Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Wharton Charlotte GBR 1.00/55/11.25 3.50/55/12.00
2 Nutt Katie GBR 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Outram Sanchia GBR 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Anderson Caitlin GBR 1.50/55/12.00 2.25/55/12.00
5 Atkins Kelly GBR 4.00/55/13.00 1.50/55/12.00
6 Yorke-Davies Saba GBR 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
7 Hutchison Georgina GBR 4.50/55/14.25 1.50/55/13.00
8 Colverd Jodie GBR 1.00/55/13.00 1.00/55/13.00
9 Jones Sophie GBR 2.00/55/14.25 2.50/55/14.25
10 Hebdon Sarah GBR 3.00/55/14.25 1.50/55/14.25
11 BATES Sophie GBR 1.50/55/16.00 2.00/55/14.25
12 Fearn Georgia GBR 3.50/55/18.25 0.00/55/18.25
13 Dickinson Jenny GBR 5.00/55/18.25 3.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Outram Sanchia GBR 4550 4620
2 Wharton Charlotte GBR 4550 4100
3 Jones Sophie GBR 3090 3150
4 Nutt Katie GBR 3850 3050
5 Hutchison Georgina GBR 2300 2380
6 Colverd Jodie GBR 2200 2280
7 Atkins Kelly GBR 1740 1740
8 Ellis Claire GBR 1810 1530
9 Roberts Lucy GBR 1650
10 Fearn Georgia GBR 350
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Wharton Charlotte GBR 46.50 47.10
2 Outram Sanchia GBR 38.40 38.70
3 Nutt Katie GBR 28.70 31.30
4 Jones Sophie GBR 28.50 30.40
5 Hazelwood Kate GBR 21.20
6 Fearn Georgia GBR 20.80
7 Atkins Kelly GBR 19.40
8 Roberts Lucy GBR 18.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Poole Thomas GBR 3.50/58/11.25 3.00/58/10.75
2 Hazelwood Robert GBR 3.00/58/10.75 3.00/58/10.75
3 Heath Calum GBR 3.50/58/11.25 5.00/58/11.25
4 Poland Joel GBR 2.00/58/10.75 4.00/58/11.25
5 Spavin Harry GBR 4.00/58/11.25 4.00/58/11.25
6 Asher Thomas GBR 2.00/58/11.25 3.50/58/11.25
7 Oliver William GBR 4.00/58/11.25 1.50/58/11.25
8 Hebdon Harry GBR 1.00/58/11.25 0.50/58/11.25
9 Turp Benjamin GBR 0.50/58/11.25 0.50/58/11.25
10 Critchley Jack GBR 2.50/58/12.00 2.50/58/12.00
11 Emmett Charlie GBR 1.50/58/12.00 2.50/58/12.00
11 Young Harry GBR 1.50/58/12.00 2.50/58/12.00
13 Hazelwood Benjamin GBR 3.00/58/13.00 1.00/58/13.00
14 Hunter Samuel GBR 0.50/58/14.25 0.50/58/13.00
15 Hazelwood Timothy GBR 3.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Poland Joel GBR 10020 9570
2 Hazelwood Robert GBR 7880 7880
3 Spavin Harry GBR 4750 6810
4 Heath Calum GBR 6310 6020
5 Turp Benjamin GBR 4500 5450
6 Poole Thomas GBR 5620 5010
7 Oliver William GBR 4620 4450
8 Asher Thomas GBR 5330 4180
9 Parkin Tom GBR 2650 3070
10 Scutt Oli GBR 2640 2910
11 Young Harry GBR 1830 1890
12 Hazelwood Benjamin GBR 3440
13 Critchley Jack GBR 450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Critchley Jack GBR 66.10 68.90
2 Asher Thomas GBR 64.70 68.10
3 Critchley Stephen GBR 59.90 62.20
4 Hazelwood Robert GBR 59.10 60.60
5 Spavin Harry GBR 56.90 56.60
6 Oliver William GBR 53.30 53.40
7 Poole Thomas GBR 48.60 49.80
8 Critchley Andrew GBR 58.20
9 Hazelwood Benjamin GBR 47.90
10 Young Harry GBR 47.60
11 Hazelwood Timothy GBR 47.40
12 Singleton Chris GBR 46.40
13 Parkin Tom GBR 36.50
14 Turp Benjamin GBR 34.70