Oldboy SM & Kräftcupen
Ambjörnarp Skogsjön, 17-18 Aug 2013
Waterski
International competition
Code: 13SWE008


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-14 -17 O35 O45 O55 O65 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Ambjörnarp Skogsjön
Country Sweden
Code SWE0202
Area
Organizer
Name
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Cigala Fulgosi Anna ITA 4.00/49 0.50/52
2 Cumming Clara SWE 5.50/40 1.25/40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Cigala Fulgosi Anna ITA 1070 740
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hogh Sorensen Helene DEN 4.00/55/14.25 5.00/55/14.25
2 Dietrich Sarah DEN 4.00/55/14.25 0.50/55/14.25
3 ESCHRICHT Sandra SWE 0.50/46 4.00/46
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hogh Sorensen Helene DEN 910 1110
2 Dietrich Sarah DEN 240 440
3 ESCHRICHT Sandra SWE 60 110
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Westerlund Sara SWE 4.00/55/13.00 4.50/55/13.00
2 Gustavsson-Lejonstål Felicia SWE 4.00/55/16.00 4.00/55/16.00
3 Svensson Tanja SWE 3.00/55/18.25 4.00/52
4 Hoj Pedersen Cecilie DEN 2.00/55/18.25 3.50/52
5 SVENSSON Lizette SWE 2.25/46 5.00/46
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hoj Pedersen Cecilie DEN 2100 2270
2 Gustavsson-Lejonstål Felicia SWE 1330 1210
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Westerlund Sara SWE 31.50 32.40
2 Svensson Tanja SWE 29.80 29.70
3 Hoj Pedersen Cecilie DEN 17.30 16.80
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Anderberg Natasha SWE 3.50/55/12.00 1.00/55/12.00
2 Bylin Anna SWE 2.00/55/14.25 3.50/55/16.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Anderberg Natasha SWE 2080 2070
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Törnquist Tim SWE 3.00/55/16.00 2.00/55/16.00
2 Wadström Gustav SWE 2.50/55/18.25 5.00/52
3 Englund Elias SWE 2.50/37 4.00/52
4 Waldefeldt Karl SWE 5.00/49 3.00/52
5 Törnquist Ted SWE 2.00/37 1.50/52
6 Irehed Linus SWE 2.00/37 5.25/49
7 Irehed Victor SWE 2.00/37 3.00/40
8 Clarensson Axel SWE 1.00/40 0.50/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Wadström Gustav SWE 1870 1930
2 Törnquist Tim SWE 1460 1040
3 Törnquist Ted SWE 850 860
4 Irehed Victor SWE 820 660
5 Waldefeldt Karl SWE 580 570
6 Irehed Linus SWE 410 410
7 Clarensson Axel SWE 540 130
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Törnquist Tim SWE 21.60 15.90
2 Törnquist Ted SWE 10.80 9.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Lund Knudsen Rasmus DEN 4.00/40 0.50/58/14.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Schultz-Soerensen Victor DEN 5.00/58/11.25 1.00/58/10.75
2 Gravander Daniel SWE 1.50/58/12.00 3.00/58/12.00
3 Ohlsson Linus SWE 2.00/58/12.00 2.50/58/12.00
4 FRANZEN Johan SWE 0.50/58/12.00 1.50/58/12.00
5 Rudhag Per SWE 4.00/58/12.00 5.00/58/13.00
6 Arp Hansen Mikkel DEN 4.00/58/13.00 0.50/58/12.00
7 SANDER HANSEN Malthe DEN 4.00/58/14.25 0.00/58/12.00
8 Rylander Daniel SWE 4.00/55/18.25 3.00/55/18.25
9 Aderum Tobias SWE 3.25/58/13.00 5.00/40
10 Antonsson Henrik SWE 0.50/58/13.00 1.50/40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Ohman Patrik SWE 4250 3900
2 Gravander Daniel SWE 2840 2950
3 Antonsson Henrik SWE 810 970
4 Ohlsson Linus SWE 1090 620
5 Aderum Tobias SWE 460 420
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Ohman Patrik SWE 51.50 54.40
2 Antonsson Henrik SWE 29.20 29.80
3 Gravander Daniel SWE 28.20 29.30
4 Ohlsson Linus SWE 22.90 23.10
5 Aderum Tobias SWE 22.00 21.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Trillon Persson Tobias SWE 2.00/55/11.25 3.50/55/11.25
2 Tengius Henrik SWE 4.00/55/11.25 3.00/55/12.00
3 Bylin Björn SWE 4.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Claesson Mikael SWE 3.00/55/12.00 3.00/55/13.00
5 Lund Stefan SWE 2.00/55/11.25 0.50/55/13.00
6 Svensson Martin SWE 2.50/55/12.00
7 Binett Håkan SWE 2.00/55/12.00
8 Larsson Niklas SWE 0.00/55/12.00
9 Ehrengren Rasmus SWE 3.00/55/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Svensson Martin SWE 1070 1070
2 Trillon Persson Tobias SWE 780 990
3 Bylin Björn SWE 730 860
4 Larsson Mattias SWE 750 820
5 Larsson Niklas SWE 310
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Trillon Persson Tobias SWE 37.70 38.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jonsson Magnus SWE 5.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Svensson Peter SWE 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
3 Bergström Thommy SWE 3.50/55/12.00 2.50/55/12.00
4 Törnquist Per SWE 2.50/55/11.25 2.00/55/12.00
5 Englund Dan SWE 4.50/55/13.00 2.00/55/12.00
6 Sjöström Bo SWE 2.00/55/12.00 4.00/37
7 Petrius Magnus SWE 2.50/55/13.00
8 Fukushima Yoshihiko JPN 0.50/55/14.25
9 Ljungström Mikael SWE 3.50/55/16.00
10 Gustavsson Torbjörn SWE 2.00/52
11 Lyxell Urban SWE 1.50/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Svensson Peter SWE 2570 3070
2 Törnquist Per SWE 1700 1820
3 Sjöström Bo SWE 2560 1680
4 Petrius Magnus SWE 1310 1540
5 Jonsson Magnus SWE 1000 780
6 Lyxell Urban SWE 240
# Bib Name HC Country Category Round 1
1 Jonsson Magnus SWE 27.00
2 Petrius Magnus SWE 16.40
3 Lyxell Urban SWE 15.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00
2 Persson Ingmar SWE 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
3 Kästel Anders SWE 3.00/37 4.00/37
4 Jönsson Jan B SWE 4.50/55/14.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 2730 2730
2 Persson Ingmar SWE 860 770
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Söderlund Bo SWE 4.00/52/14.25 4.50/22