2021 IWWF World Under-21 Waterski Championships
Shortline Lakes FL, Santa Rosa Beach, FL 22-29 Aug 2021
Waterski
World Championships
Code: 21IWWF06


Event Details(Homologation Level Planned)
Slalom R 2 Rounds
Tricks R 2 Rounds
Jump R 2 Rounds
Age group IWWF
-21
Intention To Enter

Entries
Type Open
Status Registration Open
Limit Unlimited
Deadline 27/07/2021
Divisions No
Open to foreign Skiers Yes
Cash Prize No

Jury Panel
Chief Judge LEE Nikki USA
Assistant Chief Judge HARRIS Bob USA
Homologator JACKSON Jerry USA
Scorer RESTREPO MESA Diego COL
Assistant Scorer CONCHA Maritza CHI
Assistant Scorer SOURTY Virginie FRA
Judge FROULUND Morten DEN
Judge LEAL VILLARREAL Felipe COL
Judge PEREZ BERNAL Nathalie COL
Judge PERSOONS Marie-Anne BEL
Judge RITTER Emile CHI
Judge RITTER Robert CHI
Judge SMITH Jeffrey D USA
Judge THERIN Gael FRA
CDriver PIGOZZI Mario DOM
Driver DOMINI Manuel ITA
Driver GREENWOOD Scott USA
Driver ROSS Mike NZL

Shortline Lakes FL
Country United States of America
Code USAS0320
Area Santa Rosa Beach, FL
Organizer
Name Caitlin McGinty-Pickos
Phone + 1 317-372-1088
Email caitmcginty@gmail.com
Federation
Name Paul Fong - IWWF
Phone
Email executive@iwwfed.com
Other
Towboat Ski Nautique
More info
Competition CV
  • Event Website:
  • https://iwwf.sport/u17u21worlds/


Competition Documents & Bulletins
Name Uploaded Type
  Team Results 02/09/2021 10:58:47 Scores
  Overall Results 02/09/2021 10:58:26 Scores
  General Results 02/09/2021 10:58:05 Scores
  Bulletin 2 16/07/2021 08:12:33 Bulletins
  Bulletin 1 16/07/2021 08:12:13 Bulletins


Results Individual Classification


# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Duplan-Fribourg Pol R FRA -21 61,0m (200ft) 64,4m (211ft) 992,44 992,44 64.40
2 Rauchenwald Luca R AUT -21 62,5m (205ft) 64,3m (211ft) 989,92 989,92 64.30
3 Leutz Jonathan R USA -21 61,8m (203ft) 63,8m (209ft) 977,33 977,33 63.80
4 Giorgis Tobias R ARG -21 62,7m (206ft) 62,9m (206ft) 954,66 954,66 62.90
4 Marenzi Edoardo R ITA -21 61,9m (203ft) 62,9m (206ft) 954,66 954,66 62.90
6 Stackpole Brett R *USA -21 61,6m (202ft) 61,5m (202ft) 921,91 921,91 61.50
7 Tornquist Tim R SWE -21 58,7m (193ft) 60,5m (198ft) 894,21 894,21 60.50
8 Parth Florian R ITA -21 59,4m (195ft) 59,3m (195ft) 866,50 866,50 59.30
9 Samoilov Olexander R UKR -21 64,7m (212ft) 59,1m (194ft) 1000,00 1000,00 59.10
10 Zohar Patricio R ARG -21 55,8m (183ft) 57,0m (187ft) 806,05 806,05 57.00
11 Reese Garrett R *USA -21 56,6m (186ft) 54,1m (177ft) 795,97 795,97 54.10
12 Lucas Carter R CAN -21 56,1m (184ft) 53,6m (176ft) 783,38 783,38 53.60
13 Mckinnon Ethan R *AUS -21 53,7m (176ft) 722,92 722,92
14 Stallings Garrett R *USA -21 53,4m (175ft) 715,37 715,37
15 Labra Martin R CHI -21 53,1m (174ft) 707,81 707,81
16 Grubbs Blaze R USA -21 52,9m (174ft) 702,77 702,77
17 Filaretov Damir R UKR -21 51,5m (169ft) 667,51 667,51
18 Tizza Vicente R CHI -21 49,3m (162ft) 612,09 612,09
19 Turp Benjamin R GBR -21 46,7m (153ft) 546,60 546,60
20 Kuhn Dominic R AUT -21 44,0m (144ft) 478,59 478,59
21 Westlund Charlie R SWE -21 43,2m (142ft) 458,44 458,44
22 Marino Vincenzo R ITA -21 43,1m (141ft) 455,92 455,92
23 Galindo D. Sebastian R COL -21 41,7m (137ft) 420,65 420,65
24 Boskus Andrew R *USA -21 41,6m (136ft) 418,14 418,14
25 Hrushko Olexandr R UKR -21 40,8m (134ft) 397,98 397,98
26 Menzel Alexander R GER -21 38,2m (125ft) 332,49 332,49
27 Aldman Simon R SWE -21 32,8m (108ft) 196,47 196,47
28 Chornyy Ivan R UKR -21 31,3m (103ft) 158,69 158,69
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Samoilov Olexander UKR -21 1000.00 903.85 986.26 2890,11 2890.11
2 Marenzi Edoardo ITA -21 954.66 961.54 793.04 2709,24 2709.24
3 Giorgis Tobias ARG -21 954.66 1000.00 717.95 2672,61 2672.61
4 Labra Martin CHI -21 707.81 817.31 1000.00 2525,12 2525.12
5 Duplan-Fribourg Pol FRA -21 992.44 778.85 725.27 2496,56 2496.56
6 Grubbs Blaze USA -21 702.77 1000.00 688.64 2391,41 2391.41
7 Reese Garrett *USA -21 795.97 980.77 598.90 2375,64 2375.64
8 Filaretov Damir UKR -21 667.51 769.23 772.89 2209,63 2209.63
9 Rauchenwald Luca AUT -21 989.92 644.23 504.58 2138,73 2138.73
10 Parth Florian ITA -21 866.50 932.69 334.25 2133,44 2133.44
11 Marino Vincenzo ITA -21 455.92 884.62 639.19 1979,73 1979.73
12 Turp Benjamin GBR -21 546.60 894.23 472.53 1913,36 1913.36
13 Lucas Carter CAN -21 783.38 769.23 347.07 1899,68 1899.68
14 Kuhn Dominic AUT -21 478.59 721.15 648.35 1848,09 1848.09
15 Zohar Patricio ARG -21 806.05 817.31 197.80 1821,16 1821.16
16 Tizza Vicente CHI -21 612.09 759.62 327.84 1699,55 1699.55
17 Stallings Garrett *USA -21 715.37 644.23 304.03 1663,63 1663.63
18 Hrushko Olexandr UKR -21 397.98 663.46 573.26 1634,70 1634.70
19 Westlund Charlie SWE -21 458.44 846.15 293.96 1598,55 1598.55
20 Galindo D. Sebastian COL -21 420.65 721.15 157.51 1299,31 1299.31
21 Menzel Alexander GER -21 332.49 586.54 195.05 1114,08 1114.08
22 Chornyy Ivan UKR -21 158.69 634.62 311.36 1104,67 1104.67
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Hunter Sean R USA -21 4,00/58/10.75 2,00/58/10.25 (1,00/58/10.25) 1076,92 1000,00 44.00
2 Calhoun Jamie R *CAN -21 4,00/58/10.75 2,00/58/10.25 (0,50/58/10.25) 1076,92 1000,00 44.00
3 Jaramillo E. Federico R COL -21 1,50/58/10.75 5,50/58/10.75 1028,85 955,36 41.50
4 Giorgis Tobias R ARG -21 1,50/58/10.75 4,00/58/10.75 1000,00 928,57 40.00
4 Grubbs Blaze R USA -21 4,00/58/10.75 1,50/58/10.75 1000,00 928,57 40.00
6 Attensam Nikolaus R *AUT -21 3,00/58/10.75 3,00/58/10.75 980,77 910,71 39.00
7 Reese Garrett R *USA -21 3,00/58/10.75 6,00/58/11.25 980,77 910,71 39.00
8 Marenzi Edoardo R ITA -21 2,00/58/10.75 2,00/58/10.75 961,54 892,86 38.00
9 Engelhardt Moritz R AUT -21 2,00/58/10.75 1,00/58/10.75 961,54 892,86 38.00
9 Tornquist Tim R SWE -21 1,00/58/10.75 2,00/58/10.75 961,54 892,86 38.00
11 Kraus Sean R CAN -21 1,50/58/10.75 5,50/58/11.25 951,92 883,93 37.50
12 Ross Charlie R *CAN -21 1,00/58/10.75 1,50/58/11.25 942,31 875,00 37.00
13 Parth Florian R ITA -21 0,50/58/10.75 932,69 866,07 36.50
14 Belmrah Kamil R MAR -21 5,00/58/11.25 903,85 839,29 35.00
14 Palomino Blanch Jaime R MEX -21 5,00/58/11.25 903,85 839,29 35.00
14 Samoilov Olexander R UKR -21 5,00/58/11.25 903,85 839,29 35.00
17 Turp Benjamin R GBR -21 4,50/58/11.25 894,23 830,36 34.50
18 Jones Lake R *USA -21 4,00/58/11.25 884,62 821,43 34.00
18 Marino Vincenzo R ITA -21 4,00/58/11.25 884,62 821,43 34.00
20 Teixidor Tono R ESP -21 3,50/58/11.25 875,00 812,50 33.50
21 Witczak Thomas R *FRA -21 3,00/58/11.25 865,38 803,57 33.00
22 Westlund Charlie R SWE -21 2,00/58/11.25 846,15 785,71 32.00
23 Labra Martin R CHI -21 0,50/58/11.25 817,31 758,93 30.50
23 Zohar Patricio R ARG -21 0,50/58/11.25 817,31 758,93 30.50
25 De Uriarte Rodrigo R MEX -21 5,00/58/12.00 788,46 732,14 29.00
26 Duplan-Fribourg Pol R FRA -21 4,50/58/12.00 778,85 723,21 28.50
27 Filaretov Damir R UKR -21 4,00/58/12.00 769,23 714,29 28.00
27 Lucas Carter R CAN -21 4,00/58/12.00 769,23 714,29 28.00
27 Pregel Bollman Eric R ESP -21 4,00/58/12.00 769,23 714,29 28.00
30 Pregel Bollman Alex R ESP -21 3,50/58/12.00 759,62 705,36 27.50
30 Tizza Vicente R CHI -21 3,50/58/12.00 759,62 705,36 27.50
32 Aldman Simon R SWE -21 2,50/58/12.00 740,38 687,50 26.50
33 Ahumada Bautista R ARG -21 2,00/58/12.00 730,77 678,57 26.00
34 Beier Tim R GER -21 1,50/58/12.00 721,15 669,64 25.50
34 Galindo D. Sebastian R COL -21 1,50/58/12.00 721,15 669,64 25.50
34 Kuhn Dominic R AUT -21 1,50/58/12.00 721,15 669,64 25.50
37 Hrushko Olexandr R UKR -21 4,50/58/13.00 663,46 616,07 22.50
38 Marsan Alexandre R MON -21 4,00/58/13.00 653,85 607,14 22.00
39 Rauchenwald Luca R AUT -21 3,50/58/13.00 644,23 598,21 21.50
39 Stallings Garrett R *USA -21 3,50/58/13.00 644,23 598,21 21.50
41 Chornyy Ivan R UKR -21 3,00/58/13.00 634,62 589,29 21.00
41 Keusseoglou Alexis R MON -21 3,00/58/13.00 634,62 589,29 21.00
43 Teixidor Junior Dani R ESP -21 2,00/58/13.00 615,38 571,43 20.00
44 Emmett Charlie R GBR -21 0,50/58/13.00 586,54 544,64 18.50
44 Menzel Alexander R GER -21 0,50/58/13.00 586,54 544,64 18.50
46 Nielsen Tue Ernst R DEN -21 0,50/58/18.25 9,62 8,93 0.50
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Font Patricio R MEX -21 11430 11430 1046,70 1000,00 11430.00
2 Labra Martin R CHI -21 10830 10920 1000,00 955,38 10920.00
3 Samoilov Olexander R UKR -21 10770 10290 986,26 942,26 10290.00
4 Franco Belmont Felipe R PER -21 11040 10270 1010,99 965,88 10270.00
5 Font Pablo R MEX -21 10630 10070 973,44 930,01 10070.00
6 Abelson Jake R USA -21 8500 8860 811,36 775,15 8860.00
7 Gonzalez Matias R CHI -21 8890 8680 814,10 777,78 8680.00
8 Marenzi Edoardo R ITA -21 8180 8660 793,04 757,66 8660.00
9 Filaretov Damir R UKR -21 8440 8440 772,89 738,41 8440.00
10 Jaramillo E. Federico R COL -21 8480 7580 776,56 741,91 7580.00
11 Duplan-Fribourg Pol R FRA -21 7920 4960 725,27 692,91 4960.00
12 Kraus Sean R CAN -21 8200 4090 750,92 717,41 4090.00
13 Giorgis Tobias R ARG -21 7840 717,95 685,91
14 Nielsen Tue Ernst R DEN -21 7640 699,63 668,42
15 Grubbs Blaze R USA -21 7520 688,64 657,92
16 Kuhn Dominic R AUT -21 7080 648,35 619,42
17 Marino Vincenzo R ITA -21 6980 639,19 610,67
18 Ahumada Bautista R ARG -21 6670 610,81 583,55
19 Reese Garrett R *USA -21 6540 598,90 572,18
20 Duplan Fribourg Tristan R FRA -21 6370 583,33 557,31
21 Hrushko Olexandr R UKR -21 6260 573,26 547,68
22 Gay Ryan R *USA -21 6010 550,37 525,81
23 Teixidor Junior Dani R ESP -21 5760 527,47 503,94
24 Rauchenwald Luca R AUT -21 5510 504,58 482,06
25 Turp Benjamin R GBR -21 5160 472,53 451,44
26 Macias Erick R *USA -21 4950 453,30 433,07
27 Pregel Bollman Alex R ESP -21 4320 395,60 377,95
28 De Uriarte Rodrigo R MEX -21 3950 361,72 345,58
29 Teixidor Tono R ESP -21 3810 348,90 333,33
30 Lucas Carter R CAN -21 3790 347,07 331,58
31 Pregel Bollman Eric R ESP -21 3760 344,32 328,96
32 Parth Florian R ITA -21 3650 334,25 319,34
33 Tizza Vicente R CHI -21 3580 327,84 313,21
34 Chornyy Ivan R UKR -21 3400 311,36 297,46
35 Stallings Garrett R *USA -21 3320 304,03 290,46
36 Westlund Charlie R SWE -21 3210 293,96 280,84
37 Zohar Patricio R ARG -21 2160 197,80 188,98
38 Menzel Alexander R GER -21 2130 195,05 186,35
39 Galindo D. Sebastian R COL -21 1720 157,51 150,48
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Varas Agustina R CHI -21 46,5m (153ft) 49,9m (164ft) 1000,00 1000,00 49.90
2 Baldwin Brooke R USA -21 49,1m (161ft) 49,3m (162ft) 981,76 981,76 49.30
3 Rini Paige R CAN -21 44,6m (146ft) 45,9m (151ft) 878,42 878,42 45.90
4 Buonopane Ginevra R ITA -21 49,1m (161ft) 45,6m (150ft) 975,68 975,68 45.60
5 Prosvetova Stanislava R UKR -21 46,0m (151ft) 45,5m (149ft) 881,46 881,46 45.50
6 Ahammer Elena R AUT -21 42,5m (139ft) 45,4m (149ft) 863,22 863,22 45.40
7 Anguenot Ines R FRA -21 43,5m (143ft) 44,8m (147ft) 844,98 844,98 44.80
8 Hansen Kennedy R USA -21 43,5m (143ft) 42,5m (139ft) 805,47 805,47 42.50
9 Sonier Perrine R FRA -21 40,9m (134ft) 41,4m (136ft) 741,64 741,64 41.40
10 Newman Charlsey R *USA -21 40,3m (132ft) 41,2m (135ft) 735,56 735,56 41.20
11 Wenzel Emily R GER -21 39,1m (128ft) 39,8m (131ft) 693,01 693,01 39.80
12 O'Brien Shae R CAN -21 43,5m (143ft) 805,47 805,47
13 Mattersdorfer Pia R AUT -21 38,9m (128ft) 665,65 665,65
13 Williams Courtney R NZL -21 38,9m (128ft) 665,65 665,65
15 Meade Lily R NZL -21 38,6m (127ft) 656,53 656,53
16 Jaramillo E. Paula R COL -21 38,2m (125ft) 644,38 644,38
17 Drake Alyssa R *USA -21 38,1m (125ft) 641,34 641,34
18 Pottbecker Sage R *USA -21 37,8m (124ft) 632,22 632,22
19 Fearn Georgia R GBR -21 34,8m (114ft) 541,03 541,03
20 Brummel Lara R GER -21 34,4m (113ft) 528,88 528,88
21 Boskus Brooke R *USA -21 34,2m (112ft) 522,80 522,80
22 Sacco Arianna R ITA -21 32,9m (108ft) 483,28 483,28
22 Wolfisberg Kirsi R SUI -21 32,9m (108ft) 483,28 483,28
24 Tsiutsiura Maria R UKR -21 32,6m (107ft) 474,16 474,16
25 Lee Molly R GBR -21 28,1m (92ft) 337,39 337,39
26 Gisler Terhi R ARG -21 27,1m (89ft) 306,99 306,99
27 Barjau Boada Claudia R ESP -21 26,9m (88ft) 300,91 300,91
28 Turp Matilda R GBR -21 25,0m (82ft) 243,16 243,16
# Bib Name HC Country Category Jump Slalom Tricks Overall Points
1 Baldwin Brooke USA -21 981.76 1000.00 896.40 2878,16 2878.16
2 Rini Paige CAN -21 878.42 942.31 914.94 2735,67 2735.67
3 Hansen Kennedy USA -21 805.47 865.38 1000.00 2670,85 2670.85
4 Buonopane Ginevra ITA -21 975.68 605.77 555.07 2136,52 2136.52
5 Anguenot Ines FRA -21 844.98 788.46 424.21 2057,65 2057.65
6 Prosvetova Stanislava UKR -21 881.46 778.85 355.51 2015,82 2015.82
7 Drake Alyssa *USA -21 641.34 817.31 545.26 2003,91 2003.91
8 Jaramillo E. Paula COL -21 644.38 759.62 584.51 1988,51 1988.51
9 Varas Agustina CHI -21 1000.00 605.77 381.68 1987,45 1987.45
10 Sacco Arianna ITA -21 483.28 778.85 564.89 1827,02 1827.02
11 O'Brien Shae CAN -21 805.47 663.46 353.33 1822,26 1822.26
12 Williams Courtney NZL -21 665.65 625.00 436.21 1726,86 1726.86
13 Sonier Perrine FRA -21 741.64 730.77 251.91 1724,32 1724.32
14 Ahammer Elena AUT -21 863.22 524.04 300.98 1688,24 1688.24
15 Tsiutsiura Maria UKR -21 474.16 586.54 611.78 1672,48 1672.48
16 Wenzel Emily GER -21 693.01 605.77 368.59 1667,37 1667.37
17 Mattersdorfer Pia AUT -21 665.65 701.92 247.55 1615,12 1615.12
18 Wolfisberg Kirsi SUI -21 483.28 605.77 437.30 1526,35 1526.35
19 Brummel Lara GER -21 528.88 605.77 269.36 1404,01 1404.01
20 Lee Molly GBR -21 337.39 634.62 288.99 1261,00 1261.00
21 Barjau Boada Claudia ESP -21 300.91 538.46 414.39 1253,76 1253.76
22 Meade Lily NZL -21 656.53 28.85 487.46 1172,84 1172.84
23 Gisler Terhi ARG -21 306.99 490.38 319.52 1116,89 1116.89
24 Fearn Georgia GBR -21 541.03 384.62 163.58 1089,23 1089.23
25 Turp Matilda GBR -21 243.16 605.77 135.22 984,15 984.15
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Bull Jaimee R CAN -21 2,50/55/10.75 2,25/55/10.75 971,15 971,15 38.25
2 Baldwin Brooke R USA -21 4,00/55/10.75 2,00/55/10.75 1000,00 1000,00 38.00
3 Jaramillo E. Luisa R COL -21 0,50/55/10.75 5,00/55/11.25 932,69 932,69 35.00
4 Rini Paige R CAN -21 1,00/55/10.75 4,00/55/11.25 942,31 942,31 34.00
4 Wroblewski Annemarie R *USA -21 2,00/55/11.25 4,00/55/11.25 884,62 884,62 34.00
6 Hawkins Kassidy R *USA -21 1,00/55/10.75 3,00/55/11.25 942,31 942,31 33.00
6 Ross Neilly R CAN -21 2,50/55/11.25 3,00/55/11.25 865,38 865,38 33.00
8 Hansen Kennedy R USA -21 3,00/55/11.25 2,00/55/11.25 865,38 865,38 32.00
9 Ferguson Sade R *AUS -21 0,50/55/11.25 (4,50/55/11.25) 1,50/55/11.25 836,54 836,54 31.50
10 Trubskaya Valeryia R BLR -21 1,00/55/11.25 1,00/55/11.25 826,92 826,92 31.00
11 Kretschmer Daniela R *CHI -21 2,00/55/11.25 3,00/55/12.00 846,15 846,15 27.00
12 Garcia Alexandra R *USA -21 3,00/55/11.25 1,00/55/12.00 865,38 865,38 25.00
13 Drake Alyssa R *USA -21 0,50/55/11.25 (0,50/55/12.00) 817,31 817,31
14 Anguenot Ines R FRA -21 5,00/55/12.00 788,46 788,46
15 Espinal Trinidad R CHI -21 4,50/55/12.00 778,85 778,85
15 Prosvetova Stanislava R UKR -21 4,50/55/12.00 778,85 778,85
15 Sacco Arianna R ITA -21 4,50/55/12.00 778,85 778,85
18 Gonzalez Dominga R CHI -21 4,00/55/12.00 769,23 769,23
19 Jaramillo E. Paula R COL -21 3,50/55/12.00 759,62 759,62
19 Loizidou Florentia R CYP -21 3,50/55/12.00 759,62 759,62
21 Gonzalez Josefa R *CHI -21 3,00/55/12.00 750,00 750,00
22 Mociulsky Violeta R ARG -21 2,50/55/12.00 740,38 740,38
22 Nathan Kendra R *USA -21 2,50/55/12.00 740,38 740,38
22 Nutt Katie R GBR -21 2,50/55/12.00 740,38 740,38
22 Pottbecker Sage R *USA -21 2,50/55/12.00 740,38 740,38
26 De Osma Bedoya Cristhiana R PER -21 2,00/55/12.00 730,77 730,77
26 Jaramillo E. Isabela R COL -21 2,00/55/12.00 730,77 730,77
26 Leonhardt Lilian R GER -21 2,00/55/12.00 730,77 730,77
26 Sonier Perrine R FRA -21 2,00/55/12.00 730,77 730,77
26 Steiner Lili R AUT -21 2,00/55/12.00 730,77 730,77
31 Anastasi Stella R CYP -21 1,50/55/12.00 721,15 721,15
32 Parussel Ronja R GER -21 1,00/55/12.00 711,54 711,54
33 Mattersdorfer Pia R AUT -21 0,50/55/12.00 701,92 701,92
34 O'Brien Shae R CAN -21 4,50/55/13.00 663,46 663,46
35 Van Bergen Eva R NED -21 4,00/55/13.00 653,85 653,85
36 Lee Molly R GBR -21 3,00/55/13.00 634,62 634,62
37 Williams Courtney R NZL -21 2,50/55/13.00 625,00 625,00
38 Font Martina R MEX -21 2,00/55/13.00 615,38 615,38
39 Brummel Lara R GER -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
39 Buonopane Ginevra R ITA -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
39 Turp Matilda R GBR -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
39 Varas Agustina R CHI -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
39 Wenzel Emily R GER -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
39 Wolfisberg Kirsi R SUI -21 1,50/55/13.00 605,77 605,77
45 Tsiutsiura Maria R UKR -21 0,50/55/13.00 586,54 586,54
46 Verswyvel G. Daniela R COL -21 5,00/55/14.25 557,69 557,69
47 Barjau Boada Claudia R ESP -21 4,00/55/14.25 538,46 538,46
48 Ahammer Elena R AUT -21 3,25/55/14.25 524,04 524,04
49 Gisler Terhi R ARG -21 1,50/55/14.25 490,38 490,38
50 Fearn Georgia R GBR -21 2,00/55/16.00 384,62 384,62
51 Sutton Shea R RSA -21 3,50/55/18.25 67,31 67,31
52 Meade Lily R NZL -21 1,50/55/18.25 28,85 28,85
53 Van Bergen Sofie R NED -21 1,00/55/18.25 19,23 19,23
# Bib Name HC Country Category
no data
# Bib Name HC Country Category Preliminary Final Overall TeamOverall Points
1 Ross Neilly R CAN -21 10080 10080 1099,24 1000,00 10080.00
2 Hansen Kennedy R USA -21 9170 8280 1000,00 909,72 8280.00
3 Baldwin Brooke R USA -21 7430 8220 896,40 815,48 8220.00
4 Rini Paige R CAN -21 8390 7910 914,94 832,34 7910.00
5 Verswyvel G. Daniela R COL -21 6530 7070 770,99 701,39 7070.00
6 Chute Olivia R *CAN -21 6400 6880 750,27 682,54 6880.00
7 Grathwohl Allyson R *USA -21 5980 5520 652,13 593,25 5520.00
8 Stopnicki Hannah R *CAN -21 5570 4900 607,42 552,58 4900.00
9 Jaramillo E. Paula R COL -21 5360 4560 584,51 531,75 4560.00
10 Sacco Arianna R ITA -21 5180 4220 564,89 513,89 4220.00
11 Grathwohl Taylor R *USA -21 6340 4170 691,38 628,97 4170.00
12 Tsiutsiura Maria R UKR -21 5610 3250 611,78 556,55 3250.00
13 Buonopane Ginevra R ITA -21 5090 555,07 504,96
14 Gonzalez Josefa R *CHI -21 5010 546,35 497,02
15 Drake Alyssa R *USA -21 5000 545,26 496,03
16 Gonzalez Dominga R CHI -21 4760 519,08 472,22
17 Meade Lily R NZL -21 4470 487,46 443,45
18 Nutt Katie R GBR -21 4110 448,20 407,74
19 Jaramillo E. Luisa R COL -21 4080 444,93 404,76
20 Wolfisberg Kirsi R SUI -21 4010 437,30 397,82
21 Williams Courtney R NZL -21 4000 436,21 396,83
22 Anguenot Ines R FRA -21 3890 424,21 385,91
23 Barjau Boada Claudia R ESP -21 3800 414,39 376,98
24 Jaramillo E. Isabela R COL -21 3680 401,31 365,08
25 Varas Agustina R CHI -21 3500 381,68 347,22
26 De Osma Bedoya Cristhiana R PER -21 3420 372,96 339,29
27 Wenzel Emily R GER -21 3380 368,59 335,32
28 Prosvetova Stanislava R UKR -21 3260 355,51 323,41
29 O'Brien Shae R CAN -21 3240 353,33 321,43
30 Parussel Ronja R GER -21 3130 341,33 310,52
31 Font Martina R MEX -21 3060 333,70 303,57
32 Gisler Terhi R ARG -21 2930 319,52 290,67
33 Macias Sedano Julianna R MEX -21 2880 314,07 285,71
34 Ahammer Elena R AUT -21 2760 300,98 273,81
35 Lee Molly R GBR -21 2650 288,99 262,90
36 Brummel Lara R GER -21 2470 269,36 245,04
37 Van Bergen Sofie R NED -21 2430 264,99 241,07
38 Sonier Perrine R FRA -21 2310 251,91 229,17
39 Mattersdorfer Pia R AUT -21 2270 247,55 225,20
40 Steiner Lili R AUT -21 2090 227,92 207,34
41 Leonhardt Lilian R GER -21 2020 220,28 200,40
42 Fearn Georgia R GBR -21 1500 163,58 148,81
43 Turp Matilda R GBR -21 1240 135,22 123,02