Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hvozdzeva Sofya BLR 3.00/55/18.25 1.00/55/16.00
2 Belskaya Maryia BLR 1.50/55/16.00 1.50/55/18.25
3 Lebedeva Anastasia RUS 3.00/49 3.25/49
4 Groznova Olga RUS 1.50/46 4.25/22
5 Kazelskaya Maryia BLR 0.50/52 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hvozdzeva Sofya BLR 3610 4780
2 Belskaya Maryia BLR 3360 3620
3 Groznova Olga RUS 2850 2850
4 Politova Varvara RUS 4090 2610
5 Lebedeva Anastasia RUS 2530 2430
6 Kazelskaya Maryia BLR 1750
7 Vinokurova Eva RUS 1470
8 Dobzhevich Elizaveta RUS 810
9 Nikolaeva Anna RUS 600
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Belskaya Maryia BLR 21.20 24.30
2 Hvozdzeva Sofya BLR 21.00 21.00
3 Lebedeva Anastasia RUS 16.10 17.20
4 Groznova Olga RUS 15.30 15.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zhirkova Polina RUS 3.00/55/14.25 2.50/55/14.25
2 Novikova Maria RUS 0.50/55/18.25 3.00/55/18.25
3 Ivashneva Victoria RUS 4.50/46 1.50/49
4 Kolesnikova Veronika RUS 3.50/46 1.50/22
5 Mednikova Polina RUS 4.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shevtsova Yeva UKR 5150 5150
2 Ivashneva Victoria RUS 5200 3760
3 Timofeeva Julia RUS 2840 2950
4 Novikova Maria RUS 2970 2640
5 Kolesnikova Veronika RUS 2780 1920
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zhirkova Polina RUS 33.00 33.10
2 Ivashneva Victoria RUS 20.50 20.70
3 Novikova Maria RUS 17.50 18.00
4 Kolesnikova Veronika RUS 15.80 17.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shevkunova Alisa RUS 3.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Dymant Iryna BLR 2.25/55/11.25 1.00/55/11.25
3 Straltsova Hanna BLR 2.00/55/12.00 4.50/55/12.00
4 Rabchun Aliaksandra BLR 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
5 Leshchanka Maryia BLR 4.00/55/12.00 1.50/55/12.00
6 Gubarenko Olga RUS 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
7 Savina Polina RUS 3.50/55/13.00
8 Komarova Ksenia RUS 2.50/55/13.00
9 Vorona Mariia RUS 1.50/55/13.00
10 Perepelova Alena RUS 1.00/55/13.00
11 Pozdnyakova Daria RUS 2.00/55/14.25
12 Kolondaeva Evgenia RUS 1.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Churakova Tatiana RUS 7070 7240
2 Straltsova Hanna BLR 4560 5210
3 Savina Polina RUS 4860 4630
4 Badalian Anna RUS 4070 2620
5 Vorona Mariia RUS 3850 2330
6 Danishevich Darya BLR 3190
7 Pozdnyakova Daria RUS 2920
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 44.50 47.60
2 Savina Polina RUS 33.60 34.10
3 Pozdnyakova Daria RUS 30.30 32.30
4 Vorona Mariia RUS 23.30 24.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsou Ilya BLR 3.00/55/16.00 2.50/55/16.00
2 Zhirkov Ivan RUS 1.50/55/16.00 2.25/55/18.25
3 Malinovskiy Georgy RUS 3.00/55/18.25 4.50/52
4 Kuktenko Alexander UKR 3.00/52 2.50/52
5 Hrushko Olexandr UKR 2.50/55/18.25 4.00/49
6 Postelnikov Yaroslav UKR 3.00/52 3.00/22
7 Chornyy Ivan UKR 3.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Postelnikov Yaroslav UKR 5370 5700
2 Kuktenko Alexander UKR 4080 3550
3 Chornyy Ivan UKR 3630 2940
4 Zhirkov Ivan RUS 4030 2390
5 Sinitsyn Kirill RUS 2150 1880
6 Hrushko Olexandr UKR 2360 1120
7 Straltsou Ilya BLR 2010
8 Malinovskiy Georgy RUS 1160
9 Filipenko Alexey RUS 1040
10 Martynov Denis RUS 580
11 Sheleshnev Timofey RUS 480
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsou Ilya BLR 22.50 24.80
2 Postelnikov Yaroslav UKR 16.60 17.20
3 Hrushko Olexandr UKR 15.70 14.90
4 Kuktenko Alexander UKR 15.80 14.70
5 Chornyy Ivan UKR 12.70 13.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lipatov Sergey RUS 3.50/58/16.00 3.50/58/13.00
2 Sheleshnev Dmitriy RUS 1.50/58/18.25 3.00/55/18.25
3 Presnov Nikita RUS 5.00/52 3.00/52
4 Tsarikaev Yuriy RUS 4.00/52 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lipatov Sergey RUS 6120 4370
2 Churakov Danila RUS 3350 3450
3 Sheleshnev Dmitriy RUS 3000 2700
4 Tsarikaev Yuriy RUS 2850 2140
5 Holopov Valeriy RUS 3410 1160
6 Presnov Nikita RUS 1580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arefiev Egor RUS 48.80 52.80
2 Lipatov Sergey RUS 39.70 39.70
3 Sheleshnev Dmitriy RUS 21.80 25.60
4 Tsarikaev Yuriy RUS 19.40 21.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mistryukov Alexander RUS 4.00/58/12.00 4.00/58/12.00
2 Kamyshenko Sergey RUS 4.00/58/12.00 3.00/58/12.00
3 Kazlowski Alexander BLR 1.50/58/11.25 2.50/58/12.00
4 Papkou Andrei BLR 2.50/58/12.00 2.50/58/12.00
5 Trushechkin Andrey RUS 2.00/58/12.00 2.50/58/12.00
6 Sukhotin Dmitry RUS 5.00/58/13.00
7 Mikhaylov Maxim RUS 1.00/58/13.00
8 Malinovskiy Evgeniy RUS 2.50/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Deviatovski Oleg BLR 9640 9740
2 Labkovich Ilya BLR 9350 8810
3 Nosachev Evgeny RUS 4890 5490
4 Mikhaylov Maxim RUS 5660 4690
5 Trushechkin Andrey RUS 5170 4370
6 Malinovskiy Evgeniy RUS 2680
7 Papkou Andrei BLR 1500
8 Sukhotin Dmitry RUS 710
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nosachev Evgeny RUS 47.90 52.10
2 Mikhaylov Maxim RUS 45.80 49.30
3 Papkou Andrei BLR 46.50 49.00
4 Trushechkin Andrey RUS 42.90 44.70
5 Malinovskiy Evgeniy RUS 39.80 42.80
6 Ovchinnikov Gleb RUS 37.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gorshcharuk Dmitry RUS 1.00/55/13.00 3.00/55/14.25
2 Mednikov Alexey RUS 3.00/55/12.00 3.25/22
3 Linkov Sergey RUS 3.50/22 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vlasov Sviatoslav RUS 36.40 39.80
2 Pivovarov Dmitriy RUS 32.20 34.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zhitlovskiy Mikhail RUS 1.50/22 2.50/22