Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Parussel Ronja GER 4.00/55/18.25
2 Baumeier Shelly GER 4.50/52
3 Geisler Angelina GER 0.50/52
4 Brummel Lara GER 4.00/49
4 Kitzing Aylin GER 4.00/49
6 Vitense Josefine GER 2.00/49
7 Wenzel Emily GER 4.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wenzel Emily GER 2030 1900
2 Kitzing Aylin GER 1000 1310
3 Parussel Ronja GER 1420 1270
4 Baumeier Shelly GER 1060 1150
5 Geisler Angelina GER 1020 900
6 Brummel Lara GER 580
7 Vitense Josefine GER 300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Ronja GER 17.40 17.90
2 Brummel Lara GER 13.70 14.10
3 Vitense Josefine GER 10.80 10.90
# Bib Name Country Category Round 1
1 Niederbäumer Kim Helen GER 0.50/55/13.00
2 Niederbäumer Chris GER 1.00/55/14.25
3 Leonhardt Lilian GER 2.50/55/18.25
4 Bucksch Jana GER 4.00/52
5 Wodsedalek Gina-Marie GER 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 2500 2500
2 Leonhardt Lilian GER 2060 2150
3 Bucksch Jana GER 1590 1840
4 Niederbäumer Chris GER 1320 1430
5 Wodsedalek Gina-Marie GER 680 430
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Niederbäumer Kim Helen GER 28.90 30.60
2 Niederbäumer Chris GER 23.50 24.80
3 Leonhardt Lilian GER 21.20 22.50
4 Wodsedalek Gina-Marie GER 16.90 16.80
5 Bucksch Jana GER 14.80 14.70
# Bib Name Country Category Round 1
1 Parussel Luca GER 4.00/55/16.00
2 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 2.00/52
3 Fälker Svenja GER 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Luca GER 1920 1720
2 Fälker Svenja GER 480 730
3 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 1040 690
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Luca GER 18.70 18.30
2 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 14.40 14.40
3 Metz Dana-Lea GER 14.60 9.20
# Bib Name Country Category Round 1
1 Antoni Christian GER 4.50/55/16.00
2 Hanig Lorenzo GER 4.00/55/16.00
3 Beier Tim GER 1.00/55/16.00
4 Wolf Wilhelm GER 3.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hanig Lorenzo GER 1420 1800
2 Antoni Christian GER 1490 1790
3 Beier Tim GER 380 820
4 Wolf Wilhelm GER 620 700
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Antoni Christian GER 24.40 22.80
2 Wolf Wilhelm GER 14.60 16.60
3 Beier Tim GER 11.80 12.30
# Bib Name Country Category Round 1
1 Kindt Lucas GER 2.50/52
2 Langrock Martin GER 3.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 1330 1480
2 Kindt Lucas GER 410 590
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Martin GER 20.10 18.20
2 Kindt Lucas GER 15.30 15.10
# Bib Name Country Category Round 1
1 Richter Tim GER 2.00/58/16.00
2 Brockmann Andre GER 2.50/52
3 Langrock Eric GER 0.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 770 1240
2 Brockmann Andre GER 80 240
3 Richter Tim GER 330 220
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Langrock Eric GER 22.10 21.50
2 Richter Tim GER 15.30 15.60
3 Brockmann Andre GER 15.80 12.30