Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Wolfisberg Pirjo SUI 5.00/52 4.00/55/16.00 2.00/55/14.25 5.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Attensam Marie AUT 5.00/55/16.00 4.00/55/14.25 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
2 Wolfisberg Emma SUI 1.00/55/14.25 2.50/55/14.25 2.50/55/14.25 4.00/55/14.25
3 Crupi Emilia AUT 4.00/55/16.00 5.00/55/16.00 0.00/55/16.00 4.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Shevkunova Alisa RUS 4.50/55/12.00 4.50/55/12.00 4.00/55/11.25
2 Kovalenko Anna RUS 0.00/22 3.50/55/12.00 5.50/55/12.00 5.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Beyrer Therese AUT 1.50/55/13.00 1.50/55/13.00 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Leu Lennart AUT 1.50/55/13.00 3.00/55/12.00 1.50/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Wolfisberg Janni SUI 3.00/55/16.00 4.00/55/16.00 4.50/55/16.00 2.00/55/14.25
3 Wolfisberg Alois SUI 2.00/55/18.25 3.00/55/18.25 0.50/52 4.00/52
4 Wolfisberg Tullio SUI 0.00/43 3.50/43 3.50/40 4.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Engelhardt Moritz AUT 1.50/58/13.00 2.00/58/12.00 3.50/58/12.00 1.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Herendic Max CRO 3.00/58/13.00 0.50/22 3.00/58/13.00 1.50/58/13.00
2 Jovicic Marko SRB 4.50/22 3.00/22 4.50/55/18.25 0.50/58/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Pugstaller Robert AUT 3.00/58/10.75 1.50/58/12.00 2.50/58/10.75 1.00/58/10.75
2 Bauer Martin AUT 2.25/58/10.75 4.50/58/11.25 5.00/58/12.00
3 Gerhofer Peter AUT 4.00/58/12.00 3.00/58/11.25 2.50/58/11.25 3.00/58/11.25
4 Danas Marian SVK 5.00/58/16.00 1.50/58/18.25
5 Oravec Jakub SVK 3.00/22 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Radon Thomas AUT 0.50/55/11.25 3.00/55/12.00 2.50/55/13.00 5.00/55/12.00
2 Schober Martin AUT 3.00/22 3.00/22 3.25/22 5.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Mistryukov Alexander RUS 2.00/55/10.75 5.00/55/11.25
2 Lang Michael GER 3.00/55/11.25 3.50/55/11.25 1.50/55/11.25 4.00/55/11.25
3 Leitner Wolfgang AUT 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00 3.00/55/13.00 5.50/55/13.00
4 Ceranic Predrag SRB 5.00/22 4.00/55/13.00 0.50/55/13.00 4.00/55/13.00
5 Michel Gilles FRA 5.50/55/14.25 3.00/55/13.00 2.00/55/13.00 0.00/55/14.25
6 Eder Michael AUT 4.00/55/16.00 3.50/55/16.00 2.50/55/14.25 4.00/55/14.25
7 Mühlmann Martin AUT 3.00/22 1.50/55/18.25 2.50/55/16.00 1.50/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Gruber Klaus AUT 4.50/55/12.00 3.00/55/11.25 4.00/55/11.25 4.00/55/12.00
2 Oberhuber Georg AUT 3.00/55/13.00 3.50/22 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00
3 Engelhardt Volker AUT 1.00/55/12.00 4.25/22 5.00/55/13.00 5.00/55/13.00
4 Fekete Bruno SRB 4.00/55/14.25 5.00/22 0.50/22 4.50/22
5 Gruebel Berndt GER 4.50/22 3.00/55/18.25 3.25/55/18.25 5.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3 Round 4
1 Begovich Heinz AUT 3.50/52/14.25 4.50/52/16.00 4.00/52/13.00 4.00/52/13.00
2 Jirak Bernd AUT 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00 2.00/52/13.00