Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nasisi Alessia ITA 1.00/34 2.50/31
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Nasisi Alessia ITA 370 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 HINNI Joëlle SUI 4.00/52 3.00/52
2 Mc Cormick Karyna SUI 2.00/52 4.50/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 HINNI Joëlle SUI 170 170
2 Mc Cormick Karyna SUI 170 80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Tatiana SUI 5.00/55/16.00 4.00/55/14.25
2 Geuther Aline SUI 2.50/55/14.25 3.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gerasikova Maria RUS 1520 1310
2 Geuther Aline SUI 1420 1010
3 Cogne Tatiana SUI 410 500
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Geuther Aline SUI 13.30 13.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 4.00/55/13.00 4.00/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 4020 5250
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Maria Luisa ITA 36.20 37.40
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Chiaravalli Brenda ITA 1.50/55/14.25 3.00/55/16.00 3.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Tancredi SUI 3.50/40 1.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Tancredi SUI 370 100
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Alexis SUI 4.00/55/18.25 4.00/55/18.25
2 Barenghi Jean SUI 4.50/49 0.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Alexis SUI 950 990
2 Barenghi Jean SUI 80 290
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Cogne Alexis SUI 9.60 11.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trads Haugaard Sebastian DEN 3.50/58/12.00 1.50/58/11.25
2 Benatti Nicholas ITA 1.50/58/13.00 3.50/58/12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 8140 6960
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trads Haugaard Sebastian DEN 44.50 45.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lambrigger Thierry SUI 7680 8080
2 Lambrigger Loris SUI 7130 6660
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Guralia Genadi GEO 1.50/55/10.75 3.00/55/10.75
2 Speri Nicola ITA 3.50/55/13.00 3.50/55/12.00
3 Luzzeri Fedele ITA 1.50/55/13.00 2.50/55/12.00 2.00/55/12.00
4 Soer Gerard J.Paul MON 2.00/55/12.00 1.50/55/13.00 1.50/55/12.00
5 Vassallo Sergio ITA 5.00/55/14.25 1.50/55/12.00 5.00/55/13.00
6 Barazzotto Marco ITA 4.50/55/13.00 2.00/55/13.00 5.00/55/13.00
7 Floreani Mirco ITA 2.00/55/12.00 5.00/55/13.00 4.00/55/13.00
8 Andronico Giovanni ITA 5.00/34 3.00/55/14.25 3.00/55/13.00
9 Pizzocari Gerardo ITA 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00 2.50/55/13.00
10 Arneodo Serge FRA 2.00/55/13.00 0.50/34 2.50/55/13.00
11 Donaggio Arduino ITA 2.00/55/12.00 1.00/55/13.00 0.50/55/13.00
12 Züger Herbert SUI 1.50/55/14.25 0.50/55/14.25 2.50/55/16.00
13 Sabaini Roberto ITA 2.50/55/16.00 4.00/55/16.00 2.50/55/16.00
14 Cavagna Walter ITA 2.50/52 5.00/34 2.50/34
15 Perez Claude SUI 1.50/55/11.25
16 Paccanella Massimo ITA 1.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Sabaini Roberto ITA 17.30 18.90