Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borikova Karin SVK 5.25/55/14.25 2.50/55/13.00
2 Fedorova Lucia SVK 4.50/55/18.25 4.50/55/16.00
3 Charnyshova Luiza BLR 3.00/55/14.25 3.00/55/16.00
4 Rybak Iryna UKR 1.50/55/18.25 4.00/55/18.25
5 Parkhomenka Alena BLR 2.00/52 4.00/52
6 Kuzmenko Xeniya UKR 1.50/52
7 Beamond Brooke GBR 3.00/46
7 De Leijer Jasmijn NED 3.00/46
9 Ivashneva Victoria RUS 6.00/22
10 Valuiskaya Lizaveta BLR 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rybak Iryna UKR 6670 6890
2 Charnyshova Luiza BLR 6140 6620
3 Ivashneva Victoria RUS 5880 6570
4 Parkhomenka Alena BLR 4820 6450
5 Kuzmenko Xeniya UKR 4980 6020
6 Valuiskaya Lizaveta BLR 3000
7 Borikova Karin SVK 2710
8 Fedorova Lucia SVK 2170
9 De Leijer Jasmijn NED 800
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Charnyshova Luiza BLR 30.80 30.70
2 Borikova Karin SVK 26.80 29.50
3 Kuzmenko Xeniya UKR 27.30 27.10
4 Parkhomenka Alena BLR 24.90 24.40
5 Rybak Iryna UKR 26.70
6 Valuiskaya Lizaveta BLR 23.70
7 Ivashneva Victoria RUS 19.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 2.00/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Ativ Aviv ISR 2.50/55/12.00 2.25/55/12.00
3 Bossow Isabel GER 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
4 Cseploova Veronika SVK 2.50/55/13.00 2.50/55/13.00
5 Svecova Katerina CZE 1.00/55/14.25 3.00/55/14.25
6 Splichalova Andrea CZE 4.00/55/14.25 5.50/22
7 Pozdnyakova Daria RUS 1.00/55/14.25
8 Petskova Iryna BLR 3.00/55/16.00
9 Bodingbauer Maria AUT 5.50/55/18.25
10 Formankova Rebeka CZE 5.25/55/18.25
11 Wenger Vanessa AUT 4.00/55/18.25
12 Rutkowska Malgorzata POL 3.00/55/18.25
13 Wozniak Idalia POL 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 7570 8760
2 Petskova Iryna BLR 5830 6290
3 Svecova Katerina CZE 5520 6050
4 Pirozhenko Anna UKR 5230 5960
5 Formankova Rebeka CZE 5000 5530
6 Pozdnyakova Daria RUS 4090 5290
7 Splichalova Andrea CZE 3920
8 Cseploova Veronika SVK 3110
9 Wozniak Idalia POL 2960
10 Bossow Isabel GER 1680
11 Rutkowska Malgorzata POL 1660
12 Wenger Vanessa AUT 1010
13 Bodingbauer Maria AUT 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 34.60 35.80
2 Petskova Iryna BLR 35.60 34.80
3 Cseploova Veronika SVK 34.30 34.60
4 Svecova Katerina CZE 33.90 34.40
5 Splichalova Andrea CZE 33.70 34.20
6 Pozdnyakova Daria RUS 34.50 33.00
7 Wozniak Idalia POL 33.10
8 Rutkowska Malgorzata POL 33.00
9 Formankova Rebeka CZE 31.60
10 Bossow Isabel GER 27.00
11 Wenger Vanessa AUT 23.50
12 Bodingbauer Maria AUT 20.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meier-Gromyko Julia BLR 1.50/55/13.00 5.00/55/12.00
2 Gogola Anna POL 3.50/55/18.25 1.50/55/18.25
3 Avdonina Tatsiana BLR 5.50/52 4.50/52
4 Fridman Blat Naomi ISR 3.00/52 3.00/52
5 Cater Elaine GBR 2.50/49 5.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meier-Gromyko Julia BLR 8310 4560
2 Avdonina Tatsiana BLR 3290 4060
3 Gogola Anna POL 2960 2380
4 Cater Elaine GBR 20 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Meier-Gromyko Julia BLR 47.10 41.80
2 Gogola Anna POL 31.40 31.60
3 Cater Elaine GBR 12.70 10.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zawadzki Konrad POL 2.50/58/14.25 2.00/58/14.25
2 Goldenberg Yahali ISR 1.50/58/14.25 5.50/58/18.25
3 Wiedewilt Janos GER 5.00/58/18.25 3.00/58/18.25
4 Astner Felix GER 3.00/58/18.25 3.00/58/18.25
5 Saxa Samuel SVK 4.00/58/18.25 1.50/58/18.25
6 Kravchenko Glib UKR 3.25/58/18.25 5.50/55/18.25
7 Vasko Daniel SVK 3.00/58/18.25 5.00/55/18.25
8 Lapkouski Kiryl BLR 4.00/58/18.25 1.50/55/18.25
9 Asher Roi ISR 2.50/58/18.25
10 Fridman Tomer ISR 2.00/58/18.25
10 Harbachuk Viktar BLR 2.00/58/18.25
10 Meier Finn-Maximilan GER 2.00/58/18.25
13 Piatrenka Stefan BLR 1.50/58/18.25
14 Samovolik Ivan UKR 6.00/55/18.25
15 Asher Yuval ISR 1.00/55/18.25
16 Mostovshchykov Serhii UKR 1.50/52
17 Potze Ernesto NED 5.25/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Samovolik Ivan UKR 6700 7670
2 Harbachuk Viktar BLR 7550 7550
3 Lapkouski Kiryl BLR 5820 6580
4 Piatrenka Stefan BLR 6230 6230
5 Mostovshchykov Serhii UKR 4180 3540
6 Kravchenko Glib UKR 5170 3200
7 Fridman Tomer ISR 3440 2980
8 Wiedewilt Janos GER 2550 2420
9 Asher Roi ISR 2400
10 Vasko Daniel SVK 2110
11 Meier Finn-Maximilan GER 2000
12 Asher Yuval ISR 1870
13 Astner Felix GER 1570
14 Goldenberg Yahali ISR 1500
15 Zawadzki Konrad POL 1010
16 Potze Ernesto NED 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zawadzki Konrad POL 44.30 46.70
2 Harbachuk Viktar BLR 35.60 35.20
3 Lapkouski Kiryl BLR 33.70 33.60
4 Piatrenka Stefan BLR 33.70 32.30
5 Goldenberg Yahali ISR 32.60 32.20
6 Samovolik Ivan UKR 29.80 31.60
7 Kravchenko Glib UKR 28.90
8 Asher Yuval ISR 27.50
9 Asher Roi ISR 25.80
10 Astner Felix GER 25.30
11 Wiedewilt Janos GER 22.30
12 Vasko Daniel SVK 22.20
13 Meier Finn-Maximilan GER 19.00
14 Mostovshchykov Serhii UKR 16.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hynek Radovan SVK 0.50/58/10.75 1.00/58/11.25
2 Kerpcar Juraj SVK 2.00/58/13.00 3.00/58/12.00
3 Borysewicz Kamil POL 2.50/58/12.00 1.50/58/12.00
4 Shpak Stepan BLR 1.25/58/12.00 0.00/58/12.00
5 Marozau Artsiom BLR 1.00/58/12.00 0.00/58/12.00
6 Purosau Mikhail BLR 0.50/58/13.00 2.50/58/13.00
7 Wolf Nikolas SVK 3.00/58/13.00 0.00/58/13.00
8 Schickmaier Alexander AUT 4.25/58/14.25 1.00/58/14.25
9 Lazar Peter SVK 2.00/58/12.00 5.50/22
10 Klein Max GER 5.25/58/14.25 1.50/22
11 Antonau Anton BLR 1.50/58/14.25
12 Gogola Wojciech POL 1.25/58/14.25
13 Heinicke Philipp GER 4.50/58/16.00
13 Hintringer Fabian AUT 4.50/58/16.00
15 Renz Manuel GER 4.25/58/16.00
16 Prigge Max GER 1.50/58/16.00
17 Zawadzki Erwin POL 4.00/58/18.25
18 Charles Richard GBR 5.00/55/18.25
19 Bauer Felix AUT 4.50/22
20 Van De Waarsenburg Dennis NED 4.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shpak Stepan BLR 8360 9370
2 Marozau Artsiom BLR 7720 8270
3 Hynek Radovan SVK 6200 6980
4 Heinicke Philipp GER 5880 6550
5 Purosau Mikhail BLR 9340 5860
6 Antonau Anton BLR 7500 5750
7 Wolf Nikolas SVK 4880 5660
8 Prigge Max GER 4450 4410
9 Kerpcar Juraj SVK 4320
10 Klein Max GER 4150
11 Borysewicz Kamil POL 3610
12 Renz Manuel GER 3350
13 Gogola Wojciech POL 2950
14 Schickmaier Alexander AUT 2500
15 Van De Waarsenburg Dennis NED 1440
16 Zawadzki Erwin POL 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shpak Stepan BLR 56.20 56.50
2 Borysewicz Kamil POL 57.70 56.30
3 Zawadzki Erwin POL 49.00 52.00
4 Marozau Artsiom BLR 50.20 49.40
5 Antonau Anton BLR 48.70 49.30
6 Kerpcar Juraj SVK 46.10 47.10
7 Heinicke Philipp GER 44.80 46.10
8 Purosau Mikhail BLR 42.30 41.40
9 Klein Max GER 41.90
10 Hintringer Fabian AUT 41.20
11 Wolf Nikolas SVK 41.00
12 Renz Manuel GER 40.80
13 Gogola Wojciech POL 40.00
14 Schickmaier Alexander AUT 37.10
15 Prigge Max GER 37.00
16 Lazar Peter SVK 36.10
17 Van De Waarsenburg Dennis NED 20.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jelonnek Thorsten GER 2.50/55/14.25 4.00/55/12.00
2 Graw Martin GER 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
3 Schiewe Rolf GER 5.25/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Jettinghoff Marcel NED 2.00/55/14.25 2.50/55/14.25
5 Marston Stuart GBR 5.00/55/14.25 3.00/22
6 Schnugg Roland GER 3.00/55/13.00 2.50/22
7 Usinger Jürgen GER 5.00/55/18.25
8 Hamblin Steven GBR 5.50/22
8 Probst Günter AUT 5.50/22
10 Fridman Erez ISR 4.00/22
11 Paulmair Engelbert AUT 3.00/22
12 Beamond Andrew GBR 2.50/22
12 Hintringer Manfred AUT 2.50/22
12 WaßNer Norbert AUT 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bruenjes Jan GER 5060 4840
2 Graw Martin GER 2320 3190
3 Marston Stuart GBR 2450 2450
4 Jelonnek Thorsten GER 1670 2110
5 Schiewe Rolf GER 2330 1570
6 Jettinghoff Marcel NED 1550 1410
7 Gilboa Eliezer ISR 1240
8 Hintringer Manfred AUT 970
9 Usinger Jürgen GER 790
10 Probst Günter AUT 620
11 Paulmair Engelbert AUT 600
12 Hamblin Steven GBR 470
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hintringer Manfred AUT 51.70 54.80
2 Marston Stuart GBR 41.40 40.10
3 Fehrmann Herbert GER 37.70 37.20
4 Graw Martin GER 38.00 35.10
5 Hamblin Steven GBR 32.10 34.90
6 Jelonnek Thorsten GER 30.50
7 Schiewe Rolf GER 30.40
8 Jettinghoff Marcel NED 19.20
9 Usinger Jürgen GER 17.00