Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Vitense Josefine GER 2.00/40 1.00/22 2.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vitense Josefine GER 60 300
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Parussel Luca GER 3.00/52 1.50/49 5.00/49
2 Parussel Ronja GER 1.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Parussel Luca GER 990 990
2 Parussel Ronja GER 500
# Bib Name Country Category Round 1
1 Parussel Ronja GER 10.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Rolvers Lieke NED 4.00/52
2 Bucksch Jana GER 1.00/52 0.00/22 4.50/49
3 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 2.50/46 0.50/46 1.50/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rolvers Lieke NED 540 960
2 Bucksch Jana GER 400 700
3 Metz-Sievert Lea Rebecca GER 390 510
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Charnyshova Luiza BLR 30.80
2 Rolvers Lieke NED 15.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Szafranska-Rolak Justyna POL 1.50/55/18.25 3.00/55/18.25 2.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Langrock Claudia GER 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25
2 Boepple-Filbig Petra GER 0.00/22 3.50/55/18.25 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Boepple-Filbig Petra GER 2220
2 Langrock Claudia GER 200
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 5.00/52 2.00/52/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Gabriele GER 2150
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Gabriele GER 16.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Rolak Lukasz POL 4.00/55/18.25
2 Beier Tim GER 3.00/46 5.00/49 4.00/49
3 Jacobs Bennet GER 5.00/40 1.00/22 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Beier Tim GER 500 320
2 Rolak Lukasz POL 200
# Bib Name Country Category Round 1
1 Rolak Lukasz POL 9.60
# Bib Name Country Category Round 1
1 Melnik Stsiapan BLR 2.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Melnik Stsiapan BLR 4330
2 Julsing Hugo NED 1200
# Bib Name Country Category Round 1
1 Melnik Stsiapan BLR 27.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Antonau Anton BLR 3.50/58/13.00
1 Liasnoi Arseni BLR 3.50/58/13.00
3 Grzesiak Mateusz POL 4.50/58/14.25 0.50/22 1.50/22
4 Artsiomau Yahor BLR 4.25/58/14.25
5 Harbachuk Viktar BLR 2.25/58/16.00
6 Richter Tim GER 1.50/55/18.25 4.50/55/18.25 4.50/52
7 Langrock Martin GER 3.00/55/18.25 1.50/55/18.25
8 Brockmann Andre GER 1.50/55/18.25 4.25/52 1.50/52
9 Tavakkoli Nik GER 0.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Liasnoi Arseni BLR 5060
2 Harbachuk Viktar BLR 4630
3 Grzesiak Mateusz POL 2020 1940
4 Langrock Martin GER 940
5 Tavakkoli Nik GER 140
6 Brockmann Andre GER 130
7 Richter Tim GER 40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Liasnoi Arseni BLR 32.50
2 Tavakkoli Nik GER 16.30
3 Brockmann Andre GER 9.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Beier Toni GER 1.00/22 3.00/22 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Beier Toni GER 780
# Bib Name Country Category Round 1
1 Beier Toni GER 23.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Klages Sven GER 3.00/55/16.00 3.50/55/14.25 2.25/55/14.25
2 Bucksch Jan GER 4.50/55/18.25 1.50/55/16.00 0.00/22
3 Scholz Andreas GER 3.00/22 2.00/52 2.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bucksch Jan GER 650 770
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Scholz Andreas GER 22.70 23.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Broemel Mike GER 2.00/55/13.00 2.00/55/16.00 3.00/55/13.00
2 Scherer Philipp GER 5.00/55/18.25 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
3 Neumann Uwe GER 1.00/55/14.25 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25
4 Haschock Mario GER 5.00/55/18.25 5.50/55/16.00 3.00/55/14.25
5 Nicke Andreas GER 3.00/55/16.00 3.00/55/14.25 4.00/55/16.00
6 Grutza Marius GER 3.00/49 4.00/49 4.50/22
7 Mos Michal POL 3.50/43 5.00/46 5.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Broemel Mike GER 2120 2320
2 Mos Michal POL 1150 1670
3 Scherer Philipp GER 700
# Bib Name Country Category Round 1
1 Scherer Philipp GER 22.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Kuhnt Günter GER 5.00/55/14.25 5.50/55/18.25
2 Kapfelsberger Rainer GER 4.00/55/18.25 2.00/55/16.00 1.00/55/14.25
3 Kuhlmann Hartmut GER 3.00/55/16.00 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
4 Görtler Dieter GER 1.50/22 3.00/55/18.25 4.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kapfelsberger Rainer GER 1960 910
2 Kuhnt Günter GER 280
# Bib Name Country Category Round 1
1 Kuhnt Günter GER 13.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Hüller Heiko GER 3.00/52/13.00
2 Klages Günter GER 1.50/52 4.00/52 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 1370 400
# Bib Name Country Category Round 1
1 Hüller Heiko GER 26.60