Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kaldis Arieta ITA 2.50/55/14.25 0.00/22
2 Rustioni Lucia ITA 3.00/55/16.00 1.00/55/16.00
3 Cilento Aprilia ITA 2.50/55/16.00 2.50/55/16.00
4 Galicia Chiara AUT 1.00/55/16.00 2.50/55/16.00
5 Bagnoli Alice ITA 3.00/55/18.25 0.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kaldis Arieta ITA 3040 3540
2 Rustioni Lucia ITA 3400 3420
3 Bagnoli Alice ITA 2910 3310
4 Cilento Aprilia ITA 1940 2880
5 Galicia Chiara AUT 910 1460
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kaldis Arieta ITA 11.80 14.20
2 Rustioni Lucia ITA 13.40 14.00
3 Galicia Chiara AUT 11.10 13.90
4 Bagnoli Alice ITA 10.80 12.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Silvia ITA 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
2 Rauchenwald Tina AUT 2.00/55/13.00 3.50/55/13.00
3 Pajni Maria Luisa ITA 3.00/55/13.00 3.00/55/13.00
4 Kaldi Alexandra GRE 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
5 Basic Kim AUT 4.00/55/14.25 1.00/55/13.00
6 Tersigni Livia ITA 3.00/55/14.25 4.25/55/14.25
7 Köstenberger Ramona AUT 3.50/55/14.25 0.50/55/14.25
8 Bagnoli Martina ITA 3.00/55/16.00 2.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Silvia ITA 3720 5820
2 Pajni Maria Luisa ITA 4060 4530
3 Kaldi Alexandra GRE 3540 2580
4 Bagnoli Martina ITA 3220 2560
5 Rauchenwald Tina AUT 2760 1260
6 Tersigni Livia ITA 2410 2700
7 Basic Kim AUT 1830 2080
8 Köstenberger Ramona AUT 1000 1070
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Rauchenwald Tina AUT 41.70 37.20
2 Pajni Maria Luisa ITA 34.30 33.50
3 Basic Kim AUT 30.50 28.60
4 Köstenberger Ramona AUT 29.90 28.40
5 Caruso Silvia ITA 0.00 21.40
6 Tersigni Livia ITA 14.10 13.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kolesarova Barbora SVK 0.00/55/13.00 4.50/55/12.00
2 Ianni Beatrice ITA 1.00/34 1.50/55/12.00
3 Matkovic Jelena CRO 3.25/55/13.00 1.00/55/12.00
4 Werder Ruth SUI 2.50/55/16.00 2.50/55/14.25
5 Bello Roberta ITA 3.00/34 4.25/49
6 Rohrer Irena AUT 4.50/34 2.50/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kolesarova Barbora SVK 3720 2880
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Kolesarova Barbora SVK 41.10 40.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00
2 Jahoda Patrik CZE 1.00/55/12.00 1.50/55/12.00
3 Biasillo Andrea ITA 4.00/55/13.00 4.00/55/13.00
4 Pajni Gianmarco ITA 4.00/55/16.00 1.00/55/13.00
5 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 1.00/55/14.25 1.00/55/14.25
6 Berio Edoardo ITA 2.00/55/18.25 1.00/55/14.25
7 Pigozzi Robert DOM 3.50/55/16.00 2.00/55/16.00
8 Paci Alessandro ITA 3.50/55/16.00 2.50/55/18.25
9 Aufschlager Lukas AUT 4.00/55/18.25 1.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caruso Brando ITA 4900 5360
2 Biasillo Andrea ITA 3870 1830
3 Pajni Gianmarco ITA 3120 3680
4 Jahoda Patrik CZE 3560 2740
5 Paci Alessandro ITA 3350 3350
6 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 1750 2690
7 Berio Edoardo ITA 1210 1070
8 Aufschlager Lukas AUT 330 720
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jahoda Patrik CZE 34.60 38.30
2 Biasillo Andrea ITA 24.20 28.50
3 Pajni Gianmarco ITA 26.10 25.80
4 Paci Alessandro ITA 23.60 0.00
5 Caruso Brando ITA 23.20 22.60
6 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 22.40 23.20
7 Berio Edoardo ITA 21.70 23.20
8 Pigozzi Robert DOM 11.70
9 Aufschlager Lukas AUT 0.00 0.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Lamprou Andreas GRE 3.00/58/11.25 0.00/58/13.00
2 Efverstrom Daniel SWE 1.50/58/13.00 4.00/58/12.00
3 Benatti Nicholas ITA 3.50/58/13.00 2.00/58/12.00
4 Nikitidis Paris GRE 1.00/58/14.25 3.00/58/13.00
5 Wrenn Nicholas AUS 2.00/58/13.00 5.00/58/14.25
6 Sorgo Peter AUT 0.50/58/13.00 1.50/58/13.00
7 Archidiacono Luca ITA 1.50/58/13.00 3.50/58/14.25
8 Di Lelio Davide ITA 4.50/58/14.25 0.00/58/14.25
9 Facchinelli Luca ITA 3.00/58/14.25 2.00/58/14.25
10 Falconi Matteo ITA 2.00/58/14.25 0.50/58/16.00
11 Piana Matteo ITA 1.50/58/14.25
12 VIKSTROM Oskar SWE 1.50/37 3.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Benatti Nicholas ITA 5480 6230
2 VIKSTROM Oskar SWE 5190 5290
3 Efverstrom Daniel SWE 3480 3720
4 Lamprou Andreas GRE 2880 2480
5 Piana Matteo ITA 2640 2710
6 Nikitidis Paris GRE 2550 2390
7 Sorgo Peter AUT 1360 980
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Efverstrom Daniel SWE 43.80 44.50
2 Lamprou Andreas GRE 0.00 41.90
3 Sorgo Peter AUT 39.90 37.10
4 Archidiacono Luca ITA 34.50 38.20
5 VIKSTROM Oskar SWE 38.10 36.50
6 Falconi Matteo ITA 34.50 38.00
7 Nikitidis Paris GRE 0.00 31.10
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Ianni Matteo ITA 1.50/58/10.75 2.50/58/10.75
2 Vesely Petr CZE 5.00/58/11.25 2.00/58/10.75
3 Guralia Genadi GEO 3.00/58/11.25 1.50/58/10.75
4 Luzzeri Matteo ITA 3.50/58/11.25 4.50/58/11.25
5 Kostenberger Claudio AUT 1.00/58/11.25 2.00/58/11.25
6 Moreno De Carlos Guillermo ESP 3.50/58/12.00 1.50/58/11.25
7 Porcari Marco ITA 4.00/58/12.00 1.00/58/11.25
8 D'Alberto Lorenzo ITA 1.00/58/11.25
9 Piana Giuseppe Luca ITA 5.00/58/12.00 5.00/58/12.00
10 Gustafson Thomas SWE 1.50/58/13.00 4.50/58/12.00
11 Napolitano Davide ITA 5.50/58/13.00 3.50/58/12.00
12 Tordo Jonathan FRA 2.50/58/12.00 3.00/58/12.00
13 Egger Immanuel AUT 4.00/58/13.00 2.00/58/12.00
14 Moreno De Carlos Alvaro ESP 5.50/58/13.00 1.50/58/12.00
15 Barazzotto Marco ITA 3.50/58/13.00 1.00/58/13.00
16 Wartberger Johannes AUT 0.00/58/14.25 2.00/58/13.00
17 Jahoda Richard CZE 2.50/37 2.50/58/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Guralia Genadi GEO 6710 7390
2 Egger Immanuel AUT 5420 5580
3 D'Alberto Lorenzo ITA 5500 1660
4 Moreno De Carlos Guillermo ESP 5170 5460
5 Vesely Petr CZE 4890 5270
6 Gustafson Thomas SWE 5140 450
7 Moreno De Carlos Alvaro ESP 2750 4400
8 Luzzeri Matteo ITA 2430 3630
9 Wartberger Johannes AUT 2710 3160
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Moreno De Carlos Guillermo ESP 54.20 54.90
2 Kostenberger Claudio AUT 51.70 54.10
3 Guralia Genadi GEO 53.40 52.00
4 Egger Immanuel AUT 50.10 51.60
5 Moreno De Carlos Alvaro ESP 50.70 45.30
6 Vesely Petr CZE 50.60 50.40
7 Napolitano Davide ITA 39.60 50.00
8 D'Alberto Lorenzo ITA 49.80 49.90
9 Luzzeri Matteo ITA 48.70 49.00
10 Wartberger Johannes AUT 39.70 47.50
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Tamanza Sergio ITA 5.00/55/12.00 1.00/55/11.25
2 Aerne Christoph SUI 0.50/55/11.25 5.00/55/12.00
3 Luzzeri Fedele ITA 1.00/55/12.00 4.50/55/12.00
4 Vassallo Sergio ITA 4.00/55/12.00 2.00/55/12.00
5 Saracco Marco ITA 2.50/55/13.00 2.00/55/12.00
6 Andronico Giovanni ITA 3.00/55/13.00 1.50/55/12.00
7 Corbo Alessandro ITA 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00
8 D'Abramo Angelo ITA 3.50/55/13.00 1.00/55/13.00
9 Gagliardi Vittorio ITA 4.00/55/16.00
10 Bonazzi Giancarlo ITA 4.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Vassallo Sergio ITA 2260 1740
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Gagliardi Vittorio ITA 37.50 37.00