O Pohar TJ Slavoj Plzen
HRACHOLUSKY , Hracholusky 15-16 Jul 2023
Waterski
International competition
Code: 23CZE002


Event Details(Homologation Level Planned)
Slalom L 2 Rounds
Tricks L 2 Rounds
Jump L 2 Rounds
Age group Europe & Africa
-12 -14 -17 -21 35+ 45+ 55+ 65+ Open Pro

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit 40
Deadline 12/07/2023
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Homologator HORKY Lukas CZE
Scorer THEER VITKOVA Hana CZE
Judge DOLANSKA Zdena CZE
Judge HORKY Lukas CZE
Judge LANG Martin CZE
Judge NECAS Zdenek CZE
Driver MAREK Petr CZE

HRACHOLUSKY
Country Czech Rep.
Code CZEHRACH
Area Hracholusky
Organizer
Name Stanislav Eyer
Phone
Email lukas.horky@cwwf.cz
Federation
Name Horky Lukas
Phone
Email lukas.horky@cwwf.cz
Other
Towboat Ski Nautique 2004
More info


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  Rozpis závodu 24/06/2023 17:38:12 Bulletins


Results Individual Classification


# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Cajzlova Katerina CZE -17 484.62 775.00 263.41 1523,03 2848.73
2 Kriz Lukas CZE -21 419.03 691.89 301.51 1342,16 2609.81
3 Lang Martin CZE -21 342.33 659.46 315.83 1304,89 2568.77
4 Kalinova Eliska CZE -17 351.28 481.25 297.89 1130,42 1130.42
5 Jerglova Radka CZE -21 193.25 576.27 230.91 1040,80 1040.80
6 Kalina Ondrej CZE -21 619.32 664.86 194.91 1479,09 1479.09
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Resl Daniel L CZE 45+ 44,0m 804,35 804,35 44.00
2 Kalina Ondrej L CZE -21 50,6m 51,0m 625,00 625,00 51.00
3 Mares Jakub L CZE -21 40,0m 42,8m 508,52 508,52 508.52
4 Kriz Lukas L CZE -21 33,7m 36,5m 419,03 419,03 36.50
5 Resl Samuel L CZE -17 27,1m 27,5m 393,47 393,47 27.50
6 Hofbauer Dominik L CZE 35+ 26,8m 27,6m 383,61 383,61 383.61
7 Lang Martin L CZE -21 29,6m 31,1m 342,33 342,33 31.10
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Resl Daniel CZE 45+ 804.35 907.41 1711,76 1711.76
2 Kalina Ondrej CZE -21 619.32 664.86 194.91 1479,09 1479.09
3 Kriz Lukas CZE -21 419.03 691.89 301.51 1342,16 2609.81
4 Lang Martin CZE -21 342.33 659.46 315.83 1304,89 2568.77
5 Vesely Tobias CZE -12 900.62 307.44 1208,06 1208.06
6 Mares Jakub CZE -21 508.52 554.05 1062,57 1062.57
7 Hofbauer Dominik CZE 35+ 383.61 600.00 983,61 983.61
8 Vesely Petr CZE 35+ 976.47 976,47 976.47
9 Kolman Zdenek Sen. *CZE 65+ 910.00 910,00 910.00
10 Resl Samuel CZE -17 393.47 337.35 730,82 730.82
11 Nosek Michal CZE 55+ 610.39 610,39 610.39
12 Gerencsery Ladislav CZE Open 396.18 396,18 396.18
13 Dobler Christian *GER 45+ 3.09 3,09 3.09
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesely Petr L CZE 35+ 4,00/55/10.75 5,00/55/10.75 976,47 976,47 976.47
2 Resl Daniel L CZE 45+ 2,50/55/12.00 1,50/55/11.25 907,41 907,41 67.50
3 Vesely Tobias L CZE -12 0,50/52/13.00 2,50/52/14.25 900,62 900,62 66.50
4 Kalina Ondrej L CZE -21 1,50/58/13.00 0,50/58/12.00 718,92 718,92 718.92
5 Kriz Lukas L CZE -21 4,00/58/13.00 3,50/58/14.25 691,89 691,89 64.00
6 Lang Martin L CZE -21 4,00/58/14.25 1,00/58/13.00 659,46 659,46 659.46
7 Nosek Michal L CZE 55+ 5,00/55/18.25 4,00/37 610,39 610,39 41.00
8 Hofbauer Dominik L CZE 35+ 3,00/55/16.00 5,00/55/18.25 600,00 600,00 600.00
9 Mares Jakub L CZE -21 1,50/58/18.25 3,25/58/16.00 554,05 554,05 51.25
10 Resl Samuel L CZE -17 4,00/49 4,00/37 337,35 337,35 28.00
11 Dobler Christian L *GER 45+ 0,00/37 0,25/37 3,09 3,09 3.09
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Kolman Zdenek Sen. L *CZE 65+ 2340 2730 910,00 910,00 2730.00
2 Gerencsery Ladislav L CZE Open 4980 396,18 396,18 4980.00
3 Lang Martin L CZE -21 3970 3810 315,83 315,83 3970.00
4 Vesely Tobias L CZE -12 1550 1900 307,44 307,44 307.44
5 Kriz Lukas L CZE -21 2470 3790 301,51 301,51 301.51
6 Kalina Ondrej L CZE -21 2450 194,91 194,91 194.91
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Gerencsery Ladislav L CZE Open 4980 396,18 396,18 4980.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Gerencsery Martina L CZE Open 6890 611,90 6890.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Hofbauer Dominik L CZE 35+ 26,8m 27,6m 383,61 383,61 27.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesely Petr L CZE 35+ 4,00/55/10.75 5,00/55/10.75 976,47 976,47 976.47
2 Hofbauer Dominik L CZE 35+ 3,00/55/16.00 5,00/55/18.25 600,00 600,00 45.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesela Jitka L CZE 35+ 2,00/55/14.25 3,50/55/18.25 756,76 756,76 756.76
2 Hruba Hedvika L CZE 35+ 4,00/55/18.25 5,00/52 621,62 621,62 621.62
3 Ernestova Veronika L *CZE 35+ 4,50/34 4,00/34 60,81 60,81 4.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Ernestova Veronika L *CZE 35+ 630 1020 170,00 170,00 1020.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Overall TeamOverall Points
1 Resl Daniel L CZE 45+ 44,0m 804,35 804,35 44.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Resl Daniel L CZE 45+ 2,50/55/12.00 1,50/55/11.25 907,41 907,41 67.50
2 Dobler Christian L *GER 45+ 0,00/37 0,25/37 3,09 3,09 3.09
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Nosek Michal L CZE 55+ 5,00/55/18.25 4,00/37 610,39 610,39 41.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Kolman Zdenek Sen. L *CZE 65+ 2340 2730 910,00 910,00 2730.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesely Tobias L CZE -12 0,50/52/13.00 2,50/52/14.25 900,62 900,62 66.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesely Tobias L CZE -12 1550 1900 307,44 307,44 307.44
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Vesela Sofie L CZE -12 1740 1900 395,83 395,83 395.83
2 Togliova Vendula L CZE -12 1720 1880 391,67 391,67 391.67
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Theerova Ella L CZE -14 1,00/52/14.25 2,00/52/14.25 735,29 735,29 50.00
2 Necasova Aneta L CZE -14 3,00/43 0,50/43 308,82 308,82 308.82
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Theerova Ella L CZE -14 1850 3010 567,92 567,92 3010.00
2 Necasova Aneta L CZE -14 630 1390 262,26 262,26 1390.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Resl Samuel L CZE -17 27,1m 27,5m 393,47 393,47 27.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Resl Samuel L CZE -17 4,00/49 4,00/37 337,35 337,35 28.00
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cajzlova Katerina L CZE -17 24,2m 25,9m 484,62 484,62 484.62
2 Slavikova Veronika L CZE -17 23,0m 24,7m 453,85 453,85 453.85
3 Kalinova Eliska L CZE -17 18,9m 20,7m 351,28 351,28 351.28
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cajzlova Katerina L CZE -17 4,00/55/16.00 2,00/55/13.00 775,00 775,00 775.00
2 Slavikova Veronika L CZE -17 4,00/55/14.25 1,50/55/16.00 725,00 725,00 725.00
3 Theerova Alzbeta L CZE -17 3,50/55/14.25 2,50/55/16.00 718,75 718,75 57.50
4 Kalinova Eliska L CZE -17 2,50/52 2,50/52 481,25 481,25 481.25
5 Suchnova Stela L CZE -17 4,00/49 2,00/49 425,00 425,00 425.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Kalinova Eliska L CZE -17 2710 3110 297,89 297,89 3110.00
2 Cajzlova Katerina L CZE -17 2450 2750 263,41 263,41 2750.00
3 Theerova Alzbeta L CZE -17 1370 2410 230,84 230,84 230.84
4 Suchnova Stela L CZE -17 820 820 78,54 78,54 78.54
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Kalina Ondrej L CZE -21 50,6m 51,0m 625,00 625,00 51.00
2 Mares Jakub L CZE -21 40,0m 42,8m 508,52 508,52 508.52
3 Kriz Lukas L CZE -21 33,7m 36,5m 419,03 419,03 36.50
4 Lang Martin L CZE -21 29,6m 31,1m 342,33 342,33 31.10
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Kalina Ondrej L CZE -21 1,50/58/13.00 0,50/58/12.00 718,92 718,92 718.92
2 Kriz Lukas L CZE -21 4,00/58/13.00 3,50/58/14.25 691,89 691,89 64.00
3 Lang Martin L CZE -21 4,00/58/14.25 1,00/58/13.00 659,46 659,46 659.46
4 Mares Jakub L CZE -21 1,50/58/18.25 3,25/58/16.00 554,05 554,05 51.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Lang Martin L CZE -21 3970 3810 315,83 315,83 3970.00
2 Kriz Lukas L CZE -21 2470 3790 301,51 301,51 301.51
3 Kalina Ondrej L CZE -21 2450 194,91 194,91 194.91
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Jerglova Radka L CZE -21 17,3m 18,6m 217,64 217,64 217.64
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Jerglova Radka L CZE -21 3,00/55/16.00 4,00/55/18.25 576,27 576,27 51.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Jerglova Radka L CZE -21 2600 2780 246,89 246,89 246.89
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cajzlova Katerina L CZE -17 24,2m 25,9m 484,62 484,62 484.62
2 Slavikova Veronika L CZE -17 23,0m 24,7m 453,85 453,85 453.85
3 Kalinova Eliska L CZE -17 18,9m 20,7m 351,28 351,28 351.28
4 Jerglova Radka L CZE -21 17,3m 18,6m 217,64 217,64 217.64
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Cajzlova Katerina CZE -17 484.62 775.00 263.41 1523,03 2848.73
2 Theerova Ella CZE -14 735.29 567.92 1303,21 1303.21
3 Slavikova Veronika CZE -17 453.85 725.00 1178,85 1178.85
4 Kalinova Eliska CZE -17 351.28 481.25 297.89 1130,42 1130.42
5 Jerglova Radka CZE -21 193.25 576.27 230.91 1040,80 1040.80
6 Theerova Alzbeta CZE -17 718.75 230.84 949,59 949.59
7 Vesela Jitka CZE 35+ 756.76 756,76 756.76
8 Hruba Hedvika CZE 35+ 621.62 621,62 621.62
9 Gerencsery Martina CZE Open 611.90 611,90 611.90
10 Necasova Aneta CZE -14 308.82 262.26 571,08 571.08
11 Suchnova Stela CZE -17 425.00 78.54 503,54 503.54
12 Vesela Sofie CZE -12 395.83 395,83 395.83
13 Togliova Vendula CZE -12 391.67 391,67 391.67
14 Ernestova Veronika *CZE 35+ 60.81 170.00 230,81 230.81
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Cajzlova Katerina L CZE -17 4,00/55/16.00 2,00/55/13.00 775,00 775,00 775.00
2 Vesela Jitka L CZE 35+ 2,00/55/14.25 3,50/55/18.25 756,76 756,76 756.76
3 Theerova Ella L CZE -14 1,00/52/14.25 2,00/52/14.25 735,29 735,29 50.00
4 Slavikova Veronika L CZE -17 4,00/55/14.25 1,50/55/16.00 725,00 725,00 725.00
5 Theerova Alzbeta L CZE -17 3,50/55/14.25 2,50/55/16.00 718,75 718,75 57.50
6 Hruba Hedvika L CZE 35+ 4,00/55/18.25 5,00/52 621,62 621,62 621.62
7 Jerglova Radka L CZE -21 3,00/55/16.00 4,00/55/18.25 576,27 576,27 51.00
8 Kalinova Eliska L CZE -17 2,50/52 2,50/52 481,25 481,25 481.25
9 Suchnova Stela L CZE -17 4,00/49 2,00/49 425,00 425,00 425.00
10 Necasova Aneta L CZE -14 3,00/43 0,50/43 308,82 308,82 308.82
11 Ernestova Veronika L *CZE 35+ 4,50/34 4,00/34 60,81 60,81 4.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Overall TeamOverall Points
1 Gerencsery Martina L CZE Open 6890 611,90 6890.00
2 Theerova Ella L CZE -14 1850 3010 567,92 567,92 3010.00
3 Vesela Sofie L CZE -12 1740 1900 395,83 395,83 395.83
4 Togliova Vendula L CZE -12 1720 1880 391,67 391,67 391.67
5 Kalinova Eliska L CZE -17 2710 3110 297,89 297,89 3110.00
6 Cajzlova Katerina L CZE -17 2450 2750 263,41 263,41 2750.00
7 Necasova Aneta L CZE -14 630 1390 262,26 262,26 1390.00
8 Jerglova Radka L CZE -21 2600 2780 246,89 246,89 246.89
9 Theerova Alzbeta L CZE -17 1370 2410 230,84 230,84 230.84
10 Ernestova Veronika L *CZE 35+ 630 1020 170,00 170,00 1020.00
11 Suchnova Stela L CZE -17 820 820 78,54 78,54 78.54