Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mosti Marina ITA 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Caruso Silvia ITA 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
3 Ianni Beatrice ITA 3.50/55/13.00 0.00/55/12.00
4 Ravaioli Simona ITA 0.00/55/13.00 5.00/55/13.00
5 Bagnoli Alice ITA 2.50/55/14.25 3.50/55/14.25
6 Bagnoli Martina ITA 1.00/55/14.25
7 Rustioni Lucia ITA 5.00/55/16.00
8 La Ganga Carlotta ITA 1.50/55/16.00
9 Chiaravalli Brenda ITA 4.00/55/18.25
10 Gentile Ginevra ITA 3.00/52
11 Vitali Elisa ITA 2.50/34
12 Pajni Maria Luisa ITA 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Silvia ITA 6740 5840
2 Pajni Maria Luisa ITA 6000 5040
3 Bagnoli Martina ITA 3010 3120
4 Rustioni Lucia ITA 3930 2990
5 Bagnoli Alice ITA 4650 1970
6 La Ganga Carlotta ITA 2640
7 Vitali Elisa ITA 990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ravaioli Simona ITA 47.20 44.90
2 Pajni Maria Luisa ITA 42.40 44.90
3 Bagnoli Martina ITA 31.50 34.70
4 Bagnoli Alice ITA 16.70 17.20
5 La Ganga Carlotta ITA 16.50 17.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Allais Carlo ITA 1.00/58/10.25 1.00/58/10.75
2 Merlo Fabrizio ITA 1.50/58/12.00 3.00/58/11.25
3 Ianni Matteo ITA 5.50/58/11.25 3.00/58/12.00
4 Caruso Brando ITA 3.00/58/12.00 3.00/58/12.00
5 Van De Putte Luca ITA 2.00/58/12.00 3.00/58/12.00
6 Buzzotta Patrizio ITA 4.00/58/12.00 0.50/58/12.00
7 Garassino Francesco ITA 1.00/58/12.00 0.50/58/12.00
8 Spinelli Luca ITA 5.00/58/12.00
9 Berio Edoardo ITA 3.00/58/13.00
9 Donaggio Arduino ITA 3.00/58/13.00
9 Venini Giovanni ITA 3.00/58/13.00
12 Benatti Nicholas ITA 2.50/58/13.00
13 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 1.50/58/13.00
13 Ramirez Mauro ITA 1.50/58/13.00
15 Pajni Gianmarco ITA 2.00/58/14.25
16 Contri Emanuele ITA 1.25/58/14.25
17 Fava Ugo ITA 4.00/58/18.25
18 LOTTI Enrico ITA 2.00/58/18.25
19 Grassi Simone ITA 3.50/49
20 Vittorelli Marco ITA 5.00/37
21 Floreani Mirco ITA 4.00/34
22 Buzzotta Massimiliano ITA 3.50/37
23 Luzzeri Fedele ITA 2.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 7190 7190
2 Benatti Nicholas ITA 7640 6550
3 Pajni Gianmarco ITA 5200 4750
4 Berio Edoardo ITA 3400 3510
5 Garassino Francesco ITA 3890 3190
6 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4450 1560
7 Buzzotta Massimiliano ITA 4720
8 Spinelli Luca ITA 3780
9 Perdichizzi Antonio ITA 3360
10 Grassi Simone ITA 1050
11 Cassioli Daniele ITA 1000
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berio Edoardo ITA 45.40 43.40
2 Garassino Francesco ITA 41.40 42.70
3 Gagliardi Vittorio ITA 39.20 39.00
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 36.20 36.90
5 Napolitano Davide ITA 47.60