Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nicholson Allie USA 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
2 Austin Bailey USA 1.50/55/11.25 3.50/55/11.25
3 Grobet Pernelle SUI 1.25/55/11.25 3.00/55/11.25
4 Ross Neilly CAN 1.00/55/11.25 3.00/55/11.25
5 Bagnoli Alice ITA 1.50/55/11.25 2.50/55/11.25
6 Rini Paige CAN 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25
7 De Osma Bedoya Maria Alejandra PER 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25
8 Gay Anna USA 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
9 Gonzalez Valentina CHI 1.00/55/11.25 1.25/55/11.25
10 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
11 Miermont Lea FRA 1.00/55/11.25 4.00/55/12.00
12 Grathwohl Abbi USA 0.50/55/11.25 2.50/55/13.00
13 Zarrate V. Silvia COL 5.00/55/12.00
14 Simoes Marta POR 3.50/55/12.00
15 Grathwohl Taylor USA 3.00/55/12.00
15 Outram Sanchia GBR 3.00/55/12.00
17 Kisialiova Katsiaryna BLR 2.50/55/12.00
17 Miller Katelyn AUS 2.50/55/12.00
19 Maksymenkova Sofiia UKR 2.00/55/12.00
20 Prosvetova Stanislava UKR 1.00/55/12.00
21 Gonzalez Josefa CHI 5.00/55/13.00
22 Brunel Emma FRA 4.00/55/13.00
23 Grondin Allard Dominique CAN 1.50/55/13.00
24 Orlitsch Lisa AUT 1.00/55/13.00
25 Mcgrady Briana AUS 5.00/55/14.25
26 Rolvers Lieke NED 4.00/55/14.25
27 Zhirkova Polina RUS 3.50/55/14.25
28 Wright Hannah NZL 0.50/55/14.25
29 Zarrate V. Manuela COL 0.00/55/14.25
30 Perepelova Alena RUS 4.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gay Anna USA 10440 9750
2 Cuglievan Wiese Natalia PER 8530 9040
3 Rini Paige CAN 7240 7060
4 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6450 6400
5 Gonzalez Valentina CHI 6740 6200
6 De Osma Bedoya Maria Alejandra PER 6450 5880
7 Prosvetova Stanislava UKR 6170 5740
8 Ross Neilly CAN 10350 5360
9 Grathwohl Taylor USA 5730 5250
10 Grathwohl Abbi USA 5010 4870
11 Maksymenkova Sofiia UKR 5150 4290
12 Bagnoli Alice ITA 5880 4060
13 Miller Katelyn AUS 4810
14 Kisialiova Katsiaryna BLR 4740
15 Brunel Emma FRA 4380
16 Gonzalez Josefa CHI 4070
17 Grondin Allard Dominique CAN 3940
18 Outram Sanchia GBR 3620
19 Austin Bailey USA 3430
20 Mcgrady Briana AUS 3020
21 Zarrate V. Manuela COL 2990
22 Zarrate V. Silvia COL 2570
23 Wright Hannah NZL 2190
24 Zhirkova Polina RUS 2180
25 Rolvers Lieke NED 1940
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Grondin Allard Dominique CAN 46.90 47.20
2 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 48.60 45.60
3 Brunel Emma FRA 42.50 44.40
4 Kisialiova Katsiaryna BLR 42.20 44.30
5 Maksymenkova Sofiia UKR 42.10 44.10
6 Gonzalez Valentina CHI 40.70 41.40
7 De Osma Bedoya Maria Alejandra PER 40.20 41.40
8 Prosvetova Stanislava UKR 39.90 41.20
9 Miller Katelyn AUS 42.70 41.00
10 Orlitsch Lisa AUT 41.90 41.00
11 Zhirkova Polina RUS 38.80 40.10
12 Fields Mariah USA 38.50 36.90
13 Gay Anna USA 37.90
14 Rini Paige CAN 37.60
15 Grathwohl Abbi USA 36.50
16 Outram Sanchia GBR 36.30
17 Mcgrady Briana AUS 35.80
18 Bagnoli Alice ITA 35.60
19 Grathwohl Taylor USA 32.90
20 Wright Hannah NZL 30.00
21 Rolvers Lieke NED 25.20
22 Zarrate V. Silvia COL 24.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Garcia Taylor USA 2.00/58/10.75 1.00/58/10.25
2 Vigezzi Enzo FRA 2.00/58/10.75 5.00/58/10.75
3 Caruso Brando ITA 0.50/58/10.25 4.00/58/10.75
4 Pigozzi Robert DOM 2.00/58/10.75 3.50/58/10.75
5 Bogne Jakob SWE 0.50/58/10.75 3.00/58/10.75
6 Kyprios Filippos GRE 3.50/58/10.75 2.50/58/10.75
7 Mccormick Cole CAN 2.00/58/10.75 2.50/58/10.75
8 Hazelwood Robert GBR 4.50/58/11.25 1.00/58/10.75
9 Purosau Mikhail BLR 4.50/58/11.25 5.00/58/11.25
10 Kazlowski Alexander BLR 4.50/58/11.25 4.50/58/11.25
11 Caldarola Francesco ITA 0.00/58/10.75 3.50/58/11.25
12 Heath Calum GBR 4.50/58/11.25 2.50/58/11.25
13 Llewellyn Dorien CAN 3.00/58/11.25
13 Spavin Harry GBR 3.00/58/11.25
15 Dailland Tanguy FRA 2.50/58/11.25
15 Font Diego MEX 2.50/58/11.25
17 Critchley Jack GBR 2.00/58/11.25
18 Lang Nicholas USA 1.00/58/11.25
18 Sauvat Theodore ESP 1.00/58/11.25
20 Blomqvist Felix SWE 0.50/58/11.25
20 Mikhailau Aliaksandr BLR 0.50/58/11.25
22 Filchenko Danylo UKR 5.00/58/12.00
22 Stadlbaur Vincent SUI 5.00/58/12.00
24 Crisp Patrick AUS 4.50/58/12.00
24 Daigle Thomas CAN 4.50/58/12.00
24 De Osma Bedoya Rafael Juandiego PER 4.50/58/12.00
24 Debarbieri Angelo CHI 4.50/58/12.00
24 Techoueyres Aris GRE 4.50/58/12.00
29 Hof Tycho NED 4.00/58/12.00
30 Davis Archie AUS 3.50/58/12.00
31 Marenzi Edoardo ITA 3.00/58/12.00
31 Noguera Verges Alvaro ESP 3.00/58/12.00
31 Samoilov Olexander UKR 3.00/58/12.00
34 Basic Carlo AUT 2.50/58/12.00
34 Sahagun Diego MEX 2.50/58/12.00
36 Antonau Anton BLR 1.50/58/12.00
36 Harber Harrison AUS 1.50/58/12.00
36 Pajni Gianmarco ITA 1.50/58/12.00
36 Tejada Cavero José Luis PER 1.50/58/12.00
36 Wallent Joshua AUS 1.50/58/12.00
41 Bordier Lindsay FRA 0.00/58/12.00
42 Angulo Joaquin MEX 5.00/58/13.00
43 Meade Brent NZL 3.50/58/13.00
44 Engel Jack NZL 0.50/58/14.25
45 Font Patricio MEX 0.50/22
45 Williams Curtis NZL 0.50/22
47 Browne Bezanilla Pedro CHI 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Filchenko Danylo UKR 9800 10050
2 Llewellyn Dorien CAN 7430 9180
3 Pajni Gianmarco ITA 8530 9150
4 Dailland Tanguy FRA 7230 8480
5 Marenzi Edoardo ITA 7260 7880
6 Spavin Harry GBR 7610 7790
7 Font Patricio MEX 10010 7630
8 Mikhailau Aliaksandr BLR 7360 7420
9 Hazelwood Robert GBR 8010 6880
10 Bordier Lindsay FRA 7630 6820
11 Samoilov Olexander UKR 6710 6640
12 Antonau Anton BLR 7110 6630
13 Lang Nicholas USA 6060
14 Purosau Mikhail BLR 6030
15 Crisp Patrick AUS 5860
16 Heath Calum GBR 5850
17 Daigle Thomas CAN 5710
18 Basic Carlo AUT 5440
19 Mccormick Cole CAN 5320
20 De Osma Bedoya Rafael Juandiego PER 5240
21 Wallent Joshua AUS 5150
22 Font Diego MEX 5140
23 Caldarola Francesco ITA 4470
24 Davis Archie AUS 4260
25 Noguera Verges Alvaro ESP 4040
26 Williams Curtis NZL 3250
27 Hof Tycho NED 3040
28 Tejada Cavero José Luis PER 2750
29 Techoueyres Aris GRE 2710
30 Harber Harrison AUS 2420
31 Engel Jack NZL 1780
32 Meade Brent NZL 1330
33 Browne Bezanilla Pedro CHI 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Critchley Jack GBR 61.50 67.40
2 Garcia Taylor USA 61.20 63.30
3 Lang Nicholas USA 59.90 61.40
4 Wallent Joshua AUS 55.60 60.30
5 Dailland Tanguy FRA 58.60 59.00
6 Filchenko Danylo UKR 58.60 57.70
7 Hazelwood Robert GBR 57.20 57.10
8 Llewellyn Dorien CAN 55.90 56.60
9 Blomqvist Felix SWE 55.50 56.30
10 Davis Archie AUS 54.90 55.60
11 Arefiev Egor RUS 55.60 54.80
12 Caldarola Francesco ITA 53.60 53.60
13 Spavin Harry GBR 53.20
14 Bordier Lindsay FRA 53.00
15 Purosau Mikhail BLR 52.90
16 Harber Harrison AUS 51.70
17 Mikhailau Aliaksandr BLR 50.50
18 Basic Carlo AUT 50.10
19 Heath Calum GBR 49.90
20 Pajni Gianmarco ITA 49.40
21 Samoilov Olexander UKR 48.80
22 Antonau Anton BLR 48.30
23 Daigle Thomas CAN 47.30
24 De Osma Bedoya Rafael Juandiego PER 46.40
25 Williams Curtis NZL 45.60
26 Noguera Verges Alvaro ESP 45.30
27 Marenzi Edoardo ITA 45.10
28 Meade Brent NZL 44.70
29 Lincoln Christopher NZL 41.90
30 Tejada Cavero José Luis PER 41.60
31 Hof Tycho NED 40.80
32 Crisp Patrick AUS 37.30