Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
2 Gullotta Chiara ITA 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25
2 Rohrer Irena AUT 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Andriopoulou Angeliki GRE 3.50/55/12.00 5.00/55/12.00
4 Zettinig Luisa AUT 1.00/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Basic Nika AUT 3.00/55/14.25 4.00/55/14.25
6 Rauchenwald Tina AUT 1.00/55/13.00 2.50/55/14.25
6 Ravaioli Simona ITA 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00
6 Reinstaller Irene ITA 4.00/55/11.25 2.50/55/11.25
7 Ianni Beatrice ITA 2.00/55/12.00 3.50/55/14.25
7 Köstenberger Ramona AUT 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
8 Matkovic Jelena CRO 3.00/55/14.25 2.50/55/14.25
9 Basic Kim AUT 0.50/55/18.25 5.00/55/18.25
9 La Ganga Carlotta ITA 2.50/55/18.25 3.00/55/16.00
10 Kaldis Arieta ITA 3.00/55/18.25 2.00/55/18.25
10 Mosti Marina ITA 1.50/55/11.25 0.50/55/11.25
11 Maier Johanna AUT 4.00/55/16.00 3.25/55/18.25
13 Vympranietsova Marie GRE 5.00/55/13.00 3.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Andriopoulou Angeliki GRE 5440 2250
1 Rohrer Irena AUT 3060 3390
2 Gullotta Chiara ITA 3270 3050
2 La Ganga Carlotta ITA 1480 1740
3 Vympranietsova Marie GRE 2810 1430
6 Rauchenwald Tina AUT 1760 1560
7 Köstenberger Ramona AUT 1000 1080
8 Maier Johanna AUT 1320 940
9 Basic Nika AUT 1010 860
9 Kaldis Arieta ITA 2450 1400
12 Basic Kim AUT 1590 1010
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Andriopoulou Angeliki GRE 51.30 54.20
1 Gullotta Chiara ITA 28.80 28.30
2 Ravaioli Simona ITA 48.90 49.20
3 Zettinig Luisa AUT 47.10 48.60
4 Basic Kim AUT 22.40 25.20
4 Vympranietsova Marie GRE 47.50 47.00
5 La Ganga Carlotta ITA 16.80 16.60
5 Rauchenwald Tina AUT 34.40 32.60
7 Köstenberger Ramona AUT 22.00 23.70
8 Maier Johanna AUT 16.00 18.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ciapponi Fabrizio ITA 1.00/58/10.25 4.00/58/10.75
1 Kostenberger Claudio AUT 1.50/58/11.25 2.00/58/12.00
1 Saracco Marco ITA 2.50/55/13.00 3.50/55/13.00
1 URBAN Alexander AUT 2.00/55/12.00 3.00/55/12.00
2 Begovich Heinz AUT 3.50/55/13.00 3.00/55/14.25
2 Ianni Matteo ITA 1.50/58/10.25 3.00/58/10.75
3 Merlo Fabrizio ITA 3.50/58/12.00 1.50/58/10.75
3 Merolla Federico ITA 2.50/55/13.00 2.00/55/14.25
3 Napolitano Davide ITA 0.50/58/12.00 4.00/58/13.00
3 Patounis Achileas GRE 2.00/55/14.25 4.00/55/16.00
4 Allais Carlo ITA 5.00/58/10.75 3.50/58/11.25
4 Christou Dimitris GRE 0.00/55/14.25 4.00/55/16.00
4 Pennesi Andrea ITA 0.00/34 2.00/55/14.25
4 Wartberger Johannes AUT 4.50/58/13.00 1.50/58/13.00
5 Nikitidis Paris GRE 4.00/55/16.00 3.00/55/16.00
5 Piraccini Luca ITA 1.50/46 0.50/55/14.25
5 Tessaro Joel LUX 0.50/58/11.25 3.50/58/11.25
6 Brunati Carlo ITA 0.00/55/18.25 2.50/55/16.00
6 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 1.50/37 2.50/55/16.00
7 Luzzeri Matteo ITA 0.50/58/11.25 2.50/58/11.25
7 Salmina Marvin AUT 3.00/55/14.25 1.00/55/16.00
7 Schiumarini Sebastiano ITA 0.00/34 3.00/34
8 Alexandris Sophoklis GRE 3.00/55/16.00 0.00/55/16.00
8 Farabegoli Franco ITA 3.50/55/16.00
8 Gullotta Lorenzo ITA 0.50/58/13.00 1.50/58/14.25
8 Merolla Stelio ITA 0.50/58/11.25 2.00/58/11.25
9 Schneiders Eduard ITA 4.00/34
9 Sorgo Peter AUT 3.00/58/16.00 4.50/58/16.00
9 Venini Giovanni ITA 0.00/58/11.25 2.00/58/11.25
9 Wienerroither Michael AUT 3.00/58/11.25 3.50/58/12.00
10 Grutschnig Gregor AUT 2.50/58/16.00 4.50/58/16.00
11 Domini Manuel ITA 5.00/55/18.25 0.00/52
11 Gallegra Michele ITA 4.00/58/10.75 2.50/58/12.00
12 Floreani Mirco ITA 4.25/58/13.00 2.00/58/13.00
12 OBERLEITNER Franz AUT 2.00/58/12.00 4.00/58/13.00
12 Skrein Max AUT 4.00/46 3.00/46
13 Brunner Lukas AUT 0.00/46 0.00/43
13 Mariani Gabriele ITA 3.00/58/12.00 1.50/58/13.00
14 Archidiacono Matteo ITA 3.50/37 1.50/37
14 Fiammenghi Alessandro ITA 3.50/58/13.00 1.50/58/13.00
14 Porcari Marco ITA 4.00/58/12.00 3.50/37
15 Berio Edoardo ITA 5.00/46
15 Menestrina Marco ITA 3.00/58/11.25 0.50/58/13.00
16 Barazzotto Marco ITA 1.00/58/13.00 5.50/58/14.25
17 Shonauer Claudio ITA 2.00/58/18.25 0.50/58/16.00
19 Soer Gerard J.Paul MON 1.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Menestrina Marco ITA 2500 1370
1 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 3250 3110
2 Kostenberger Claudio AUT 2680 2480
3 Christou Dimitris GRE 3210 2900
3 Grutschnig Gregor AUT 2700 1960
4 Patounis Achileas GRE 2260 2540
4 Wartberger Johannes AUT 750 1930
5 Sorgo Peter AUT 1570 1880
5 URBAN Alexander AUT 2200 2050
6 Domini Manuel ITA 1710 1860
7 Archidiacono Matteo ITA 580 1500
8 Nikitidis Paris GRE 1190 1430
10 Alexandris Sophoklis GRE 1110 1260
10 Gullotta Lorenzo ITA 3180
11 Salmina Marvin AUT 1990 1190
13 Brunner Lukas AUT 500 990
14 Skrein Max AUT 990 860
15 Berio Edoardo ITA 780 610
16 Urban Sebastian AUT 440 440
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Begovich Heinz AUT 35.60 35.80
1 Napolitano Davide ITA 40.80 41.30
1 OBERLEITNER Franz AUT 63.90 63.30
2 Kostenberger Claudio AUT 39.70 39.40
2 Menestrina Marco ITA 60.20 60.90
2 Nikitidis Paris GRE 28.10 26.50
3 D'Alberto Matteo ITA 61.30 55.30
3 URBAN Alexander AUT 23.10 25.80
3 Wartberger Johannes AUT 45.10 38.20
4 Sorgo Peter AUT 35.60 34.00
5 Plytas Iliadis Nikolaos GRE 22.20 21.30
6 Brunner Lukas AUT 14.80 19.20
6 Gullotta Lorenzo ITA 31.30 30.70
7 Skrein Max AUT 17.70 18.80
8 Archidiacono Matteo ITA 13.60 17.00
9 Domini Manuel ITA 13.90 14.90
10 Berio Edoardo ITA 12.90 12.10