Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Allman Jemma GBR 3.50/52 5.00/52
2 Williams Lauren GBR 5.00/49 2.00/52
3 Fox Pamela GBR 4.50/34 2.00/46
4 Jones Julia GBR 2.00/49 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Williams Lauren GBR 3260 3110
2 Allman Jemma GBR 1870 1910
3 Jones Sophie GBR 860 860
4 Jones Julia GBR 450 450
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 2.00/55/14.25 1.00/55/14.25
2 JONES Sarah GBR 5.00/52 3.00/52
3 JONES Natalie GBR 2.00/34 1.25/40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 2440 2380
2 JONES Natalie GBR 900 1020
3 JONES Sarah GBR 700 580
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wharton Charlotte GBR 18.60 18.30
2 JONES Natalie GBR 12.70 12.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Winter Amelia GBR 2.00/55/13.00 2.00/55/12.00
2 Glendenning Helen GBR 1.50/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Mayling Annie GBR 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Benjamin Eleanor GBR 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
5 Forrest Georgina GBR 2.00/55/14.25 2.50/55/16.00
6 Shorten Danielle GBR 2.00/55/14.25
7 Benjamin Jennifer GBR 1.00/55/14.25
8 Martin Cecily GBR 2.50/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Glendenning Helen GBR 2090 3780
2 Forrest Georgina GBR 2830 3190
3 Shorten Danielle GBR 2690 2510
4 Benjamin Eleanor GBR 2200 2490
5 Mayling Annie GBR 1930 2430
6 Benjamin Jennifer GBR 1270
7 Martin Cecily GBR 360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Glendenning Helen GBR 31.20 32.70
2 Shorten Danielle GBR 30.90 30.60
3 Mayling Annie GBR 27.30 27.30
4 Forrest Georgina GBR 24.70 25.20
5 Benjamin Jennifer GBR 21.30 0.00
6 Benjamin Eleanor GBR 18.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arthur Nicole GBR 4.00/55/13.00 4.50/55/12.00
2 Shorten Kelly GBR 2.50/55/14.25 2.50/55/14.25
3 Anthony Laurie GBR 2.00/55/16.00 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shorten Kelly GBR 1390 2320
2 Anthony Laurie GBR 1810 1260
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Shorten Kelly GBR 25.30 26.00
2 Anthony Laurie GBR 23.70 25.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Burke Thomas GBR 490 570
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Thompson Ben GBR 5.00/55/18.25 3.00/55/18.25
2 Hazelwood Benjamin GBR 1.00/49 2.00/55/18.25
3 Kinnane David GBR 5.00/49 2.50/52
4 Hazelwood Robert GBR 5.50/43 3.00/49
5 Heath Calum GBR 2.00/55/18.25 4.50/34
6 Poole Thomas GBR 4.00/52 0.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Poole Thomas GBR 2770 3270
2 Hazelwood Benjamin GBR 1920 1640
3 Heath Calum GBR 1340 1270
4 Hazelwood Robert GBR 1170 1130
5 Thompson Ben GBR 510 680
6 Kinnane David GBR 440 650
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 WHARTON Christopher GBR 4.50/55/13.00 2.50/55/13.00
2 Thompson Charlie GBR 3.00/55/16.00 4.00/55/18.25
3 Pett Alex GBR 2.50/55/18.25 4.00/52
4 Turp William GBR 2.50/55/14.25 3.50/46
5 Davies Bernard GBR 3.50/37 2.50/46
6 Burns David GBR 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 WHARTON Christopher GBR 2990 2920
2 Turp William GBR 2180 2050
3 Davies Bernard GBR 600 420
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 WHARTON Christopher GBR 36.10 38.30
2 Turp William GBR 22.30 20.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mayling George GBR 1.00/58/11.25 4.00/58/12.00
2 Winter Frederick GBR 4.50/58/12.00 3.00/58/12.00
3 Oliver William GBR 4.50/58/13.00 4.25/58/13.00
4 Forrest Richard GBR 4.25/58/13.00 4.00/58/13.00
5 Earl James GBR 4.00/58/13.00 1.50/58/13.00
6 Bowler Joshua GBR 3.50/58/14.25
7 Burns Matthew GBR 5.00/58/16.00
8 Wright Lee GBR 0.00/55/18.25
9 Burke James GBR 4.50/37
10 Woodgate Michael GBR 3.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Earl James GBR 4680 6170
2 Forrest Richard GBR 3120 3370
3 Oliver William GBR 3680 2940
4 Mayling George GBR 5570 2670
5 Burke James GBR 2600 2670
6 Bowler Joshua GBR 2080
7 Burns Matthew GBR 830
8 Wright Lee GBR 820
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mayling George GBR 37.40 43.60
2 Forrest Richard GBR 40.90 43.30
3 Earl James GBR 39.60 41.40
4 Bowler Joshua GBR 34.20 36.30
5 Woodgate Michael GBR 34.40 33.30
6 Oliver William GBR 32.90
7 Burns Matthew GBR 24.90
8 Burke James GBR 22.50
9 Wright Lee GBR 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Haslam Sam GBR 2.00/58/12.00 4.00/58/12.00
2 Anthony Alexander GBR 3.50/58/12.00 1.50/58/12.00
3 Morrison William GBR 1.00/58/12.00 4.00/58/13.00
4 OLIVER Daniel GBR 3.50/58/13.00 4.00/58/13.00
5 Stanley Max GBR 4.00/58/13.00 4.00/58/14.25
6 Critchley Stephen GBR 5.25/58/14.25
7 Hebdon Harry GBR 3.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Anthony Alexander GBR 6780 7540
2 Critchley Stephen GBR 6700 7190
3 Haslam Sam GBR 6270 6170
4 Morrison William GBR 3250 4000
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Critchley Stephen GBR 56.10 57.60
2 Anthony Alexander GBR 52.40 55.40
3 Haslam Sam GBR 46.50 50.40
4 OLIVER Daniel GBR 45.80 49.00
5 Morrison William GBR 46.20 45.80