Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 3.00/55/16.00 3.00/55/13.00
2 Cseploova Veronika SVK 3.00/55/16.00 2.00/55/13.00
3 Ativ Aviv ISR 4.00/55/18.25 1.50/55/13.00
4 Erkan Viola GER 1.50/55/14.25 5.25/55/16.00
5 Zakharkevich Katsiaryna BLR 5.50/55/18.25 4.00/55/16.00
6 Bossow Isabel GER 3.50/55/18.25
7 Taliaronak Aliaksandra BLR 4.00/52
8 Rutkowska Malgorzata POL 2.50/52
9 Molenda Magdalena POL 3.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 5670 7560
2 Zakharkevich Katsiaryna BLR 5980 5540
3 Taliaronak Aliaksandra BLR 5800 4580
4 Cseploova Veronika SVK 1880 2280
5 Ativ Aviv ISR 1800 2140
6 Rutkowska Malgorzata POL 1790
7 Erkan Viola GER 1510
8 Bossow Isabel GER 660
9 Molenda Magdalena POL 260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kisialiova Katsiaryna BLR 29.20 29.70
2 Cseploova Veronika SVK 26.10 26.60
3 Rutkowska Malgorzata POL 27.60 24.70
4 Perkins Tilly GBR 24.00 24.50
5 Zakharkevich Katsiaryna BLR 19.90 20.70
6 Molenda Magdalena POL 19.80
7 Bossow Isabel GER 17.70
8 Erkan Viola GER 17.00
9 Taliaronak Aliaksandra BLR 13.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schall Nadine AUT 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
2 Straltsova Hanna BLR 3.50/55/14.25 5.50/55/13.00
3 Mallwitz Chantal GER 1.50/55/12.00 4.00/55/13.00
4 Crommert, Van De Linda NED 4.00/55/16.00 3.00/55/13.00
5 Kucerova Petra CZE 4.50/55/16.00 4.50/55/14.25
6 Formankova Rebeka CZE 3.00/55/16.00 3.00/55/14.25
7 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 2.50/55/16.00
8 Klementova Bara CZE 0.00/55/16.00
9 Kuzbiel Aleksandra POL 4.50/55/18.25
10 Tomanova Katerina CZE 3.00/55/18.25
11 Elsendoorn Puck NED 4.00/52
12 Gogola Aleksandra POL 4.50/34
13 Pozdnyakova Daria RUS 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 7270 6350
2 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 5490 6050
3 Kucerova Petra CZE 6630 5380
4 Mallwitz Chantal GER 3400 3000
5 Formankova Rebeka CZE 4630 2580
6 Klementova Bara CZE 3940 2190
7 Tomanova Katerina CZE 3210
8 Pozdnyakova Daria RUS 3170
9 Schall Nadine AUT 2850
10 Crommert, Van De Linda NED 2570
11 Elsendoorn Puck NED 1510
12 Gogola Aleksandra POL 1450
13 Kuzbiel Aleksandra POL 440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Straltsova Hanna BLR 35.10 36.60
2 Kucerova Petra CZE 32.80 34.50
3 Schall Nadine AUT 31.10 31.80
4 Mallwitz Chantal GER 30.00 31.50
5 Khmialnitskaya Katsiaryna BLR 25.70 28.40
6 Formankova Rebeka CZE 25.80 26.90
7 Pozdnyakova Daria RUS 25.50
8 Crommert, Van De Linda NED 22.20
9 Tomanova Katerina CZE 19.80
10 Elsendoorn Puck NED 18.50
11 Klementova Bara CZE 18.40
12 Kuzbiel Aleksandra POL 15.90
13 Gogola Aleksandra POL 15.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Fridman Blat Naomi ISR 5.00/52 3.50/52
2 Gogola Anna POL 2.00/55/18.25 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 3560 2500
2 Fridman Blat Naomi ISR 570 570
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gogola Anna POL 25.10 27.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 3.00/58/12.00 5.25/58/13.00
2 Klein Max GER 3.50/58/18.25 3.00/58/13.00
3 Hynek Radovan SVK 3.00/58/13.00 4.00/58/14.25
4 Hintringer Fabian AUT 3.00/58/18.25 4.00/58/16.00
5 Kerpcar Juraj SVK 3.00/58/16.00 5.00/58/18.25
6 Marozau Artsiom BLR 4.50/58/14.25 3.50/58/18.25
7 Heinicke Philipp GER 3.00/58/18.25 3.00/58/18.25
8 Zawadzki Erwin POL 3.00/58/18.25 3.00/37
9 Shpak Stepan BLR 2.50/58/18.25
10 Vicente Andre GER 3.50/55/18.25
11 Mikhailau Aliaksandr BLR 3.50/52
12 Perkins Max GBR 2.50/52
13 Gogola Wojciech POL 5.00/49
14 Yehuda Jonathan ISR 5.00/37
15 Boisnard Loic NED 2.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marozau Artsiom BLR 8790 9180
2 Mikhailau Aliaksandr BLR 6270 7330
3 Shpak Stepan BLR 6810 6330
4 Hynek Radovan SVK 4040 5110
5 Heinicke Philipp GER 3900 3860
6 Kerpcar Juraj SVK 2560 3140
7 Klein Max GER 3550 2700
8 Borysewicz Kamil POL 2910 2420
9 Gogola Wojciech POL 1630
10 Vicente Andre GER 1300
11 Vasilyev Vadim RUS 1200
12 Boisnard Loic NED 1180
13 Zawadzki Erwin POL 1000
14 Hintringer Fabian AUT 980
15 Kowalczyk Krzysztof POL 860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Borysewicz Kamil POL 38.70 42.00
2 Shpak Stepan BLR 37.50 40.30
3 Marozau Artsiom BLR 37.30 39.70
4 Hintringer Fabian AUT 35.80 36.20
5 Klein Max GER 34.80 35.60
6 Zawadzki Erwin POL 31.50 29.20
7 Heinicke Philipp GER 29.10
8 Hynek Radovan SVK 27.00
9 Vicente Andre GER 26.70
10 Gogola Wojciech POL 24.40
11 Kerpcar Juraj SVK 23.40
12 Mikhailau Aliaksandr BLR 22.10
13 Boisnard Loic NED 20.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ativ Nadav ISR 0.50/58/10.25 2.50/58/10.75
2 Hiebenga Pascal GER 2.00/58/10.75 1.00/58/10.75
3 Vasko Alexander SVK 4.00/58/13.00 5.00/58/13.00
4 Isayeu Aliaksandr BLR 3.50/58/14.25 5.00/58/13.00
5 Fletcher Soloman GBR 2.50/58/12.00 3.00/58/13.00
6 Basinski Mikhail BLR 4.50/58/14.25 2.50/58/13.00
7 Slimak Nir ISR 4.00/58/13.00 1.50/58/13.00
8 Labkovich Ilya BLR 3.25/58/13.00 2.00/58/14.25
9 Szasz Jakub SVK 5.00/58/16.00
10 Kakorych Dzianis BLR 2.50/58/16.00
10 Toyne Benjamin GBR 2.50/58/16.00
12 Chladek Lukas CZE 2.25/58/16.00
13 Brezovsky Peter SVK 3.00/58/18.25
13 Newman James GBR 3.00/58/18.25
13 Ulanowicz Olaf POL 3.00/58/18.25
16 Swietek Pawel POL 1.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Labkovich Ilya BLR 9020 10090
2 Isayeu Aliaksandr BLR 6820 9890
3 Kakorych Dzianis BLR 8010 9660
4 Basinski Mikhail BLR 8380 7930
5 Vasko Alexander SVK 7930 6490
6 Swietek Pawel POL 6290 5150
7 Slimak Nir ISR 4940
8 Szasz Jakub SVK 4760
9 Chladek Lukas CZE 4120
10 Hiebenga Pascal GER 3520
11 Brezovsky Peter SVK 3190
12 Ulanowicz Olaf POL 2270
13 Toyne Benjamin GBR 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Galinowski Jan POL 46.80 46.40
2 Kakorych Dzianis BLR 41.20 46.00
3 Labkovich Ilya BLR 44.80 44.70
4 Basinski Mikhail BLR 40.40 43.50
5 Szasz Jakub SVK 41.10 40.40
6 Isayeu Aliaksandr BLR 41.90 40.10
7 Vasko Alexander SVK 40.00
8 Chladek Lukas CZE 38.90
9 Hiebenga Pascal GER 35.40
10 Brezovsky Peter SVK 35.20
11 Swietek Pawel POL 33.50
12 Toyne Benjamin GBR 30.20
13 Ulanowicz Olaf POL 28.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marston Stuart GBR 2.00/55/10.25 2.00/55/10.75
2 Hintringer Manfred AUT 2.00/55/12.00 1.50/55/10.75
3 Farley Aaron GBR 2.50/55/12.00 5.25/55/11.25
4 Jettinghoff Marcel NED 4.50/55/18.25 4.50/55/16.00
5 Schneck Stefan GER 5.00/55/18.25 5.00/34
6 Hamblin Steven GBR 2.50/55/18.25
7 Schneiders Hilbrand NED 1.50/55/18.25
8 Pallisch Alfred AUT 5.50/34
9 Fridman Erez ISR 5.00/34
9 Schiewe Rolf GER 5.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Schneck Stefan GER 3460 3220
2 Schiewe Rolf GER 2550 2750
3 Gilboa Eliezer ISR 1930 2290
4 Farley Aaron GBR 1970 2040
5 Hintringer Manfred AUT 2070 390
6 Marston Stuart GBR 1810
7 Schneiders Hilbrand NED 1760
8 Jettinghoff Marcel NED 1420
9 Hamblin Steven GBR 870
10 Fridman Erez ISR 740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hintringer Manfred AUT 54.20 54.30
2 Marston Stuart GBR 42.20 45.00
3 Perkins Mark GBR 33.70 37.30
4 Hamblin Steven GBR 34.80 34.30
5 Schneck Stefan GER 34.40 34.00
6 Schiewe Rolf GER 28.90
7 Jettinghoff Marcel NED 22.10