Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Wittenbrock Jana GER 2.50/55/10.75 2.00/55/10.75
2 Schall Bianca AUT 1.00/55/10.75 1.00/55/10.75
3 Meier-Gromyko Julia BLR 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
4 Rabchun Aliaksandra BLR 1.00/55/11.25 1.00/55/11.25
5 Pavlova Olga BLR 2.25/55/12.00 1.00/55/11.25
6 Dymant Iryna BLR 2.00/55/12.00 1.00/55/11.25
7 Turets Iryna BLR 2.00/55/12.00 4.50/55/12.00
8 Wroblewska Justyna POL 1.00/55/12.00 0.50/55/12.00
9 Cseploova Veronika SVK 1.00/55/12.00
10 Schall Nadine AUT 0.50/55/12.00
11 Crommert, Van De Linda NED 5.50/55/13.00
12 Trukova Anna RUS 5.00/55/13.00
13 Mallwitz Chantal GER 3.00/55/13.00
14 Ativ Aviv ISR 2.50/55/13.00
15 Biryukova Maria RUS 2.50/55/16.00
16 Kucerova Petra CZE 4.50/55/18.25
17 Tomanova Katerina CZE 3.00/55/18.25
18 Svecova Katerina CZE 5.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Churakova Tatiana RUS 8860 9470
2 Pavlova Olga BLR 8530 8970
3 Turets Iryna BLR 8380 8930
4 Kisialiova Katsiaryna BLR 7700 8650
5 Beliakova Mariya BLR 8980 8640
6 Meier-Gromyko Julia BLR 8750 8370
7 Dymant Iryna BLR 7510 8340
8 Herrmann Anna BLR 7200 5290
9 Trukova Anna RUS 7050
10 Wroblewska Justyna POL 6800
11 Svecova Katerina CZE 5540
12 Kucerova Petra CZE 5200
13 Tomanova Katerina CZE 4110
14 Cseploova Veronika SVK 3820
15 Crommert, Van De Linda NED 3540
16 Mallwitz Chantal GER 2600
17 Schall Bianca AUT 2350
18 Ativ Aviv ISR 1750
19 Schall Nadine AUT 1320
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Turets Iryna BLR 48.30 48.50
2 Straltsova Hanna BLR 43.70 46.00
3 Meier-Gromyko Julia BLR 46.20 45.20
4 Beliakova Mariya BLR 39.60 40.60
5 Kucerova Petra CZE 40.10 39.70
6 Pavlova Olga BLR 40.20 39.60
7 Schall Nadine AUT 39.20 39.10
8 Waz Joanna POL 40.00 38.60
9 Dymant Iryna BLR 39.10
10 Rabchun Aliaksandra BLR 38.60
11 Tomanova Katerina CZE 37.80
12 Svecova Katerina CZE 36.00
13 Schall Bianca AUT 35.70
14 Cseploova Veronika SVK 34.20
15 Trukova Anna RUS 32.90
16 Crommert, Van De Linda NED 28.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ativ Nadav ISR 2.50/58/10.25 2.00/58/9.75
2 Herrmann Simon GER 3.00/58/10.25 3.00/58/10.25
3 Papakul Nikita BLR 3.00/58/10.25 2.00/58/10.25
4 Pugstaller Robert AUT 3.50/58/10.25 0.50/58/10.25
5 Fletcher Soloman GBR 3.00/58/11.25 0.00/58/10.25
6 Shinuk Or ISR 4.00/58/10.25 2.00/58/10.75
7 Marcincin Richard SVK 3.00/58/10.75 1.00/58/10.75
8 Hynek Radovan SVK 1.00/58/10.75 0.50/58/10.75
9 Klein Rene GER 3.00/58/11.25 3.00/58/11.25
10 Gerhofer Peter AUT 3.00/58/11.25 2.00/58/11.25
11 Vojnic Tomislav-Martin AUT 6.00/58/11.25 1.00/58/11.25
12 Schermer Helge GER 1.00/58/10.75 2.50/58/12.00
13 Bushyn Siarhei BLR 2.50/58/11.25
14 Borysewicz Kamil POL 2.00/58/11.25
15 Pape Andreas GER 1.50/58/11.25
15 Scherer Julian GER 1.50/58/11.25
17 Hribik Miroslav SVK 1.00/58/11.25
18 Weiland Christian GER 0.50/58/11.25
19 Erlinger Paul AUT 4.00/58/12.00
20 Kazek Dawid POL 3.00/58/12.00
21 Morozov Alexei RUS 2.00/58/12.00
22 Chladek Lukas CZE 1.50/58/12.00
22 Levy Aviv ISR 1.50/58/12.00
22 Vasko Alexander SVK 1.50/58/12.00
25 Miketa Jan CZE 0.50/58/12.00
26 Slimak Nir ISR 4.50/58/13.00
27 Galinowski Jan POL 2.00/58/13.00
27 Pech Bjoern GER 2.00/58/13.00
29 Gruca Martin POL 0.00/58/13.00
30 Szasz Jakub SVK 5.00/58/14.25
31 Newman James GBR 5.00/58/16.00
32 Meisner Viktor CZE 2.50/58/18.25
33 Marston Stuart GBR 5.00/34
34 Shuttleworth Adam GBR 4.50/37
35 Mukhin Alexei RUS 4.00/34
36 Hiebenga Pascal GER 2.50/37
37 Frost John GBR 0.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Isayeu Aliaksandr BLR 10210 11870
2 Labkovich Ilya BLR 11490 11420
3 Papakul Nikita BLR 6160 10020
4 Bushyn Siarhei BLR 9710 8980
5 Hribik Miroslav SVK 8150 7810
6 Pech Bjoern GER 6790 7790
7 Mukhin Alexei RUS 7870 7510
8 Herrmann Simon GER 6210 6210
9 Hynek Radovan SVK 6480 6090
10 Kazek Dawid POL 7790 5860
11 Gruca Martin POL 6150
12 Szasz Jakub SVK 6100
13 Slimak Nir ISR 5750
14 Meisner Viktor CZE 5670
15 Scherer Julian GER 5590
16 Levy Aviv ISR 5300
17 Vasko Alexander SVK 5170
18 Senge Robin GER 5060
19 Miketa Jan CZE 4830
20 Pape Andreas GER 4600
21 Chladek Lukas CZE 4350
22 Borysewicz Kamil POL 3360
23 Galinowski Jan POL 3150
24 Gerhofer Peter AUT 1760
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Papakul Nikita BLR 57.40 57.60
2 Galinowski Jan POL 55.30 57.00
3 Bushyn Siarhei BLR 55.60 56.90
4 Senge Robin GER 55.30 55.90
5 Ryanzin Vladimir RUS 59.00 55.70
6 Zinser Daniel GER 55.80 54.60
7 Maltzahn Daniel GER 53.90 54.60
8 Vasko Alexander SVK 53.10 53.10
9 Szasz Jakub SVK 53.20 51.60
10 Borysewicz Kamil POL 53.00 51.00
11 Hribik Miroslav SVK 52.90
12 Pape Andreas GER 52.50
13 Scherer Julian GER 50.60
14 Pech Bjoern GER 49.60
15 Kazek Dawid POL 46.10
16 Hintringer Fabian AUT 45.90
17 Chladek Lukas CZE 43.80
18 Morozov Alexei RUS 43.30
19 Mukhin Alexei RUS 42.40
20 Gruca Martin POL 41.80
21 Hynek Radovan SVK 32.50