Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 3.00/55/12.00 5.50/55/12.00
2 Nutt Katie GBR 5.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Benjamin Eleanor GBR 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
4 Benjamin Jennifer GBR 4.50/55/13.00 1.25/55/12.00
5 Anderson Caitlin GBR 3.00/55/13.00 3.50/55/13.00
6 Allman Jemma GBR 4.50/55/14.25 0.50/55/13.00
7 BATES Sophie GBR 2.00/55/13.00 5.00/55/14.25
8 Atkins Kelly GBR 4.50/55/14.25
9 Hutchison Georgina GBR 4.00/55/14.25
10 Newsome Emily GBR 3.50/55/14.25
11 Jones Sophie GBR 3.00/55/14.25
12 Scutt Emma GBR 2.50/55/18.25
13 Wooldridge Anny GBR 5.00/52
14 Fearn Georgia GBR 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 4160 4070
2 Benjamin Eleanor GBR 4150 3640
3 Nutt Katie GBR 3570 3420
4 Jones Sophie GBR 3050 3110
5 Scutt Emma GBR 2670 1900
6 Benjamin Jennifer GBR 2370
7 Hutchison Georgina GBR 2300
8 Fearn Georgia GBR 1760
9 Atkins Kelly GBR 1540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 44.10 45.30
2 Benjamin Eleanor GBR 39.70 41.90
3 Benjamin Jennifer GBR 36.50 35.50
4 Fearn Georgia GBR 29.60 32.70
5 Scutt Emma GBR 26.00 27.80
6 Atkins Kelly GBR 16.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Frederick GBR 3.00/58/10.25 1.50/58/10.25
2 Poole Thomas GBR 0.00/58/10.25 3.50/58/10.75
3 Poland Joel GBR 2.50/58/11.25 2.50/58/10.75
4 Hazelwood Robert GBR 1.50/58/10.75 0.50/58/10.75
5 Spavin Harry GBR 2.00/58/11.25 3.00/58/11.25
6 Oliver William GBR 1.00/58/11.25 3.00/58/11.25
7 Emmett Charlie GBR 2.00/58/11.25 3.00/58/12.00
8 Burns Matthew GBR 2.50/58/12.00 3.00/58/12.00
9 Turp Benjamin GBR 0.00/58/11.25 2.50/58/12.00
10 Heath Calum GBR 0.50/58/10.75 0.00/58/12.00
11 Young Harry GBR 2.00/58/12.00
12 Burns David GBR 5.50/58/13.00
13 Dyson Harvey GBR 4.00/58/13.00
14 Bates Jonah GBR 3.50/58/13.00
15 Hazelwood Benjamin GBR 2.00/58/13.00
16 Irving Bradley GBR 2.50/58/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hazelwood Robert GBR 6230 8890
2 Poland Joel GBR 8670 8800
3 Spavin Harry GBR 6310 6160
4 Asher Thomas GBR 5020 6120
5 Turp Benjamin GBR 5840 4800
6 Poole Thomas GBR 4960
7 Heath Calum GBR 4500
8 Oliver William GBR 3020
9 Hazelwood Benjamin GBR 2950
10 Young Harry GBR 1850
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poland Joel GBR 64.60 61.70
2 Hazelwood Robert GBR 59.10 59.80
3 Spavin Harry GBR 56.60 56.20
4 Critchley Andrew GBR 53.00 53.60
5 Singleton Chris GBR 49.10 49.10
6 Young Harry GBR 49.20 47.20
7 Asher Thomas GBR 54.90
8 Oliver William GBR 51.00
9 Hazelwood Benjamin GBR 47.00
10 Hazelwood Timothy GBR 45.40
11 Turp Benjamin GBR 43.30
12 Burns Matthew GBR 38.50
13 Poole Thomas GBR 37.40
14 Fardon Thomas GBR 31.60