01 Lee Molly GBR -21 322.26 693.07 414.29 1532.00 1532.00
33 01 Athinakis Ioannis CYP -21 171.20 594.06 415.85 1181.11 1181.11
34 01 Ahammer Elena AUT -21 910.30 68.18 557.14 1535.62 1535.62
35 01 Turp Matilda GBR -21 289.04 761.36 236.51 1286.91 1286.91
36 20 Vrabcova Katerina CZE -21 86.38 886.36 284.13 1256.87 1256.87
37 01 Thomsen Dima SUI -21 440.22 29.70 487.28 957.20 957.20
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Tornquist Tim SWE -21 3.50/58/11.25 4.00/58/10.75 1029.70 1000.00 40.00
2 01 Turp Benjamin GBR -21 2.00/58/10.75 2.50/58/10.75 1000.00 971.15 38.50
3 01 Attensam Nikolaus AUT -21 4.00/58/11.25 5.00/58/11.25 930.69 903.85 35.00
4 01 Aldman Simon SWE -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
4 01 Belmrah Kamil MAR -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
4 01 Emmett Charlie GBR -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
4 01 Witczak Thomas FRA -21 3.50/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
8 01 Marino Vincenzo ITA -21 3.00/58/11.25 3.50/58/11.25 900.99 875.00 33.50
8 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 3.00/58/11.25 3.50/58/11.25 900.99 875.00 33.50
10 20 Sauvat Theodore ESP -21 4.00/58/11.25 3.00/58/11.25 910.89 884.62 33.00
11 01 Barenghi Jean SUI -21 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25 891.09 865.38 32.50
12 01 Anguenot Ines FRA -21 4.00/55/12.00 2.00/55/11.25 1000.00 1000.00 32.00
13 20 Kuhn Nicola AUT -21 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25 977.27 977.27 31.00
13 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 2.00/55/12.00 1.00/55/11.25 851.49 826.92 31.00
13 01 Nutt Katie GBR -21 2.50/55/12.00 1.00/55/11.25 851.49 826.92 31.00
16 01 Lexer Alissa AUT -21 2.00/55/12.00 5.50/55/12.00 821.78 798.08 29.50
17 01 Fah Julie SUI -21 0.50/55/11.25 4.00/55/12.00 841.58 817.31 28.00
18 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 3.00/55/12.00 3.50/55/12.00 897.73 897.73 27.50
19 01 Loizidou Florentia CYP -21 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00 772.28 750.00 27.00
20 20 Miermont Lea FRA -21 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 886.36 886.36 26.50
20 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 772.28 750.00 26.50
22 01 Anastasi Stella CYP -21 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00 863.64 863.64 26.00
22 01 Beran Matous CZE -21 4.00/58/11.25 2.00/58/12.00 910.89 884.62 26.00
22 20 Vrabcova Katerina CZE -21 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00 886.36 886.36 26.00
25 01 Nedeau Tanguy FRA -21 2.00/58/11.25 871.29 846.15
26 01 Filaretov Damir UKR -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
26 01 Morel Benjamin FRA -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
26 01 Westlund Charlie SWE -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
29 01 Keusseoglou Alexis MON -21 0.50/58/11.25 841.58 817.31
29 01 Parth Florian ITA -21 0.50/58/11.25 841.58 817.31
31 01 Kuhn Dominic AUT -21 4.50/58/12.00 801.98 778.85
32 01 Gschiel Alexander AUT -21 4.00/58/12.00 792.08 769.23
32 01 Rauchenwald Luca AUT -21 4.00/58/12.00 792.08 769.23
34 01 Bordier Lindsay FRA -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
34 01 Marenzi Edoardo ITA -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
34 01 Melnik Stsiapan BLR -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
37 01 Cogne Tancredi SUI -21 3.00/58/12.00 772.28 750.00
37 01 Korsten Matthijs NED -21 3.00/58/12.00 772.28 750.00
39 01 Parkhomenka Alena BLR -21 1.50/55/12.00 742.57 721.15
39 01 Trani Gabriele ITA -21 1.50/58/12.00 742.57 721.15
41 01 Sacco Arianna ITA -21 1.00/55/12.00 840.91 840.91
42 01 Belskaya Maryia BLR -21 0.50/55/12.00 829.55 829.55
42 01 Oravcova Zuzana SVK -21 0.50/55/12.00 829.55 829.55
42 01 Papaconstantinou Georgios CYP -21 0.50/58/12.00 722.77 701.92
45 20 Johansson Noa SWE -21 0.00/58/12.00 712.87 692.31
46 01 Leonhardt Lilian GER -21 5.50/55/13.00 806.82 806.82
47 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 5.00/55/13.00 795.45 795.45
47 01 Lee Molly GBR -21 5.00/55/13.00 795.45 795.45
49 01 Tagliati Greta ITA -21 4.50/55/13.00 784.09 784.09
50 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 4.00/55/13.00 772.73 772.73
51 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 3.50/58/13.00 663.37 644.23
51 01 Mathet Karl SUI -21 3.50/58/13.00 663.37 644.23
51 01 Parussel Ronja GER -21 3.50/55/13.00 663.37 644.23
51 01 Turp Matilda GBR -21 3.50/55/13.00 663.37 644.23
55 01 Sonier Perrine FRA -21 3.00/55/13.00 653.47 634.62
56 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 2.50/55/13.00 738.64 738.64
56 01 Newsome Emily GBR -21 2.50/55/13.00 643.56 625.00
58 01 Barjau Boada Claudia ESP -21 2.00/55/13.00 633.66 615.38
58 01 Schmidberger Theresa AUT -21 2.00/55/13.00 633.66 615.38
60 01 Burge Mara SUI -21 1.50/55/13.00 623.76 605.77
60 01 Constantinou Artemis CYP -21 1.50/55/13.00 715.91 715.91
60 01 Hogh Sorensen Astrid DEN -21 1.50/55/13.00 623.76 605.77
63 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 0.50/58/13.00 603.96 586.54
64 01 Athinakis Ioannis CYP -21 0.00/58/13.00 594.06 576.92
65 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 5.50/58/14.25 584.16 567.31
66 01 Nordenhed Alice SWE -21 5.00/55/14.25 574.26 557.69
67 01 Barjau Boada Sandra ESP -21 4.00/55/14.25 636.36 636.36
68 01 Buonopane Ginevra ITA -21 1.50/55/14.25 579.55 579.55
69 01 Belmrah Ghalia MAR -21 4.00/55/16.00 435.64 423.08
70 01 Ahammer Elena AUT -21 3.00/55/18.25 59.41 57.69
71 01 Marsan Alexandre MON -21 1.50/58/18.25 29.70 28.85
71 01 Thomsen Dima SUI -21 1.50/58/18.25 29.70 28.85
73 01 Teixidor Dani Junior ESP -21 0.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Bordier Lindsay FRA -21 7200 9460 925.64 925.64 9460.00
2 01 Filaretov Damir UKR -21 8710 9190 899.22 899.22 9190.00
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 8360 9110 891.39 891.39 9110.00
4 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 10220 9010 1000.00 1000.00 9010.00
5 01 Nielsen Tue Ernst DEN -21 8470 8430 828.77 828.77 8430.00
6 01 Gschiel Alexander AUT -21 7690 7360 752.45 752.45 7360.00
7 01 Kuhn Dominic AUT -21 5730 6600 645.79 645.79 6600.00
8 01 Melnik Stsiapan BLR -21 7390 6570 723.09 723.09 6570.00
9 20 Kuhn Nicola AUT -21 6500 6500 1031.75 1000.00 6500.00
10 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 6260 6240 993.65 963.08 6240.00
11 01 Turp Benjamin GBR -21 6380 6220 624.27 624.27 6220.00
12 01 Parkhomenka Alena BLR -21 6230 6200 609.59 609.59 6200.00
13 01 Anguenot Ines FRA -21 4260 5700 557.73 557.73 5700.00
14 01 Parth Florian ITA -21 5930 5680 580.23 580.23 5680.00
15 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 5660 5660 553.82 553.82 5660.00
16 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 5170 5300 841.27 815.38 5300.00
17 01 Belskaya Maryia BLR -21 6300 5080 1000.00 969.23 5080.00
18 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 5090 5040 807.94 783.08 5040.00
19 01 Tagliati Greta ITA -21 4050 4450 706.35 684.62 4450.00
20 01 Schmidberger Theresa AUT -21 4760 4430 755.56 732.31 4430.00
21 01 Sacco Arianna ITA -21 5410 4170 858.73 832.31 4170.00
22 01 Marino Vincenzo ITA -21 7390 4160 723.09 723.09 4160.00
23 01 Wolfisberg Kirsi SUI -21 4320 3000 422.70 422.70 3000.00
24 01 Burge Mara SUI -21 3850 1510 611.11 592.31 1510.00
25 01 Teixidor Dani Junior ESP -21 5360 524.46 524.46
26 01 Thomsen Dima SUI -21 4980 487.28 487.28
27 01 Athinakis Ioannis CYP -21 4250 415.85 415.85
28 01 Rauchenwald Luca AUT -21 4190 409.98 409.98
29 01 Beran Matous CZE -21 3880 379.65 379.65
30 01 Barjau Boada Claudia ESP -21 3730 364.97 364.97
31 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 3670 582.54 564.62
32 01 Lexer Alissa AUT -21 3570 349.32 349.32
33 01 Oravcova Zuzana SVK -21 3560 348.34 348.34
34 01 Ahammer Elena AUT -21 3510 343.44 343.44
35 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 3440 546.03 529.23
36 01 Sonier Perrine FRA -21 3390 538.10 521.54
37 01 Starkova Isabela CZE -21 3230 512.70 496.92
38 01 Barjau Boada Sandra ESP -21 3050 484.13 469.23
39 01 Loizidou Florentia CYP -21 2920 463.49 449.23
40 01 Nutt Katie GBR -21 2830 276.91 276.91
41 01 Westlund Charlie SWE -21 2810 274.95 274.95
42 01 Lee Molly GBR -21 2610 255.38 255.38
43 01 Parussel Ronja GER -21 2530 401.59 389.23
44 01 Leonhardt Lilian GER -21 2490 243.64 243.64
45 01 Korsten Matthijs NED -21 2480 242.66 242.66
46 01 Buonopane Ginevra ITA -21 2320 227.01 227.01
47 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 2260 221.14 221.14
48 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 1850 293.65 284.62
49 20 Vrabcova Katerina CZE -21 1790 175.15 175.15
50 01 Turp Matilda GBR -21 1490 145.79 145.79
51 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 1380 135.03 135.03
52 01 Newsome Emily GBR -21 660 104.76 101.54
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 56.6m 61.8m 1000.00 1000.00 61.80
2 01 Rauchenwald Luca AUT -21 58.3m 59.5m 937.50 937.50 59.50
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 56.7m 58.8m 918.48 918.48 58.80
4 01 Parth Florian ITA -21 53.3m 58.1m 899.46 899.46 58.10
5 01 Bordier Lindsay FRA -21 58.0m 56.5m 896.74 896.74 56.50
6 01 Tornquist Tim SWE -21 55.4m 55.2m 826.09 826.09 55.20
7 01 Melnik Stsiapan BLR -21 53.9m 54.9m 812.50 812.50 54.90
8 01 Nedeau Tanguy FRA -21 53.5m 54.0m 788.04 788.04 54.00
9 01 Filaretov Damir UKR -21 52.5m 53.3m 769.02 769.02 53.30
10 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 53.6m 52.9m 777.17 777.17 52.90
11 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 50.8m 45.0m 701.09 701.09 45.00
12 01 Gschiel Alexander AUT -21 48.2m 0.00m 630.43 630.43
13 01 Kuhn Dominic AUT -21 47.9m 622.28 622.28
14 01 Turp Benjamin GBR -21 44.6m 532.61 532.61
15 01 Marino Vincenzo ITA -21 44.1m 519.02 519.02
16 01 Westlund Charlie SWE -21 42.7m 480.98 480.98
17 01 Beran Matous CZE -21 41.2m 440.22 440.22
17 01 Thomsen Dima SUI -21 41.2m 440.22 440.22
19 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 40.7m 426.63 426.63
20 01 Athinakis Ioannis CYP -21 31.3m 171.20 171.20
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 1000.00 900.99 1000.00 2900.99 2900.99
2 01 Bordier Lindsay FRA -21 896.74 782.18 925.64 2604.56 2604.56
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 918.48 782.18 891.39 2592.05 2592.05
4 01 Filaretov Damir UKR -21 769.02 861.39 899.22 2529.63 2529.63
5 01 Parth Florian ITA -21 899.46 841.58 580.23 2321.27 2321.27
6 01 Melnik Stsiapan BLR -21 812.50 782.18 723.09 2317.77 2317.77
7 01 Gschiel Alexander AUT -21 630.43 792.08 752.45 2174.96 2174.96
8 01 Turp Benjamin GBR -21 532.61 1000.00 624.27 2156.88 2156.88
9 01 Marino Vincenzo ITA -21 519.02 900.99 723.09 2143.10 2143.10
10 01 Rauchenwald Luca AUT -21 937.50 792.08 409.98 2139.56 2139.56
11 01 Kuhn Dominic AUT -21 622.28 801.98 645.79 2070.05 2070.05
12 01 Beran Matous CZE -21 440.22 910.89 379.65 1730.76 1730.76
13 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 426.63 663.37 553.82 1643.82 1643.82
14 01 Westlund Charlie SWE -21 480.98 861.39 274.95 1617.32 1617.32
15 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 777.17 603.96 135.03 1516.16 1516.16
16 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 701.09 584.16 221.14 1506.39 1506.39
17 01 Athinakis Ioannis CYP -21 171.20 594.06 415.85 1181.11 1181.11
18 01 Thomsen Dima SUI -21 440.22 29.70 487.28 957.20 957.20
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Tornquist Tim SWE -21 3.50/58/11.25 4.00/58/10.75 1029.70 1000.00 40.00
2 01 Turp Benjamin GBR -21 2.00/58/10.75 2.50/58/10.75 1000.00 971.15 38.50
3 01 Attensam Nikolaus AUT -21 4.00/58/11.25 5.00/58/11.25 930.69 903.85 35.00
4 01 Witczak Thomas FRA -21 3.50/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
5 01 Aldman Simon SWE -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
5 01 Belmrah Kamil MAR -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
5 01 Emmett Charlie GBR -21 3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 910.89 884.62 34.00
8 01 Marino Vincenzo ITA -21 3.00/58/11.25 3.50/58/11.25 900.99 875.00 33.50
8 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 3.00/58/11.25 3.50/58/11.25 900.99 875.00 33.50
10 20 Sauvat Theodore ESP -21 4.00/58/11.25 3.00/58/11.25 910.89 884.62 33.00
11 01 Barenghi Jean SUI -21 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25 891.09 865.38 32.50
12 01 Beran Matous CZE -21 4.00/58/11.25 2.00/58/12.00 910.89 884.62 26.00
13 01 Nedeau Tanguy FRA -21 2.00/58/11.25 871.29 846.15
14 01 Filaretov Damir UKR -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
14 01 Morel Benjamin FRA -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
14 01 Westlund Charlie SWE -21 1.50/58/11.25 861.39 836.54
17 01 Keusseoglou Alexis MON -21 0.50/58/11.25 841.58 817.31
17 01 Parth Florian ITA -21 0.50/58/11.25 841.58 817.31
19 01 Kuhn Dominic AUT -21 4.50/58/12.00 801.98 778.85
20 01 Gschiel Alexander AUT -21 4.00/58/12.00 792.08 769.23
20 01 Rauchenwald Luca AUT -21 4.00/58/12.00 792.08 769.23
22 01 Bordier Lindsay FRA -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
22 01 Marenzi Edoardo ITA -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
22 01 Melnik Stsiapan BLR -21 3.50/58/12.00 782.18 759.62
25 01 Cogne Tancredi SUI -21 3.00/58/12.00 772.28 750.00
25 01 Korsten Matthijs NED -21 3.00/58/12.00 772.28 750.00
27 01 Trani Gabriele ITA -21 1.50/58/12.00 742.57 721.15
28 01 Papaconstantinou Georgios CYP -21 0.50/58/12.00 722.77 701.92
29 20 Johansson Noa SWE -21 0.00/58/12.00 712.87 692.31
30 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 3.50/58/13.00 663.37 644.23
30 01 Mathet Karl SUI -21 3.50/58/13.00 663.37 644.23
32 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 0.50/58/13.00 603.96 586.54
33 01 Athinakis Ioannis CYP -21 0.00/58/13.00 594.06 576.92
34 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 5.50/58/14.25 584.16 567.31
35 01 Marsan Alexandre MON -21 1.50/58/18.25 29.70 28.85
35 01 Thomsen Dima SUI -21 1.50/58/18.25 29.70 28.85
37 01 Teixidor Dani Junior ESP -21 0.00/58/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Bordier Lindsay FRA -21 7200 9460 925.64 925.64 9460.00
2 01 Filaretov Damir UKR -21 8710 9190 899.22 899.22 9190.00
3 01 Marenzi Edoardo ITA -21 8360 9110 891.39 891.39 9110.00
4 01 Samoilov Oleksandr UKR -21 10220 9010 1000.00 1000.00 9010.00
5 01 Nielsen Tue Ernst DEN -21 8470 8430 828.77 828.77 8430.00
6 01 Gschiel Alexander AUT -21 7690 7360 752.45 752.45 7360.00
7 01 Kuhn Dominic AUT -21 5730 6600 645.79 645.79 6600.00
8 01 Melnik Stsiapan BLR -21 7390 6570 723.09 723.09 6570.00
9 01 Turp Benjamin GBR -21 6380 6220 624.27 624.27 6220.00
10 01 Parth Florian ITA -21 5930 5680 580.23 580.23 5680.00
11 01 Hrushko Oleksandr UKR -21 5660 5660 553.82 553.82 5660.00
12 01 Marino Vincenzo ITA -21 7390 4160 723.09 723.09 4160.00
13 01 Teixidor Dani Junior ESP -21 5360 524.46 524.46
14 01 Thomsen Dima SUI -21 4980 487.28 487.28
15 01 Athinakis Ioannis CYP -21 4250 415.85 415.85
16 01 Rauchenwald Luca AUT -21 4190 409.98 409.98
17 01 Beran Matous CZE -21 3880 379.65 379.65
18 01 Westlund Charlie SWE -21 2810 274.95 274.95
19 01 Korsten Matthijs NED -21 2480 242.66 242.66
20 01 Meier Finn-Maximilan GER -21 2260 221.14 221.14
21 01 Jessen Philip Meldgaard DEN -21 1380 135.03 135.03
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 43.3m 47.1m 1000.00 1000.00 47.10
2 01 Buonopane Ginevra ITA -21 44.5m 46.3m 796.20 796.20 46.30
3 01 Ahammer Elena AUT -21 40.5m 44.4m 744.57 744.57 44.40
4 01 Schmidberger Theresa AUT -21 42.3m 43.7m 887.04 887.04 43.70
5 01 Parkhomenka Alena BLR -21 41.9m 43.6m 883.72 883.72 43.60
6 01 Anguenot Ines FRA -21 42.3m 42.7m 698.37 698.37 42.70
7 01 Sonier Perrine FRA -21 41.6m 41.5m 817.28 817.28 41.50
8 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 38.8m 40.9m 649.46 649.46 40.90
9 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 36.8m 37.9m 567.93 567.93 37.90
10 01 Belskaya Maryia BLR -21 35.8m 37.0m 664.45 664.45 37.00
11 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 45.9m 0.00m 785.33 785.33
12 01 Oravcova Zuzana SVK -21 36.4m 527.17 527.17
13 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 33.4m 445.65 445.65
14 01 Sacco Arianna ITA -21 33.1m 534.88 534.88
15 01 Leonhardt Lilian GER -21 28.9m 395.35 395.35
16 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 28.2m 372.09 372.09
17 01 Lee Molly GBR -21 26.7m 322.26 322.26
18 01 Turp Matilda GBR -21 25.7m 289.04 289.04
19 20 Vrabcova Katerina CZE -21 19.6m 86.38 86.38
# Bib Name Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 817.93 897.73 993.65 2891.38 2891.38
2 01 Anguenot Ines FRA -21 698.37 1000.00 557.73 2758.58 2758.58
3 01 Parkhomenka Alena BLR -21 722.83 742.57 988.89 2724.88 2724.88
4 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 785.33 851.49 582.54 2519.94 2519.94
5 01 Belskaya Maryia BLR -21 664.45 829.55 1000.00 2494.00 2494.00
6 01 Schmidberger Theresa AUT -21 887.04 727.27 755.56 2369.87 2369.87
7 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 567.93 738.64 841.27 2274.26 2274.26
8 01 Sacco Arianna ITA -21 437.50 840.91 858.73 2234.52 2234.52
9 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 544.85 795.45 498.04 2148.24 2148.24
10 01 Sonier Perrine FRA -21 817.28 750.00 538.10 2105.38 2105.38
11 01 Oravcova Zuzana SVK -21 644.52 829.55 565.08 2039.15 2039.15
12 01 Buonopane Ginevra ITA -21 796.20 579.55 368.25 1921.22 1921.22
13 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 794.02 673.27 293.65 1860.40 1860.40
14 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 372.09 772.28 546.03 1804.48 1804.48
15 01 Leonhardt Lilian GER -21 395.35 806.82 243.64 1597.41 1597.41
16 01 Ahammer Elena AUT -21 910.30 68.18 557.14 1535.62 1535.62
17 01 Lee Molly GBR -21 322.26 693.07 414.29 1532.00 1532.00
18 01 Turp Matilda GBR -21 289.04 761.36 236.51 1286.91 1286.91
19 20 Vrabcova Katerina CZE -21 86.38 886.36 284.13 1256.87 1256.87
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 01 Anguenot Ines FRA -21 4.00/55/12.00 2.00/55/11.25 1000.00 1000.00 32.00
2 20 Kuhn Nicola AUT -21 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25 977.27 977.27 31.00
3 01 Nutt Katie GBR -21 2.50/55/12.00 1.00/55/11.25 851.49 826.92 31.00
4 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 2.00/55/12.00 1.00/55/11.25 851.49 826.92 31.00
5 01 Lexer Alissa AUT -21 2.00/55/12.00 5.50/55/12.00 821.78 798.08 29.50
6 01 Fah Julie SUI -21 0.50/55/11.25 4.00/55/12.00 841.58 817.31 28.00
7 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 3.00/55/12.00 3.50/55/12.00 897.73 897.73 27.50
8 01 Loizidou Florentia CYP -21 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00 772.28 750.00 27.00
9 20 Miermont Lea FRA -21 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 886.36 886.36 26.50
9 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 772.28 750.00 26.50
11 20 Vrabcova Katerina CZE -21 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00 886.36 886.36 26.00
12 01 Anastasi Stella CYP -21 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00 863.64 863.64 26.00
13 01 Parkhomenka Alena BLR -21 1.50/55/12.00 742.57 721.15
14 01 Sacco Arianna ITA -21 1.00/55/12.00 840.91 840.91
15 01 Belskaya Maryia BLR -21 0.50/55/12.00 829.55 829.55
15 01 Oravcova Zuzana SVK -21 0.50/55/12.00 829.55 829.55
17 01 Leonhardt Lilian GER -21 5.50/55/13.00 806.82 806.82
18 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 5.00/55/13.00 795.45 795.45
18 01 Lee Molly GBR -21 5.00/55/13.00 795.45 795.45
20 01 Tagliati Greta ITA -21 4.50/55/13.00 784.09 784.09
21 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 4.00/55/13.00 772.73 772.73
22 01 Parussel Ronja GER -21 3.50/55/13.00 663.37 644.23
22 01 Turp Matilda GBR -21 3.50/55/13.00 663.37 644.23
24 01 Sonier Perrine FRA -21 3.00/55/13.00 653.47 634.62
25 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 2.50/55/13.00 738.64 738.64
25 01 Newsome Emily GBR -21 2.50/55/13.00 643.56 625.00
27 01 Barjau Boada Claudia ESP -21 2.00/55/13.00 633.66 615.38
27 01 Schmidberger Theresa AUT -21 2.00/55/13.00 633.66 615.38
29 01 Burge Mara SUI -21 1.50/55/13.00 623.76 605.77
29 01 Constantinou Artemis CYP -21 1.50/55/13.00 715.91 715.91
29 01 Hogh Sorensen Astrid DEN -21 1.50/55/13.00 623.76 605.77
32 01 Nordenhed Alice SWE -21 5.00/55/14.25 574.26 557.69
33 01 Barjau Boada Sandra ESP -21 4.00/55/14.25 636.36 636.36
34 01 Buonopane Ginevra ITA -21 1.50/55/14.25 579.55 579.55
35 01 Belmrah Ghalia MAR -21 4.00/55/16.00 435.64 423.08
36 01 Ahammer Elena AUT -21 3.00/55/18.25 59.41 57.69
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final Round Overall TeamOverall Points
1 20 Kuhn Nicola AUT -21 6500 6500 1031.75 1000.00 6500.00
2 01 Prosvetova Stanislava UKR -21 6260 6240 993.65 963.08 6240.00
3 01 Parkhomenka Alena BLR -21 6230 6200 609.59 609.59 6200.00
4 01 Anguenot Ines FRA -21 4260 5700 557.73 557.73 5700.00
5 01 Hvozdzeva Sofya BLR -21 5170 5300 841.27 815.38 5300.00
6 01 Belskaya Maryia BLR -21 6300 5080 1000.00 969.23 5080.00
7 01 Kazelskaya Maryia BLR -21 5090 5040 807.94 783.08 5040.00
8 01 Tagliati Greta ITA -21 4050 4450 706.35 684.62 4450.00
9 01 Schmidberger Theresa AUT -21 4760 4430 755.56 732.31 4430.00
10 01 Sacco Arianna ITA -21 5410 4170 858.73 832.31 4170.00
11 01 Wolfisberg Kirsi SUI -21 4320 3000 422.70 422.70 3000.00
12 01 Burge Mara SUI -21 3850 1510 611.11 592.31 1510.00
13 01 Barjau Boada Claudia ESP -21 3730 364.97 364.97
14 20 Moulanier Marie-Lou FRA -21 3670 582.54 564.62
15 01 Lexer Alissa AUT -21 3570 349.32 349.32
16 01 Oravcova Zuzana SVK -21 3560 348.34 348.34
17 01 Ahammer Elena AUT -21 3510 343.44 343.44
18 20 Niederbaumer Kim Helen GER -21 3440 546.03 529.23
19 01 Sonier Perrine FRA -21 3390 538.10 521.54
20 01 Starkova Isabela CZE -21 3230 512.70 496.92
21 01 Barjau Boada Sandra ESP -21 3050 484.13 469.23
22 01 Loizidou Florentia CYP -21 2920 463.49 449.23
23 01 Nutt Katie GBR -21 2830 276.91 276.91
24 01 Lee Molly GBR -21 2610 255.38 255.38
25 01 Parussel Ronja GER -21 2530 401.59 389.23
26 01 Leonhardt Lilian GER -21 2490 243.64 243.64
27 01 Buonopane Ginevra ITA -21 2320 227.01 227.01
28 01 Mattersdorfer Pia AUT -21 1850 293.65 284.62
29 20 Vrabcova Katerina CZE -21 1790 175.15 175.15
30 01 Turp Matilda GBR -21 1490 145.79 145.79
31 01 Newsome Emily GBR -21 660 104.76 101.54