Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 2.50/55/13.00 3.50/55/13.00
2 Paturel Alizée SUI 2.00/55/13.00 1.00/55/13.00
3 Moore Charlotte GBR 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
4 Orlitsch Lisa AUT 4.00/55/16.00 2.00/55/14.25
5 DANIIL Kalliopi GRE 2.50/55/13.00 0.50/55/14.25
6 Bonnemann Carlotta GER 2.00/55/16.00 3.00/55/16.00
7 Paschou Alexandra GRE 3.50/55/16.00 0.50/55/16.00
8 Vareva Maria RUS 5.00/55/16.00 3.50/55/18.25
9 Dietrich Amanda DEN 4.50/55/18.25 2.00/55/18.25
10 Perrault Philippine FRA 0.50/55/13.00 1.00/34
11 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 3.00/55/18.25
12 Ivlyushkina Olga UKR 2.00/55/18.25
13 Outram Sanchia GBR 0.50/55/18.25
14 Taliaronak Aliaksandra BLR 2.00/52
15 Huisman Pemm NED 1.00/52
16 Hogh Sorensen Helene DEN 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 5510 5260
2 Ivlyushkina Olga UKR 4910 5160
3 Maksymenkova Sofiia UKR 4600 4300
4 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 3560 3990
5 Pirozhenko Anna UKR 3820 3800
6 Taliaronak Aliaksandra BLR 3380 3750
7 Moore Charlotte GBR 3730 3730
8 Brunel Emma FRA 3190 3700
9 Odintsova Anna RUS 3720 3070
10 Kuzmenko Xeniya UKR 3260 2600
11 Perrault Philippine FRA 2970 2420
12 DANIIL Kalliopi GRE 3550 1400
13 Paschou Alexandra GRE 2740
14 Bonnemann Carlotta GER 1980
15 Outram Sanchia GBR 1760
16 Huisman Pemm NED 1700
17 Vareva Maria RUS 1310
18 Orlitsch Lisa AUT 1160
19 De Jongh Hannah RSA 1140
20 Paturel Alizée SUI 970
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 28.80 29.10
2 Orlitsch Lisa AUT 24.90 27.20
3 Taliaronak Aliaksandra BLR 24.90 26.90
4 Bagnoli Alice ITA 22.60 24.20
5 Perrault Philippine FRA 23.50 23.60
6 Moore Charlotte GBR 18.90
7 DANIIL Kalliopi GRE 18.30
8 Huisman Pemm NED 16.40
9 Outram Sanchia GBR 15.90
10 Maksymenkova Sofiia UKR 11.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poulain-Ferarios Camille FRA 5.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Cespivova Anna CZE 3.00/55/13.00 1.50/55/12.00
3 Simoes Marta POR 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
4 Bonnemann Giannina GER 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
5 Straltsova Hanna BLR 3.50/55/13.00 2.50/55/13.00
6 Lichtle Alexia FRA 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00
7 Granhus Thea Caroline NOR 0.50/55/13.00 2.50/55/13.00
8 Bonnemann Chiara GER 4.00/55/13.00 1.50/55/13.00
9 PHILY GUYAMIER Laura FRA 3.00/55/13.00 4.50/55/14.25
10 Salmina Mara AUT 4.50/55/14.25 3.50/55/14.25
11 Geuther Aline SUI 2.50/55/14.25 2.50/55/16.00
12 Svecova Katerina CZE 2.00/55/14.25 1.00/34
13 Christoforou Christina CYP 0.00/55/14.25
13 Grosset Janin Anna FRA 0.00/55/14.25
13 Panagopoulou Alkmini GRE 0.00/55/14.25
16 Savina Polina RUS 4.50/55/16.00
17 Cogne Tatiana SUI 4.00/55/16.00
17 Koulouri Chara GRE 4.00/55/16.00
19 Dietrich Sarah DEN 3.50/55/16.00
20 Rader Laura AUT 2.50/55/16.00
21 Bondo Frederikke DEN 2.00/55/16.00
22 Williams Lauren GBR 0.50/55/16.00
23 Panagopoulou Sophia GRE 2.50/55/18.25
24 Vorona Mariia RUS 1.50/34
25 Kisialiova Katsiaryna BLR 0.50/34
26 Wharton Charlotte GBR 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 4780 5880
2 Poulain-Ferarios Camille FRA 5660 5480
3 Kisialiova Katsiaryna BLR 4880 5210
4 Bonnemann Giannina GER 4700 4480
5 Bonnemann Chiara GER 4140 4340
6 Savina Polina RUS 4850 3780
7 Cespivova Anna CZE 4400 3750
8 Wharton Charlotte GBR 3600 3750
9 PHILY GUYAMIER Laura FRA 5040 2840
10 Salmina Mara AUT 3010 2390
11 Svecova Katerina CZE 2860
12 Rader Laura AUT 2850
13 Rybak Iryna UKR 2670
14 Koulouri Chara GRE 2440
15 Shevtsova Yeva UKR 2310
16 Vorona Mariia RUS 1530
17 Panagopoulou Sophia GRE 1230
18 Williams Lauren GBR 1110
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 41.30 42.40
2 Poulain-Ferarios Camille FRA 40.30 40.70
3 Bonnemann Giannina GER 39.30 39.80
4 PHILY GUYAMIER Laura FRA 38.80 39.50
5 Bonnemann Chiara GER 36.20 36.30
6 Wharton Charlotte GBR 35.20 36.30
7 Salmina Mara AUT 34.90 36.00
8 Rader Laura AUT 31.10 34.90
9 Lichtle Alexia FRA 30.90 34.70
10 Kisialiova Katsiaryna BLR 32.20 33.10
11 Svecova Katerina CZE 28.60
12 Cespivova Anna CZE 27.60
13 Savina Polina RUS 23.20
14 Vorona Mariia RUS 20.90
15 Geuther Aline SUI 20.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Le Bozec Benjamin FRA 2.50/55/13.00 4.50/55/12.00
2 DANIIL Daniel GRE 0.50/55/12.00 1.00/55/12.00
3 Anguenot Leo FRA 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
4 Hazelwood Robert GBR 1.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Galvin Barry Jnr IRL 5.00/55/14.25 0.50/55/13.00
6 Malinovskiy Evgeniy RUS 2.50/55/14.25 4.50/55/14.25
7 Rutkovski Artur BLR 0.50/55/13.00 0.50/55/14.25
8 Narciso Antonio Maria POR 0.50/55/12.00 4.00/34
9 Burke Thomas GBR 0.50/55/13.00 1.50/34
10 Suslov Grigoriy RUS 3.00/55/14.25 1.50/22
11 Galvin Daniel IRL 2.00/55/14.25 1.50/22
12 Antonau Anton BLR 2.00/55/13.00 1.00/34
13 Techoueyres Aris GRE 2.00/55/14.25
14 Bordier Lindsay FRA 2.00/55/14.25
15 Gustavsson-Lejonstål Fabian SWE 2.00/55/14.25
16 Grassi Simone ITA 1.50/55/14.25
17 Bogne Jakob SWE 0.50/55/14.25
17 Schutte Louis RSA 0.50/55/14.25
19 Caldarola Francesco ITA 0.00/55/14.25
19 Loft Thomas DEN 0.00/55/14.25
21 Nosachev Evgeny RUS 4.00/55/16.00
22 Marenzi Edoardo ITA 1.50/55/16.00
23 Basic Carlo AUT 2.00/55/18.25
24 Vigezzi Enzo FRA 0.00/55/18.25
25 Hof Tycho NED 3.50/52
26 Filchenko Danylo UKR 4.50/34
27 Samoilov Olexander UKR 1.50/22
28 Blomqvist Felix SWE 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Anguenot Leo FRA 5530 5270
2 Antonau Anton BLR 4590 4800
3 Gustavsson-Lejonstål Fabian SWE 4350 4410
4 Grassi Simone ITA 3390 4400
5 Galvin Barry Jnr IRL 4220 4270
6 Filchenko Danylo UKR 6850 4190
7 Techoueyres Aris GRE 3980 3980
8 Marenzi Edoardo ITA 3270 3590
9 Suslov Grigoriy RUS 3920 3530
10 Blomqvist Felix SWE 3030 3510
11 Samoilov Olexander UKR 4490 3360
12 Basic Carlo AUT 3340 3120
13 Hazelwood Robert GBR 2830
14 Rutkovski Artur BLR 2740
15 Bogne Jakob SWE 2650
16 Bordier Lindsay FRA 2370
17 DANIIL Daniel GRE 2290
18 Caldarola Francesco ITA 2080
19 Galvin Daniel IRL 2040
20 Vigezzi Enzo FRA 1830
21 Burke Thomas GBR 1810
22 Malinovskiy Evgeniy RUS 1720
23 Nosachev Evgeny RUS 1200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Blomqvist Felix SWE 39.50 40.80
2 Anguenot Leo FRA 33.60 34.00
3 Nosachev Evgeny RUS 31.60 33.30
4 Hazelwood Robert GBR 33.60 33.10
5 Antonau Anton BLR 32.00 32.30
6 Burke Thomas GBR 31.40 30.70
7 Basic Carlo AUT 30.50 29.90
8 Bogne Jakob SWE 29.80 29.80
9 Caldarola Francesco ITA 29.10 29.70
10 DANIIL Daniel GRE 27.70 28.70
11 Vigezzi Enzo FRA 26.00 28.10
12 Rutkovski Artur BLR 28.30 26.40
13 Filchenko Danylo UKR 25.60
14 Schutte Louis RSA 25.20
15 Bordier Lindsay FRA 23.70
15 Grassi Simone ITA 23.70
17 Marenzi Edoardo ITA 21.80
18 Galvin Barry Jnr IRL 21.50
19 Galvin Daniel IRL 19.30
20 Suslov Grigoriy RUS 18.80
21 Hof Tycho NED 17.40
22 Samoilov Olexander UKR 16.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 3.00/58/11.25 0.50/58/10.75
2 Llewellyn Dorien CAN 2.00/58/11.25 2.50/58/11.25
3 Van Der Merwe Eamon RSA 0.00/58/11.25 3.00/58/12.00
4 Dailland Tanguy FRA 5.00/58/12.00 2.50/58/12.00
5 Meisner Viktor CZE 3.00/58/13.00 1.50/58/12.00
6 Jollivet Maxence FRA 0.00/58/12.00 5.50/58/13.00
7 NATHANAIL Yiannis GRE 3.00/58/12.00 4.00/58/13.00
8 Hruby Libor CZE 3.00/58/13.00 4.00/58/13.00
9 Vasko Alexander SVK 5.50/58/13.00 0.50/58/13.00
10 Shpak Stepan BLR 3.50/58/13.00 2.50/58/14.25
11 Turp William GBR 2.00/58/12.00 0.50/37
12 Kinnane David GBR 0.50/58/12.00 0.50/37
13 Berio Edoardo ITA 2.50/58/13.00
13 Pajni Gianmarco ITA 2.50/58/13.00
15 Ingemann T. Jensen Rasmus DEN 2.00/58/13.00
15 STOKES James RSA 2.00/58/13.00
15 Weichhart Andreas AUT 2.00/58/13.00
18 Schultz-Soerensen Victor DEN 1.50/58/13.00
19 Hynek Radovan SVK 1.00/58/13.00
19 Poole Thomas GBR 1.00/58/13.00
21 Labkovich Ilya BLR 0.50/58/13.00
22 Donatiu Viñas Lluís ESP 4.50/58/14.25
23 PIRON Theo FRA 4.00/58/14.25
24 Noguera Verges Alvaro ESP 3.00/58/14.25
24 Trushechkin Andrey RUS 3.00/58/14.25
26 Fisher Travis RSA 2.00/58/14.25
27 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/14.25
28 LAGADEC Jean FRA 0.00/58/14.25
29 Chionis Nikolaos GRE 4.50/58/16.00
30 Simplicio Joao POR 1.50/58/16.00
31 Borika Elia SUI 2.50/58/18.25
32 Rublevskiy Daniil UKR 0.00/55/18.25
33 Gravander Daniel SWE 3.50/37
34 Teigen Richard NOR 1.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 9830 8560
2 Caruso Brando ITA 7160 7800
3 Pajni Gianmarco ITA 8200 7670
4 Shpak Stepan BLR 7520 7620
5 Llewellyn Dorien CAN 7250 7550
6 Meisner Viktor CZE 6190 5480
7 Vasko Alexander SVK 5060 5220
8 LAGADEC Jean FRA 5620 5190
9 Dailland Tanguy FRA 6940 4680
10 Mikriukov Mikhail RUS 3850 4290
11 Poole Thomas GBR 3750 3660
12 Hruby Libor CZE 4330 3290
13 Noguera Verges Alvaro ESP 3540
14 Turp William GBR 3500
15 Berio Edoardo ITA 3470
16 Hynek Radovan SVK 3410
17 Kravchenko Glib UKR 3400
18 Jollivet Maxence FRA 2570
19 Donatiu Viñas Lluís ESP 2210
19 Weichhart Andreas AUT 2210
21 Gravander Daniel SWE 2070
22 Trushechkin Andrey RUS 1580
23 Fisher Travis RSA 1290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Weichhart Andreas AUT 48.70 49.00
2 Turp William GBR 45.40 48.40
3 Pajni Gianmarco ITA 46.50 47.70
4 Hruby Libor CZE 45.60 47.40
5 Berio Edoardo ITA 46.80 47.20
6 Shpak Stepan BLR 48.50 46.80
7 Paci Alessandro ITA 45.20 45.60
8 Llewellyn Dorien CAN 44.90 45.50
9 Labkovich Ilya BLR 44.80 45.50
10 Dailland Tanguy FRA 45.10 43.20
11 Donatiu Viñas Lluís ESP 43.20 40.10
12 Jollivet Maxence FRA 45.60
13 Noguera Verges Alvaro ESP 42.40
14 Vasko Alexander SVK 42.30
15 Caruso Brando ITA 40.60
16 Meisner Viktor CZE 38.80
17 Poole Thomas GBR 35.10
18 Trushechkin Andrey RUS 31.70
19 Hynek Radovan SVK 25.20
20 Mikriukov Mikhail RUS 24.60