Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3.00/55/14.25 2.00/55/13.00
2 Hüller Julia GER 3.00/55/14.25 2.25/55/14.25
3 Patschke Nicole GER 3.00/52 4.50/55/18.25
4 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/16.00 5.00/22
5 Berg Jeanna GER 1.00/55/13.00
6 Volk Franka Maria GER 5.00/55/14.25
7 Langrock Claudia GER 2.00/55/14.25
8 Haschock Melanie GER 3.00/55/16.00
9 Haschock Maria GER 2.00/55/16.00
10 Jahnke Christine GER 1.00/55/16.00
11 Zeuner Marie-Theres GER 3.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 3730 2550
2 Hüller Julia GER 2310 2310
3 Patschke Nicole GER 1940 1910
4 Volk Franka Maria GER 4870
5 Berg Jeanna GER 3410
6 Haschock Melanie GER 3240
7 Haschock Maria GER 2630
8 Jahnke Christine GER 2460
9 Langrock Claudia GER 1880
10 Bonnemann Chiara GER 1140
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 21.10 20.10
2 Bonnemann Chiara GER 16.10 14.10
3 Berg Jeanna GER 35.00
4 Haschock Melanie GER 26.10
5 Langrock Claudia GER 21.20
6 Volk Franka Maria GER 20.30
7 Hüller Julia GER 15.40
8 Jahnke Christine GER 14.70
9 Haschock Maria GER 11.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lang Michael GER 3.00/58/12.00 1.00/58/11.25
2 Patschke Matthias GER 5.00/58/13.00 2.00/58/12.00
3 Leonhardt Andreas GER 4.00/58/12.00 1.50/58/12.00
4 KEMPER Kim Joel GER 4.00/58/13.00 5.00/58/13.00
5 Sprang Michael GER 2.00/58/13.00 3.00/58/13.00
6 Mäders Michael GER 1.50/58/13.00 2.25/58/13.00
7 Patschke Michael GER 2.00/58/13.00 2.00/58/13.00
8 Von Schorlemer Stephan GER 5.50/58/16.00 0.50/58/14.25
9 Moreno De Carlos Guillermo ESP 3.00/58/11.25
10 Böttcher Nick GER 0.50/58/11.25
11 Schipner Bojan GER 3.50/58/12.00
12 Landstorfer Michael GER 3.00/58/12.00
13 Landstorfer Stefan GER 2.50/58/12.00
14 Goede Sebastian GER 2.00/58/12.00
14 Muhl Andreas GER 2.00/58/12.00
16 Broemel Mike GER 2.00/58/13.00
16 Niederbäumer Jens GER 2.00/58/13.00
18 Grutza Martin GER 0.50/58/14.25
19 KOKOTEK Michael GER 3.00/58/16.00
20 Frerk Thorsten GER 5.00/58/18.25
21 Buschkühle Christoph GER 4.00/58/18.25
22 Brockmann Simon GER 1.50/58/18.25
23 Müller Christian GER 0.50/58/18.25
24 Jahnke Tobias GER 2.50/22
25 Kuhnt Günter GER 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 5110 6310
2 KEMPER Kim Joel GER 3790 3290
3 Mäders Michael GER 3070 3230
4 Patschke Michael GER 2730 2770
5 Patschke Matthias GER 2870 2580
6 Müller Christian GER 830 1490
7 Landstorfer Stefan GER 960 1210
8 Moreno De Carlos Guillermo ESP 5810
9 Goede Sebastian GER 5150
10 Schipner Bojan GER 5000
11 Böttcher Nick GER 3680
12 Broemel Mike GER 2710
13 Grutza Martin GER 1720
14 Jahnke Tobias GER 1340
15 Menzel Hans-Joachim GER 1210
16 Von Schorlemer Stephan GER 1170
17 Brockmann Simon GER 970
18 KOKOTEK Michael GER 740
19 Kuhnt Günter GER 320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Leonhardt Andreas GER 51.00 50.70
2 Patschke Michael GER 40.80 41.40
3 Müller Christian GER 40.80 40.40
4 Von Schorlemer Stephan GER 37.20 37.30
5 Patschke Matthias GER 30.10 35.40
6 KEMPER Kim Joel GER 32.40 34.00
7 Böttcher Nick GER 56.40
8 Moreno De Carlos Guillermo ESP 56.20
9 Schipner Bojan GER 56.00
10 Landstorfer Michael GER 52.80
11 Landstorfer Stefan GER 51.70
12 Goede Sebastian GER 48.40
13 Grutza Martin GER 28.70
14 Brockmann Simon GER 25.10
15 KOKOTEK Michael GER 24.20
16 Broemel Mike GER 22.30
17 Buschkühle Christoph GER 22.00
18 Kuhnt Günter GER 14.50
19 Jahnke Tobias GER 13.80