Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cigala Fulgosi Anna ITA 5.00/46 3.00/49
2 La Malfa Silvia ITA 5.00/43 3.00/43
3 Rebecchini Penelope ITA 1.50/40 5.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 La Malfa Silvia ITA 760 780
2 Rebecchini Penelope ITA 740 650
3 Cigala Fulgosi Anna ITA 580 660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cicchese Carolina ITA 5.00/34 4.00/55/18.25
2 Buonopane Ginevra ITA 0.00/55/18.25 3.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Buonopane Ginevra ITA 3040 1830
2 Cicchese Carolina ITA 1250 2100
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bagnoli Alice ITA 2.50/55/13.00 0.50/55/12.00
2 Kypriou Ioanna GRE 0.50/55/13.00 4.50/55/14.25 2.00/55/13.00
3 Johansson Tove SWE 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25
4 Forleo Francesca Romana ITA 3.50/34 3.00/55/18.25 5.25/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 1770
2 Johansson Tove SWE 960 1390
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 30.20 31.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Mosti Marina ITA 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Pajni Maria Luisa ITA 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00
3 Tersigni Livia ITA 3.50/55/14.25 1.50/55/13.00
4 Pirri Beatrice ITA 2.00/55/14.25 1.00/55/14.25
5 La Ganga Carlotta ITA 2.00/55/14.25 0.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Pajni Maria Luisa ITA 3660 5690
2 Yoong Hanifah Aaliyah MAS 1810 5050 5050
3 Pirri Beatrice ITA 2090 4080
4 La Ganga Carlotta ITA 3310 3440
5 Tersigni Livia ITA 1480 3010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 40.80 43.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Baldini Emanuela ITA 0.00/34 Mini 0.00/34 Mini 5.50/34 Mini
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bisetti Bryan ITA 2.50/55/14.25 4.50/55/16.00
2 Zenoni Giorgio ITA 2.00/55/18.25 4.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bisetti Bryan ITA 2820 3050
2 Zenoni Giorgio ITA 830 2120
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Techoueyres Aris GRE 5.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Marenzi Edoardo ITA 4.50/55/14.25 1.50/34
3 Nathanail Pavlos GRE 5.00/55/18.25 1.50/55/18.25
4 La Malfa Alberto ITA 3.00/55/18.25 1.50/55/18.25
5 Rebecchini Tancredi ITA 2.50/55/18.25 5.00/52
6 Vlisidis Nikolaos GRE 4.00/52 1.00/55/18.25
7 DE DOMINICIS Clemente ITA 3.00/52 4.50/52
8 Astolfi Alessandro ITA 4.00/49 2.00/52 3.00/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 5500 3670
2 Marenzi Edoardo ITA 5340 2560
3 Nathanail Pavlos GRE 2230 1300
4 La Malfa Alberto ITA 1470 2210
5 DE DOMINICIS Clemente ITA 1790 1740
6 Rebecchini Tancredi ITA 1500 1700
7 Vlisidis Nikolaos GRE 40 170
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 19.30
2 Nathanail Pavlos GRE 14.40 16.60
3 La Malfa Alberto ITA 14.10 14.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Kyprios Filippos GRE 2.00/58/12.00 3.00/58/12.00 2.00/58/11.25
2 Pajni Gianmarco ITA 5.00/58/12.00 3.50/58/13.00
3 Caldarola Francesco ITA 3.50/58/13.00 3.00/58/12.00
4 Bogne Jakob SWE 2.50/58/12.00 5.50/58/13.00
5 Chionis Nikolaos GRE 2.00/58/13.00 0.50/58/12.00 1.50/58/12.00
6 Grassi Simone ITA 2.50/58/13.00 3.00/58/13.00
7 Ghisi Ettore ITA 4.00/58/18.25 2.00/58/16.00
8 Ghisi Alberto ITA 3.00/58/18.25 4.00/58/18.25
9 Chalioris Alexandros GRE 1.50/55/18.25 4.00/55/18.25 4.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 6850 10020
2 Grassi Simone ITA 4120 4580
3 Caldarola Francesco ITA 2510 2310
4 Bogne Jakob SWE 2250 750
5 Ghisi Alberto ITA 1740 1200
6 Ghisi Ettore ITA 650 1330
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 43.90 49.40
2 Bogne Jakob SWE 36.40 37.30
3 Caldarola Francesco ITA 25.40 26.60
4 Ghisi Alberto ITA 16.30 16.90
5 Ghisi Ettore ITA 12.40 12.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Luzzeri Matteo ITA 3.50/58/11.25 5.00/58/10.75 2.00/58/10.25
2 Ianni Matteo ITA 3.00/58/10.75 2.50/58/10.75 0.50/58/10.75
3 Spinelli Luca ITA 2.00/58/10.75 2.00/58/10.75
4 Pigozzi Robert DOM 3.50/58/11.25 2.50/58/11.25 2.00/58/10.75
5 Benatti Nicholas ITA 3.00/58/11.25 4.50/58/11.25
6 Napolitano Davide ITA 2.50/58/12.00 2.50/58/11.25 4.50/58/11.25
7 Swoboda Matthias AUT 4.50/58/12.00 3.50/58/11.25
8 D'Alberto Lorenzo ITA 5.00/58/12.00 2.00/58/11.25
9 Berio Edoardo ITA 5.00/58/13.00 3.50/58/12.00
10 GURALIA Levan ITA 3.00/58/13.00 4.50/58/13.00
11 Grosek Josef AUT 4.00/58/13.00 0.00/58/13.00
12 Weichhart Andreas AUT 3.50/58/13.00 2.00/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Fortamps Olivier BEL 8440 2870 10640
2 Benatti Nicholas ITA 9710 9220
3 Spinelli Luca ITA 6070 6980
4 D'Alberto Lorenzo ITA 6140 6750
5 Berio Edoardo ITA 6030 6360
6 GURALIA Levan ITA 2090 5940
7 Grosek Josef AUT 3300 920
8 Weichhart Andreas AUT 2500 3000
9 Swoboda Matthias AUT 1650 2780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Spinelli Luca ITA 57.00 57.20
2 D'Alberto Lorenzo ITA 48.60 55.10
3 Swoboda Matthias AUT 54.00 53.10
4 Berio Edoardo ITA 52.20 52.90
5 Weichhart Andreas AUT 48.50 52.30
6 Grosek Josef AUT 49.20 51.20
7 GURALIA Levan ITA 26.60 24.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Guralia Genadi GEO 5.00/55/11.25 2.00/55/10.75
2 Pantanella Pierfrancesco ITA 3.00/55/14.25 2.00/55/13.00 4.50/55/14.25
3 Maroulis Aimilios GRE 2.50/55/18.25 3.50/55/18.25 5.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guralia Genadi GEO 8250 6320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Dokoupil Tom NED 3.00/55/13.00 4.50/55/12.00
2 Luzzeri Fedele ITA 4.50/55/13.00 2.50/55/13.00 2.50/55/12.00
3 Tamanza Sergio ITA 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00 1.50/55/13.00
4 Soer Gerard J.Paul MON 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00 2.00/34
5 Rovetta Andrea ITA 2.50/55/13.00 3.50/55/13.00 3.50/55/13.00
6 Sabaini Roberto ITA 4.50/55/16.00 5.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Dokoupil Tom NED 1670 2540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sabaini Roberto ITA 15.60 16.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Dragoni Corrado ITA 4.00/55/18.25 2.50/52 4.00/52