Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bull Jaimee CAN 2.00/55/10.75 2.50/55/11.25
1 Lucine Clementine FRA 1.50/55/10.75 5.00/55/11.25
1 Morgan Jenna USA 4.00/55/12.00 4.00/55/12.00
1 Ouellette Laurence CAN 3.50/55/16.00
1 Zarrate V. Manuela COL 1.50/55/13.00 3.00/55/13.00
2 Ellis Marion FRA 3.00/55/11.25
2 Simmonds Tayla AUS 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Fladborg Asher June DEN 5.00/55/13.00 4.00/55/12.00
4 Lang Erika USA 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ouellette Laurence CAN 1710
1 Ross Neilly CAN 4880 10070
1 Simmonds Tayla AUS 4380 5910
1 Zarrate V. Manuela COL 2370 2480
1 Zarrate V. Silvia COL 1610 1540
2 Lang Erika USA 7770 9920
3 Ellis Marion FRA 4190 6760
4 Gay Anna USA 5080 920
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ouellette Laurence CAN 17.50 19.60
1 Zarrate V. Silvia COL 20.50 22.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Anderson Brant CAN 2.00/55/11.25 0.50/55/11.25
1 Bergman Andrew CAN 2.00/58/10.75 2.00/58/10.75
1 Chapman Greg USA 4.00/55/14.25
1 Chico Leonardo MEX 2.50/58/13.00 4.50/58/13.00
1 Mccormick Noah CAN 4.00/58/12.00
1 Plouffe Pierre CAN 3.00/52/12.00
1 Szeezil Walter USA 1.50/55/13.00 1.50/55/13.00
1 Winter Frederick GBR 2.50/58/10.25 0.50/58/10.25
2 Ju Seong-Min KOR 0.00/58/12.00
2 Mccormick Cole CAN 2.00/58/10.25 3.50/58/12.00
2 Park Jae Young KOR 0.50/58/12.00 0.50/58/12.00
2 Philips John GBR 5.00/52/13.00
4 Critchley Jack GBR 2.00/58/11.25
999 Bartalsky Martin SVK 0.00/58/10.75 1.00/58/10.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ballon Pierre FRA 11540 7070
1 Mccormick Noah CAN 4890 3450
1 Plouffe Pierre CAN 2890 2760
1 Sanfanandre Alfred USA 2910 2610
2 Desboyaux Franck USA 11010 9240
2 Ju Seong-Min KOR 2300
2 Philips John GBR 1120 1340
3 Font Patricio MEX 10060 10210
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ju Seong-Min KOR 38.90 39.30
1 Park Jae Young KOR 41.10 44.70
1 Plouffe Pierre CAN 27.90
1 Schipner Bojan GER 63.50 63.90
2 Chico Leonardo MEX 31.50 32.00
3 Mccormick Noah CAN 25.90