Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Franc Ambre FRA 3.00/55/11.25 1.00/55/11.25
2 Poulain-Ferarios Camille FRA 0.25/55/11.25 5.00/55/12.00
3 Cespivova Anna CZE 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
4 Morgan Jenna USA 0.50/55/12.00 3.00/55/12.00
5 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/11.25 2.50/55/12.00
6 Morgan Lauren USA 0.50/55/11.25 2.50/55/12.00
7 Bischofberger Illana FRA 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00
8 Grosset Janin Anna FRA 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
8 Stevens Janice CAN 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
10 Granhus Thea Caroline NOR 1.50/55/12.00 1.50/55/12.00
11 Rohrer Irena AUT 1.00/55/12.00 1.00/55/12.00
12 Greenwood Brittany USA 1.50/55/12.00 0.50/55/13.00
13 Bonnemann Chiara GER 3.00/55/13.00
13 Chapoy Carolina MEX 3.00/55/13.00
13 Formankova Rebeka CZE 3.00/55/13.00
13 Svecova Katerina CZE 3.00/55/13.00
17 Grant Taryn CAN 1.50/55/13.00
17 Pajni Maria Luisa ITA 1.50/55/13.00
19 Lochner Sarah AUS 4.00/55/14.25
19 O'Connell Georgia NZL 4.00/55/14.25
21 Munro Hilary NZL 1.50/55/14.25
22 Kim Na Hee KOR 5.00/22
23 Schmidt Jessica AUS 4.00/22
24 Yoshida Erika JPN 2.00/22
25 Terada Kanna JPN 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 8880 7500
2 Poulain-Ferarios Camille FRA 6400 5870
3 Chapoy Carolina MEX 5340 5070
4 Stevens Janice CAN 3980 4460
5 Greenwood Brittany USA 3580 3930
6 Svecova Katerina CZE 4270 3920
7 Grant Taryn CAN 3040 3750
8 Cespivova Anna CZE 3580 3590
9 Morgan Jenna USA 3150 3500
10 O'Connell Georgia NZL 3630 3230
11 Munro Hilary NZL 3320 2890
12 Formankova Rebeka CZE 3090 2200
13 Bischofberger Illana FRA 2730
14 Kim Na Hee KOR 2200
15 Yoshida Erika JPN 1670
16 Terada Kanna JPN 1600
17 Lochner Sarah AUS 1450
18 Schmidt Jessica AUS 780
19 Pajni Maria Luisa ITA 770
20 Franc Ambre FRA 660
20 Grosset Janin Anna FRA 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Morgan Lauren USA 48.10 46.60
2 Bonnemann Giannina GER 42.30 45.50
3 Pajni Maria Luisa ITA 42.10 42.70
4 Poulain-Ferarios Camille FRA 40.00 41.80
5 Grant Taryn CAN 43.70 41.00
6 Chapoy Carolina MEX 40.00 40.30
7 Svecova Katerina CZE 37.60 39.10
8 Bischofberger Illana FRA 34.90 38.90
9 O'Connell Georgia NZL 36.70 38.80
10 Greenwood Brittany USA 45.00 38.70
11 Cespivova Anna CZE 33.10 36.20
12 Morgan Jenna USA 33.90 33.50
13 Stevens Janice CAN 32.30
14 Formankova Rebeka CZE 32.20
15 Munro Hilary NZL 31.90
16 Yoshida Erika JPN 28.10
17 Terada Kanna JPN 25.90
18 Kim Na Hee KOR 23.30
19 Grosset Janin Anna FRA 12.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Mechler Dane USA 3.50/58/10.75 2.50/58/10.75
2 Pigozzi Robert DOM 4.00/58/10.75 2.50/58/10.75
3 Kolman Martin CZE 5.50/58/11.25 5.00/58/11.25
4 Stadlbaur Benjamin SUI 3.50/58/10.75 2.50/58/11.25
5 Bischofberger Oscar FRA 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25
6 Poole Thomas GBR 2.00/58/11.25 2.25/58/11.25
7 Shaffer Jonah CAN 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
8 King Alex NZL 2.00/58/11.25 4.50/58/12.00
9 Spavin Harry GBR 3.00/58/11.25 3.50/58/12.00
10 Greenwood Samuel USA 2.00/58/11.25 3.50/58/12.00
11 Walker Brett CAN 1.50/58/11.25 2.00/58/12.00
12 Crisp Patrick AUS 2.50/58/11.25 5.00/58/13.00
13 Nelson Cranfield Trent AUS 1.50/58/11.25
14 Chapoy Rodrigo MEX 5.50/58/12.00
15 Mlynek Marek SVK 5.00/58/12.00
16 Luzzeri Matteo ITA 4.50/58/12.00
17 Briant Joshua AUS 4.00/58/12.00
17 Schaffer Dylan USA 4.00/58/12.00
19 Lordier Theo FRA 3.00/58/12.00
20 Newton Brody CAN 2.50/58/12.00
21 Harber Harrison AUS 2.00/58/12.00
22 Yun Sung Chul KOR 4.50/58/13.00
23 Williams Curtis NZL 4.00/58/13.00
24 Ha Se Ho KOR 3.00/58/13.00
25 Funo Ryota JPN 2.50/58/13.00
26 Mccracken Connor NZL 2.00/58/13.00
27 Stadlbaur Vincent SUI 1.50/58/13.00
28 Grant Cole CAN 3.50/58/14.25
29 Park Jae Young KOR 0.00/58/14.25
30 Danno Yuichiro JPN 2.50/58/16.00
31 Arida Julian LBN 3.50/22
31 Shimura Jun JPN 3.50/22
33 Miwa Masaru JPN 2.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Briant Joshua AUS 11290 11740
2 Kolman Martin CZE 10060 9420
3 Schaffer Dylan USA 7620 8460
4 Chapoy Rodrigo MEX 7770 8070
5 Greenwood Samuel USA 6050 7330
6 Mlynek Marek SVK 5940 5530
7 Newton Brody CAN 6510 4660
8 Spavin Harry GBR 3630 4570
9 Bischofberger Oscar FRA 4160 4360
10 Grant Cole CAN 4250 4310
11 Funo Ryota JPN 4030 4210
12 Ha Se Ho KOR 3670 2380
13 Danno Yuichiro JPN 3350
14 Miwa Masaru JPN 3000
15 Mccracken Connor NZL 2980
16 Williams Curtis NZL 2920
17 King Alex NZL 2730
18 Lordier Theo FRA 2450
19 Crisp Patrick AUS 2410
20 Yun Sung Chul KOR 2370
21 Harber Harrison AUS 2010
22 Nelson Cranfield Trent AUS 1440
23 Walker Brett CAN 740
24 Poole Thomas GBR 410
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kolman Martin CZE 56.70 59.50
2 Briant Joshua AUS 52.90 56.90
3 Mlynek Marek SVK 49.80 56.30
4 Ohman Patrik SWE 51.00 55.30
5 King Alex NZL 53.90 54.90
6 Spavin Harry GBR 51.20 54.30
7 Greenwood Samuel USA 51.30 54.20
8 Bischofberger Oscar FRA 47.60 54.00
9 Harber Harrison AUS 50.60 53.60
10 Schaffer Dylan USA 52.00 52.40
11 Grant Cole CAN 49.30 50.50
12 Nelson Cranfield Trent AUS 50.20 50.00
13 Mccracken Connor NZL 47.60
14 Williams Curtis NZL 45.20
15 Newton Brody CAN 41.90
16 Funo Ryota JPN 40.90
17 Ha Se Ho KOR 40.50
18 Crisp Patrick AUS 40.40
19 Miwa Masaru JPN 38.80
20 Shimura Jun JPN 38.30
21 Walker Brett CAN 35.30
22 Lordier Theo FRA 31.80