Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Kretschmer Daniela CHI 4.00/52/13.00 2.50/52/13.00
2 Espinal Trinidad CHI 1.50/52/13.00 2.00/52/13.00
3 De Osma Bedoya Cristhiana PER 1.00/52/13.00 2.00/52/13.00
4 Pigozzi Francesca DOM 1.00/52/14.25 2.00/52/14.25
5 Piedrahita L. Martina COL 4.00/52
6 Romero G. Ariana PER 2.50/49
7 Bernal P. Emilia COL 5.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 De Osma Bedoya Cristhiana PER 2680 3340
2 Piedrahita L. Martina COL 1160 1310
3 Espinal Trinidad CHI 860 1300
4 Bernal P. Emilia COL 980 780
5 Pigozzi Francesca DOM 580
6 Muñoz Guadalupe ARG 520
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Piedrahita L. Martina COL 14.20 14.50
2 Pigozzi Francesca DOM 12.60 14.20
3 De Osma Bedoya Cristhiana PER 13.40 13.90
4 Bernal P. Emilia COL 13.10 12.90
5 Espinal Trinidad CHI 11.10
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Giordano Paloma ARG 4.50/55/13.00 3.00/55/12.00
2 Gonzalez Dominga CHI 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Varas Agustina CHI 5.00/55/13.00 2.00/55/12.00
4 Mendez Emilia CHI 4.00/55/14.25 4.50/55/14.25
5 Verswyvel G. Daniela COL 2.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Giordano Paloma ARG 6220 6370
2 Verswyvel G. Daniela COL 6160 6110
3 Gonzalez Dominga CHI 4560 4620
4 Franco Belmont Caterina PER 3220 2930
5 Varas Agustina CHI 2780
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Varas Agustina CHI 34.40 34.50
2 Verswyvel G. Daniela COL 21.60 20.10
3 Mendez Emilia CHI 13.00 13.90
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Naser Macarena CHI 4.00/55/13.00 3.00/55/13.00
2 Tejada Cavero Andrea PER 2.50/55/14.25 2.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Naser Macarena CHI 3390 2860
2 De Osma Bedoya Cristhiana PER 3050 2760
3 Otero D. Maria Patricia MEX 1010 1240
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Tejada Cavero Andrea PER 29.80 32.30
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Gonzalez Josefa CHI 2.00/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Patricio Valentina ARG 4.50/55/14.25 1.00/55/13.00
3 Varas Emilia CHI 5.00/55/14.25 1.00/55/14.25
4 Gisler Terhi ARG 0.50/55/14.25 1.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Verswyvel G. Daniela COL 5330 6560
2 Giordano Paloma ARG 5970 6190
3 Patricio Valentina ARG 4170 4730
4 Gonzalez Josefa CHI 5260 4190
5 Franco Belmont Caterina PER 3140 3640
6 Varas Emilia CHI 1020 930
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Patricio Valentina ARG 31.50 31.40
2 Gisler Terhi ARG 28.30 27.60
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Diaz Patricia MEX 4.00/22 2.50/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Lehuede Michelle CHI 1040 890
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Demeterco Adriana BRA 4.00/55/18.25 2.00/55/16.00
2 Bobillier Jacqueline CHI 0.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Desgroux Maria Graciela CHI 4.00/52 0.50/52/16.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Labra Martin CHI 0.50/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Acevedo H. Samuel COL 1.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Walker Vicente CHI 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
4 Gonzalez Matias CHI 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00
5 Ahumada Bautista ARG 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
6 Pigozzi Paolo DOM 4.00/55/13.00 1.00/55/13.00
7 Barrientos Santiago CHI 4.50/55/14.25
8 Pigozzi Andrea DOM 4.00/55/14.25
9 Gisler Erich ARG 1.50/55/14.25
9 Martinez M. Sebastian COL 1.50/55/14.25
11 Ahumada Federico ARG 1.00/55/16.00
12 Giorgis Francisco ARG 0.00/55/18.25
13 Escobar C. Santiago COL 1.50/52
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Labra Martin CHI 8530 8890
2 Gonzalez Matias CHI 3920 6000
3 Ahumada Bautista ARG 5410 4030
4 Martinez M. Sebastian COL 3210 3080
5 Giorgis Francisco ARG 3000 3060
6 Acevedo H. Samuel COL 2650
7 Gisler Erich ARG 2320
8 Ahumada Federico ARG 1860
9 Barrientos Santiago CHI 860
10 Escobar C. Santiago COL 700
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Labra Martin CHI 30.80 30.10
2 Barrientos Santiago CHI 30.40 29.90
3 Giorgis Francisco ARG 26.90 28.00
4 Martinez M. Sebastian COL 25.50 26.30
5 Acevedo H. Samuel COL 25.50 24.90
6 Gisler Erich ARG 23.30 22.10
7 Pigozzi Paolo DOM 23.10
8 Pigozzi Andrea DOM 21.70
9 Walker Vicente CHI 19.00
10 Gonzalez Matias CHI 17.20
11 Escobar C. Santiago COL 10.20
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Giorgis Tobias ARG 1.00/58/10.75 2.50/58/11.25
2 Piwonka Juan Luis CHI 1.00/58/11.25 3.00/58/12.00
3 Ahumada Facundo ARG 2.00/58/13.00 0.50/58/13.00
4 Verswyvel G. Martin COL 1.50/58/14.25 1.50/58/14.25
5 Tizza Vicente CHI 0.50/58/14.25
6 Otero D. Eduardo MEX 2.50/58/18.25
7 Cañon Y. Federico COL 5.00/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Franco Belmont Felipe PER 8280 9720
2 Giorgis Tobias ARG 6480 6830
3 Verswyvel G. Martin COL 3590 3970
4 Ahumada Facundo ARG 2980 3750
5 Tizza Vicente CHI 2220
6 Cañon Y. Federico COL 1530
7 Otero D. Eduardo MEX 1200
8 Piwonka Juan Luis CHI 980
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Giorgis Tobias ARG 53.20 53.50
2 Verswyvel G. Martin COL 38.70 38.10
3 Tizza Vicente CHI 35.50 35.30
4 Piwonka Juan Luis CHI 23.40 23.20
5 Cañon Y. Federico COL 13.40
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Debarbieri Angelo CHI 5.00/58/12.00 1.50/58/11.25
2 Semprevivo Ignacio CHI 1.50/58/12.00 4.50/58/13.00
3 DE URIARTE Rodrigo MEX 1.50/58/12.00 3.50/58/13.00
4 Otero Mauricio Jr. MEX 5.50/58/14.25 3.00/58/14.25
5 Alemparte Miguel CHI 4.00/58/14.25
6 Browne Bezanilla Pedro CHI 4.50/58/16.00
7 Browne Jose CHI 1.50/22
7 DE URIARTE Emilio MEX 1.50/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 DE URIARTE Emilio MEX 3150 5450
2 DE URIARTE Rodrigo MEX 5210 4810
3 Otero Mauricio Jr. MEX 2670 4120
4 Browne Bezanilla Pedro CHI 1730 1260
5 Alemparte Miguel CHI 500
6 Browne Jose CHI 200
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Alemparte Miguel CHI 40.30 41.50
2 DE URIARTE Emilio MEX 40.10 40.80
3 Browne Jose CHI 40.20 39.60
4 Otero Mauricio Jr. MEX 33.50 33.70
5 DE URIARTE Rodrigo MEX 33.10
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Pigozzi Robert DOM 5.00/58/10.75 3.50/58/10.75
2 Miranda Felipe CHI 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75
3 Nores Mateo ARG 3.50/58/11.25 4.50/58/11.25
4 Simioni Neves Felipe BRA 5.00/58/11.25 3.50/58/11.25
5 Mustafa Artadi Mario Andres PER 4.00/58/11.25 3.00/58/11.25
6 Correa J. Santiago COL 1.00/58/10.75 1.50/58/11.25
7 Giorgis Tobias ARG 3.50/58/11.25 0.50/22
8 Miranda Rodrigo CHI 2.00/58/11.25
9 Giorgis Ignacio ARG 1.50/58/11.25
10 Chicharro Diego CHI 0.50/58/11.25
11 Chicharro Samuel CHI 5.00/58/12.00
12 Zohar Patricio ARG 4.50/58/12.00
13 Varas Santiago CHI 1.50/58/12.00
14 Monteverde Stefano PER 3.50/58/13.00
15 Franco Belmont Felipe PER 0.50/58/13.00
16 Linares A. Roberto COL 0.50/22
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Franco Belmont Felipe PER 10690 8980
2 Linares A. Roberto COL 6310 8200
3 Giorgis Tobias ARG 6810 7660
4 Miranda Rodrigo CHI 7840 7220
5 Miranda Felipe CHI 8630 6720
6 Varas Santiago CHI 6640 5290
7 Zohar Patricio ARG 6020
8 Giorgis Ignacio ARG 2020
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Miranda Felipe CHI 64.10 65.40
2 Miranda Rodrigo CHI 63.50 63.80
3 Varas Santiago CHI 52.00 56.30
4 Giorgis Tobias ARG 52.50 55.00
5 Giorgis Ignacio ARG 50.10 53.00
6 Zohar Patricio ARG 51.20 51.60
7 Linares A. Roberto COL 49.70
8 Monteverde Stefano PER 34.80
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Miranda Rodrigo CHI 4.00/55/11.25 2.00/55/10.75
2 Delgado M. Diego Fernando COL 4.50/55/11.25 0.50/55/10.75
3 Mantegazza Luca BRA 4.00/55/11.25 1.50/55/11.25
4 Lopez Martin ARG 3.00/55/12.00 5.00/55/12.00
5 Amaya E. Juan Diego COL 4.00/55/12.00 4.00/55/12.00
6 Ahuile Daniel CHI 2.00/55/12.00
7 Ahumada Ivan ARG 5.00/55/13.00
8 Hon M. Anderson BRA 3.00/55/13.00
9 Raab Matias CHI 0.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Miranda Rodrigo CHI 7570 7690
2 Amaya E. Juan Diego COL 2770 3650
3 Lopez Martin ARG 2060 2570
4 Delgado M. Diego Fernando COL 1740 2040
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Miranda Rodrigo CHI 59.90 58.70
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Soares Alberto BRA 0.50/55/11.25 4.00/55/11.25
2 Rosenberg Ruben CHI 5.00/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Saad Jose BRA 4.50/55/12.00 1.00/55/11.25
4 Solari Agustin CHI 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00
5 Muñoz Miguel ARG 3.50/55/13.00
6 Otero C. Mauricio MEX 1.50/55/13.00
7 Cañon C. Luis Bernardo COL 1.50/55/14.25
8 Patricio Carlos ARG 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Cañon C. Luis Bernardo COL 2810 3240
2 Muñoz Miguel ARG 1840 2760
3 Otero C. Mauricio MEX 1540 1670
4 Patricio Carlos ARG 1270 1500
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Kitzing Alejandro CHI 4.00/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Peschiera Mifflin Gonzalo PER 4.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Perez Priego Jose Antonio MEX 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
4 Albuquerque Fabio BRA 4.00/55/12.00 1.00/55/12.00
5 Botelho A. Rodrigo BRA 4.00/55/12.00 2.50/55/13.00
6 Bar Christian CHI 2.50/55/12.00
7 Ritter Robert CHI 4.00/55/13.00
8 Weinstein Sergio CHI 3.00/55/13.00
9 Fernandez Arnau CHI 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Preliminary Round Final
1 Ritter Robert CHI 2670 2870
2 Albuquerque Fabio BRA 1470 1140
3 Perez Priego Jose Antonio MEX 360 570