Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Costard Manon FRA 1.50/55/10.75 2.00/55/10.75
2 Lucine Clementine FRA 0.50/55/10.75 1.00/55/10.75
3 Edeback Hanna SWE 4.00/55/11.25 1.00/55/10.75
4 Franc Ambre FRA 2.00/55/11.25 5.00/55/11.25
5 Ianni Beatrice ITA 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
6 Bagnoli Alice ITA 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25
7 Botas Medem Sandra ESP 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
8 Tafvander Jennifer SWE 5.00/55/12.00 2.00/55/11.25
9 Shevkunova Alisa RUS 0.50/55/11.25 1.50/55/11.25
10 Straltsova Hanna BLR 5.00/55/12.00 1.00/55/11.25
11 Berdnikava Natallia BLR 1.00/55/11.25 5.25/55/12.00
12 Grobet Pernelle SUI 5.00/55/12.00 3.50/55/12.00
13 Menestrina Jutta FIN 4.00/55/12.00
13 Turets Iryna BLR 4.00/55/12.00
15 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/12.00
15 Bonnemann Giannina GER 3.00/55/12.00
15 Rohrer Irena AUT 3.00/55/12.00
18 Botas Medem Nadine ESP 2.50/55/12.00
19 Cespivova Anna CZE 2.00/55/12.00
20 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 1.50/55/12.00
21 Westerlund Sara SWE 4.50/55/13.00
22 Outram Sanchia GBR 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 7960 9420
2 Bonnemann Giannina GER 7550 8300
3 Bagnoli Alice ITA 7300 7480
4 Churakova Tatiana RUS 6700 7370
5 Lucine Clementine FRA 8240 7240
6 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 6760 6590
7 PHILY GUYAMIER Laura FRA 6260 5910
8 Straltsova Hanna BLR 6370 5550
9 Outram Sanchia GBR 4520
10 Chardin Nancy FRA 3950
11 Tafvander Jennifer SWE 3870
12 Cespivova Anna CZE 3080
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berdnikava Natallia BLR 50.30 52.20
2 Vympranietsova Marie GRE 49.30 52.00
3 Menestrina Jutta FIN 50.80 51.60
4 Chardin Nancy FRA 50.70 51.40
5 Straltsova Hanna BLR 50.50 50.40
6 Francke Lisa SWE 43.50 49.80
7 Danisheuskaya Aliaksandra BLR 48.40 49.30
8 Turets Iryna BLR 45.70 47.80
9 Bonnemann Giannina GER 44.80 45.40
10 Bagnoli Alice ITA 39.80 39.50
11 Outram Sanchia GBR 35.60
12 Westerlund Sara SWE 34.20
13 Cespivova Anna CZE 31.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Degasperi Thomas ITA 3.00/58/10.25 2.00/58/10.25
2 Stadlbaur Benjamin SUI 4.50/58/10.75 2.00/58/10.25
3 Dailland Thibaut FRA 0.50/58/10.25 1.25/58/10.25
4 Descuns Sacha FRA 3.00/58/10.25 1.00/58/10.25
5 Bartalsky Martin SVK 0.50/58/10.25 1.00/58/10.25
6 Kolman Martin CZE 3.50/58/10.75 1.00/58/10.25
7 Sedlmajer Adam CZE 3.00/58/10.75 1.00/58/10.25
8 Odvarko Daniel CZE 5.00/58/10.75 0.50/58/10.25
9 Allais Carlo ITA 4.50/58/10.75 5.00/58/10.75
10 Caruso Brando ITA 5.00/58/10.75 3.50/58/10.75
11 Efverstrom Johan SWE 2.50/58/10.75 3.50/58/10.75
12 Bogne Jakob SWE 3.50/58/10.75 1.50/58/11.25
13 Napolitano Davide ITA 2.50/58/10.75
14 Mlynek Marek SVK 2.50/58/10.75
15 Dailland Tanguy FRA 2.00/58/10.75
16 Isayeu Aliaksandr BLR 1.00/58/10.75
17 Alé Lindén Lasse SWE 0.50/58/10.75
18 Outram Luke GBR 4.50/58/11.25
19 Ballus Roca Roger ESP 4.00/58/11.25
20 Poole Thomas GBR 3.50/58/11.25
21 Morozov Igor RUS 2.50/58/11.25
21 Oliver William GBR 2.50/58/11.25
23 Kostenberger Claudio AUT 2.00/58/11.25
23 Poland Joel GBR 2.00/58/11.25
25 Pugstaller Robert AUT 1.50/58/11.25
25 Schweigert Jurgen GER 1.50/58/11.25
25 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/11.25
28 Noguera Vergés Lluís ESP 4.50/58/12.00
29 Noguera Verges Alvaro ESP 3.00/58/12.00
30 Dobringer Daniel AUT 2.00/58/12.00
31 Blomqvist Felix SWE 4.50/22
32 Lazinskas Ricardas LTU 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Zharnasek Aliaksei BLR 11870 11870
2 Dailland Thibaut FRA 9890 10730
3 Deviatovski Oleg BLR 9410 10590
4 Ballon Pierre FRA 10920 10560
5 Poteau Alexandre FRA 11120 10460
6 Isayeu Aliaksandr BLR 9580 10100
7 Fortamps Olivier BEL 9730 9970
8 Kolman Martin CZE 9500 9130
9 Sedlmajer Adam CZE 10160 9070
10 Dailland Tanguy FRA 9550 8170
11 Noguera Vergés Lluís ESP 8210 8160
12 Outram Luke GBR 8990 7860
13 Benatti Nicholas ITA 8120
14 Poland Joel GBR 7890
15 Bartalsky Martin SVK 5820
16 Noguera Verges Alvaro ESP 5010
17 Oliver William GBR 3380
18 Poole Thomas GBR 3290
19 Mlynek Marek SVK 3110
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ryanzin Vladimir RUS 62.00 64.80
2 Critchley Jack GBR 61.90 64.50
3 Isayeu Aliaksandr BLR 60.30 64.40
4 Sedlmajer Adam CZE 62.30 63.30
5 Kostenberger Claudio AUT 60.80 62.30
6 Dailland Thibaut FRA 61.00 61.50
7 Bartalsky Martin SVK 58.70 59.90
8 Dobringer Daniel AUT 59.10 59.80
9 Kolman Martin CZE 58.40 59.60
10 Ohman Patrik SWE 58.10 56.50
11 Weichhart Andreas AUT 57.20 56.50
12 Blomqvist Felix SWE 57.80 55.70
13 Critchley Andrew GBR 55.90
14 Dailland Tanguy FRA 55.20
15 Noguera Vergés Lluís ESP 54.30
16 Outram Luke GBR 54.20
17 Oliver William GBR 53.30
18 Noguera Verges Alvaro ESP 53.10
19 Mlynek Marek SVK 52.80
20 Poland Joel GBR 52.60
21 Poole Thomas GBR 49.20