Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carter Brie USA 5.00/55/13.00 2.50/55/13.00
1 Jaquess Regina USA 2.00/55/11.25 3.00/55/10.75
2 Mcclintock Rini Whitney CAN 2.00/55/11.25 5.00/55/11.25
2 Simoes Marta POR 4.00/55/13.00 1.50/55/13.00
3 Nicholson Allie USA 2.50/55/13.00 0.50/55/13.00
3 Truelove Karen USA 3.00/55/11.25 2.50/55/11.25
4 Coble Eller April USA 2.00/55/11.25 3.50/55/12.00
4 Dumala Samantha USA 4.00/55/14.25
4 Wharton Charlotte GBR 4.00/55/14.25
5 Amade Anais FRA 1.00/55/11.25
5 Costard Manon FRA 1.00/55/11.25
6 Macintyre Kara USA 2.00/55/14.25
7 Bonnemann Chiara GER 1.00/43
7 Dodd Breanne CAN 6.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cambray Iris FRA 8490 9340
1 Gay Anna USA 6550 6900
2 Lucine Clementine FRA 8240 8040
2 Ross Neilly CAN 6200 6610
3 Bagnoli Alice ITA 6150 6240
3 Lang Erika USA 8540 7550
4 Cuglievan Wiese Natalia PER 6030
4 Mcclintock Rini Whitney CAN 8440 4970
5 Baldwin Brooke USA 5070
5 Berdnikava Natallia BLR 7720
6 Lauretano Alex USA 7590
6 Wharton Charlotte GBR 4220
7 Ellis Marion FRA 5910
7 Macintyre Kara USA 3850
8 Bonnemann Chiara GER 3600
8 Briant Michale AUS 5860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Carroll Jacinta AUS 54.40 54.20
1 Griffiths Stephanie AUS 37.00 40.40
2 Ellis Marion FRA 50.50 51.70
2 Wharton Charlotte GBR 37.40 38.00
3 Bonnemann Chiara GER 37.10 29.40
3 Macintyre Kara USA 29.40
3 Menestrina Jutta FIN 50.60 49.30
3 Morris Jaye USA 29.40
4 Jaquess Regina USA 50.10 46.50
5 Morgan Lauren USA 48.50
6 Francke Lisa SWE 48.00
7 Mcclintock Rini Whitney CAN 45.90
8 Lauretano Alex USA 44.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Asher William GBR 3.00/58/10.75 2.00/58/10.25
1 Shaffer Jonah CAN 5.00/58/12.00 3.00/58/11.25
2 Llewellyn Dorien CAN 4.50/58/12.00 2.00/58/11.25
2 Smith Nate USA 3.00/58/10.75 6.00/58/10.75
3 Larkin Aaron NZL 2.50/58/10.75 2.00/58/10.75
3 NATHANAIL Yiannis GRE 3.00/58/12.00 2.50/58/13.00
4 Garcia Taylor USA 5.00/58/13.00
4 Travers Jonathan USA 3.00/58/10.75 1.50/58/10.75
5 Mechler Dane USA 3.25/58/13.00
5 Parrish Chris USA 2.50/58/10.75
6 Haines Wyatt USA 2.50/58/13.00
6 Rossi Chris USA 2.50/58/10.75
7 Degasperi Thomas ITA 2.00/58/10.75
7 Pajni Gianmarco ITA 5.50/58/14.25
8 Allais Carlo ITA 2.50/58/11.25
9 Mcclintock Jason CAN 3.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 8730 8760
1 Zharnasek Aliaksei BLR 11040 11520
2 Dailland Tanguy FRA 9210 7980
2 Siemers Jimmy USA 11010 9530
3 Desboyaux Franck USA 10850 7980
3 Llewellyn Dorien CAN 8150 7800
4 Alvarez C. Daniel Dylan COL 7240
4 Ballon Pierre FRA 10970 4900
5 Devito Christian USA 5970
5 Gay Russell USA 10320
6 Fortamps Olivier BEL 10190
6 Tetreault Guillaume CAN 5940
7 Garcia Taylor USA 5200
7 Poteau Alexandre FRA 8500
8 Font Patricio MEX 4920
8 Sedlmajer Adam CZE 8260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Krueger Freddy USA 67.90 70.50
1 Llewellyn Dorien CAN 48.30 52.70
2 Dodd Ryan CAN 69.80 69.60
2 Garcia Taylor USA 50.90 51.40
3 Asher Thomas GBR 64.00 64.20
3 Blomqvist Felix SWE 47.80 49.10
4 Miranda Rodrigo CHI 63.20 56.50
4 Pajni Gianmarco ITA 45.80
5 Ellis Scot USA 62.70
5 Greenwood Samuel USA 36.60
6 Devito Christian USA 35.70
6 Kostenberger Claudio AUT 61.40
6 Schipner Bojan GER 61.40
8 Miranda Felipe CHI 0.00