Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 1.00/55/11.25 2.00/55/11.25
2 Baumeier Gitte GER 2.00/55/13.00 4.00/55/13.00
3 Bonnemann Carlotta GER 3.50/55/13.00 3.00/55/13.00
4 Langrock Claudia GER 3.00/55/14.25 1.50/55/13.00
5 Hüller Julia GER 5.00/55/16.00 2.00/55/14.25
6 Parussel Luca GER 1.00/55/16.00 2.50/55/16.00
7 Wucherpfennig Lisa GER 2.00/55/16.00 5.50/55/18.25
8 Boepple-Filbig Petra GER 1.00/55/14.25 1.00/22
9 Parussel Ronja GER 1.00/55/16.00
10 Bucksch Jana GER 2.50/55/18.25
10 Leonhardt Lilian GER 2.50/55/18.25
12 Fälker Svenja GER 3.00/52
13 Baumeier Shelly GER 0.00/22
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 8880 7630
2 Bonnemann Carlotta GER 3300 4100
3 Baumeier Gitte GER 3540 3550
4 Boepple-Filbig Petra GER 2530 2610
5 Langrock Claudia GER 1880 2210
6 Hüller Julia GER 1740 2160
7 Bucksch Jana GER 1720 1620
8 Leonhardt Lilian GER 2080 650
9 Wucherpfennig Lisa GER 1650
10 Parussel Ronja GER 1420
11 Parussel Luca GER 1340
12 Fälker Svenja GER 530
13 Baumeier Shelly GER 360
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 43.20 45.20
2 Bonnemann Carlotta GER 31.60 29.00
3 Leonhardt Lilian GER 22.10 22.20
4 Langrock Claudia GER 23.50 21.90
5 Parussel Luca GER 17.80 18.80
6 Parussel Ronja GER 17.30
7 Bucksch Jana GER 14.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 King Alexander GER 2.00/58/11.25 5.50/58/12.00
2 Böttcher Nick GER 5.50/58/12.00 3.50/58/12.00
3 Lang Michael GER 4.50/58/12.00 4.00/58/13.00
4 Albrecht Magnus GER 1.50/58/14.25 4.00/58/14.25
5 Off Markus GER 4.00/58/18.25 2.50/58/16.00
6 Broemel Mike GER 5.00/58/18.25 1.50/58/16.00
7 Brümmer Holger GER 3.50/58/14.25 2.50/58/18.25
8 Scherer Philipp GER 1.00/58/16.00 2.00/58/18.25
9 Siegel Ralph GER 4.00/58/18.25
10 Bucksch Jan GER 4.00/58/18.25
11 Ziegler Alfons GER 3.00/58/18.25
12 Kosfeld Marcel GER 2.50/58/18.25
13 Beier Toni GER 3.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 2110 3370
2 King Alexander GER 3410 3120
3 Albrecht Magnus GER 2340 2150
4 Broemel Mike GER 2410 1770
5 Bucksch Jan GER 1140 1000
6 Beier Toni GER 980
7 Scherer Philipp GER 790
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Böttcher Nick GER 45.00 48.40
2 Albrecht Magnus GER 41.90 46.00
3 Dörner Pascal GER 34.10 32.80
4 Beier Toni GER 25.30 25.80
5 Scherer Philipp GER 23.90
6 Kuhnt Günter GER 18.50
7 Bucksch Jan GER 12.90