Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 4.25/55/16.00 1.00/55/13.00
2 Cseploova Veronika SVK 2.00/55/14.25 1.00/55/14.25
3 Erkan Viola GER 2.50/55/16.00 3.50/55/16.00
4 Bossow Isabel GER 0.50/55/16.00 0.50/55/16.00
5 Taliaronak Aliaksandra BLR 5.50/52 4.00/55/18.25
6 Svecova Katerina CZE 0.00/55/18.25 5.50/34
7 Borikova Karin SVK 4.50/49
7 Wozniak Idalia POL 4.50/49
9 Molenda Magdalena POL 3.50/49
10 Pozdnyakova Daria RUS 5.50/34
11 Setchanka Volha BLR 4.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 8410 8500
2 Svecova Katerina CZE 5460 5850
3 Taliaronak Aliaksandra BLR 5310 5530
4 Setchanka Volha BLR 4180 5270
5 Pozdnyakova Daria RUS 1960 2240
6 Borikova Karin SVK 1960 1940
7 Erkan Viola GER 1710
8 Wozniak Idalia POL 1580
9 Cseploova Veronika SVK 1540
10 Bossow Isabel GER 1010
11 Molenda Magdalena POL 650
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Svecova Katerina CZE 31.80 32.30
2 Cseploova Veronika SVK 31.90 31.00
3 Kisialiova Katsiaryna BLR 29.20 30.20
4 Taliaronak Aliaksandra BLR 27.40 28.20
5 Molenda Magdalena POL 23.80 24.80
6 Erkan Viola GER 22.00 20.30
7 Pozdnyakova Daria RUS 21.20
8 Bossow Isabel GER 20.70
9 Setchanka Volha BLR 19.90
10 Wozniak Idalia POL 19.70
11 Borikova Karin SVK 12.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schall Nadine AUT 0.50/55/12.00 1.00/55/13.00
2 Straltsova Hanna BLR 2.00/55/13.00 2.50/55/16.00
3 Crommert, Van De Linda NED 2.50/55/14.25 4.50/34
4 Ativ Aviv ISR 4.25/55/18.25 2.50/34
5 Formankova Rebeka CZE 0.00/55/16.00 0.00/34
6 Rutkowska Malgorzata POL 3.00/55/18.25
7 Tomanova Katerina CZE 2.50/55/18.25
8 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 1.25/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 6630 8260
2 Formankova Rebeka CZE 5550 5950
3 Tomanova Katerina CZE 4150 4590
4 Crommert, Van De Linda NED 2170 4010
5 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 5250 1500
6 Ativ Aviv ISR 1970
7 Rutkowska Malgorzata POL 1930
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 35.20 37.40
2 Schall Nadine AUT 34.10 33.00
3 Tomanova Katerina CZE 33.70 32.70
4 Rutkowska Malgorzata POL 30.80 32.40
5 Formankova Rebeka CZE 30.00 28.00
6 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 28.60
7 Crommert, Van De Linda NED 26.60
8 Perkins Tilly GBR 24.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 5.25/34 3.25/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 3860 3310
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 32.40 28.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hynek Radovan SVK 5.00/58/13.00 2.00/58/13.00
2 Kerpcar Juraj SVK 2.00/58/18.25 5.00/58/16.00
3 Antonau Anton BLR 1.25/58/16.00 2.00/58/16.00
4 Zawadzki Erwin POL 5.50/55/18.25 4.00/58/18.25
5 Mikhailau Aliaksandr BLR 3.50/58/18.25 4.50/55/18.25
6 Yehuda Jonathan ISR 3.25/58/16.00 0.50/37
7 Prigge Max GER 4.25/55/18.25
8 Heinicke Niklas GER 3.00/55/18.25
8 Zawadzki Konrad POL 3.00/55/18.25
10 Gogola Wojciech POL 2.50/55/18.25
11 Kowalczyk Krzysztof POL 2.00/55/18.25
12 Marozau Pavel BLR 3.50/52
13 Ziegelmeier Nico GER 5.00/37
14 Renz Manuel GER 2.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mikhailau Aliaksandr BLR 7920 8370
2 Antonau Anton BLR 7350 8260
3 Hynek Radovan SVK 5110 7530
4 Marozau Pavel BLR 6490 6830
5 Kerpcar Juraj SVK 4830 5250
6 Heinicke Niklas GER 4470 4030
7 Gogola Wojciech POL 4050
8 Prigge Max GER 2980
9 Ziegelmeier Nico GER 2520
10 Zawadzki Erwin POL 1790
11 Renz Manuel GER 1640
12 Zawadzki Konrad POL 980
13 Kowalczyk Krzysztof POL 810
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zawadzki Erwin POL 36.80 35.70
2 Marozau Pavel BLR 32.70 34.20
3 Antonau Anton BLR 34.10 33.90
4 Hynek Radovan SVK 30.20 30.70
5 Gogola Wojciech POL 31.10 29.90
6 Mikhailau Aliaksandr BLR 28.60 29.50
7 Ziegelmeier Nico GER 28.50
8 Prigge Max GER 27.60
9 Renz Manuel GER 26.80
10 Kerpcar Juraj SVK 26.10
11 Zawadzki Konrad POL 23.10
12 Kowalczyk Krzysztof POL 20.40
13 Heinicke Niklas GER 18.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Szasz Jakub SVK 5.00/58/13.00 1.50/58/13.00
2 Vasko Alexander SVK 2.00/58/12.00 4.50/37
3 Fletcher Soloman GBR 2.00/58/11.25 4.00/37
4 Borysewicz Kamil POL 2.00/58/12.00 3.00/37
5 Isayeu Aliaksandr BLR 3.00/58/13.00 3.00/37
6 Levy Aviv ISR 1.00/58/10.75 2.00/37
7 Schimanski Marius GER 4.00/58/12.00 2.00/37
8 Slimak Nir ISR 5.00/58/13.00 0.50/37
9 Klein Max GER 1.00/58/13.00
10 Heinicke Philipp GER 0.50/58/13.00
11 Labkovich Ilya BLR 4.50/58/14.25
12 Galinowski Jan POL 5.00/58/18.25
13 Chladek Lukas CZE 4.00/58/18.25
13 Shpak Stepan BLR 4.00/58/18.25
15 Marozau Artsiom BLR 3.50/58/18.25
16 Hintringer Fabian AUT 3.00/58/18.25
16 Loudil Marek CZE 3.00/58/18.25
18 Swietek Pawel POL 1.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 11960 12190
2 Labkovich Ilya BLR 9620 9060
3 Marozau Artsiom BLR 8370 8300
4 Vasko Alexander SVK 9180 8190
5 Levy Aviv ISR 5450 7790
6 Swietek Pawel POL 6370 5120
7 Shpak Stepan BLR 6800 4220
8 Schimanski Marius GER 5930 3520
9 Loudil Marek CZE 4630
10 Chladek Lukas CZE 4300
11 Szasz Jakub SVK 4070
12 Klein Max GER 3980
13 Heinicke Philipp GER 3350
14 Galinowski Jan POL 3290
15 Borysewicz Kamil POL 2620
16 Hintringer Fabian AUT 860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 51.80 47.50
2 Szasz Jakub SVK 49.20 46.90
3 Vasko Alexander SVK 46.00 45.90
4 Schimanski Marius GER 42.10 44.80
5 Labkovich Ilya BLR 43.10 44.60
6 Marozau Artsiom BLR 40.60 44.00
7 Shpak Stepan BLR 40.90 43.90
8 Loudil Marek CZE 40.50 36.40
9 Klein Max GER 40.50
10 Isayeu Aliaksandr BLR 40.40
11 Hintringer Fabian AUT 40.10
12 Chladek Lukas CZE 39.10
13 Heinicke Philipp GER 35.80
14 Swietek Pawel POL 34.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schiewe Rolf GER 4.00/55/16.00 3.50/55/18.25
2 Marston Stuart GBR 3.00/55/13.00 3.00/55/18.25
3 Farley Aaron GBR 4.50/55/16.00 3.00/55/18.25
4 Usinger Jürgen GER 3.50/55/18.25 2.00/55/18.25
5 Hintringer Manfred AUT 5.00/55/16.00 0.00/34
6 Graw Martin GER 3.00/55/18.25
7 Hamblin Steven GBR 5.00/34
7 Moverman Moshe Alon ISR 5.00/34
9 Naorniakowski Jacek POL 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Graw Martin GER 3750 3750
2 Gilboa Eliezer ISR 3450 3090
3 Marston Stuart GBR 2750 2660
4 Schiewe Rolf GER 2670 2550
5 Hintringer Manfred AUT 1920 930
6 Farley Aaron GBR 1420
7 Hamblin Steven GBR 1200
8 Usinger Jürgen GER 560
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hintringer Manfred AUT 54.40 57.80
2 Marston Stuart GBR 42.70 43.40
3 Graw Martin GER 36.80 35.50
4 Perkins Mark GBR 38.40 34.30
5 Hamblin Steven GBR 33.60 33.20
6 Schiewe Rolf GER 32.20