International-Bremerhaven-Competition 2008
Waterskiclub Bremerhaven, Luneplate 5-6 Jul 2008
Waterski
International competition
Code: 08GER02


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-12 -14 -17 -21 O35 O45 O55 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Waterskiclub Bremerhaven
Country Germany
Code GERBREM
Area Luneplate
Organizer
Name Bert Schreuder
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Seiffert Ronja-Marie GER 0.50/43 1.50/49 2.50/43
# Bib Name HC Country Category Round 1
1 Seiffert Ronja-Marie GER 10.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Haschock Maria GER 5.00/55/16.00 0.00/55/14.25 5.00/55/16.00
2 Mensing Annika GER 0.00/34 0.00/34 1.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Haschock Maria GER 16.40 13.90
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jahnke Christine GER 2.00/55/16.00 0.50/55/14.25 4.00/55/18.25
2 Schlesinger Miriam GER 1.00/43 4.00/40 3.00/40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Christine GER 15.80 16.70
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Gasteren, Van Deborah NED 4.50/55/14.25 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00
2 Berg Jeanna GER 1.50/55/13.00 2.50/55/13.00 3.00/55/14.25
3 Haschock Melanie GER 4.00/55/16.00 4.00/55/16.00 2.00/55/14.25
4 Piotrowska Malgorzata POL 4.50/55/18.25 0.50/55/16.00 4.00/34
5 Zeuner Marie-Theres GER 4.00/55/18.25 4.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Jeanna GER 32.90 32.50
2 Gasteren, Van Deborah NED 30.50 29.30
3 Haschock Melanie GER 22.90 22.80
4 Piotrowska Malgorzata POL 17.40 15.90
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Kurczynska Olga POL 5.50/34 0.50/55/12.00 2.00/55/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Brummel Doris GER 2.00/46 3.00/46 2.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Boepple-Filbig Petra GER 3.00/55/16.00 2.00/55/18.25 5.00/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jahnke Tobias GER 2.00/55/18.25 2.50/55/18.25 3.00/55/18.25
2 Ehmke Marvin GER 2.00/22 3.00/22 2.00/22
3 Mensing Niklas GER 1.00/37 1.00/37 1.00/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jahnke Tobias GER 13.00 14.80
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Jonge, De Sander NED 2.50/58/12.00 1.50/58/14.25 5.50/58/13.00
2 Gerritsen Patrick NED 1.50/58/13.00 2.50/58/13.00 3.00/58/14.25
3 Grutza Martin GER 0.50/58/13.00 1.50/58/14.25 4.50/58/16.00
4 Brockmann Simon GER 4.50/58/18.25 3.25/58/18.25 3.50/37
5 KOKOTEK Michael GER 4.50/58/18.25 2.50/58/18.25 2.50/58/18.25
6 Welp Mario GER 2.50/37 5.00/37 1.00/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gerritsen Patrick NED 35.40
2 KOKOTEK Michael GER 34.10 34.30
3 Grutza Martin GER 33.60 32.80
4 Brockmann Simon GER 21.60 23.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Patschke Matthias GER 1.00/58/12.00 3.50/58/13.00 5.50/58/13.00
2 Patschke Michael GER 1.50/58/14.25 4.50/58/14.25 4.00/58/14.25
3 School Freek 1 NED 3.50/58/14.25 4.00/58/14.25 4.00/58/14.25
4 VLEERBOS Rico NED 5.00/58/16.00 0.50/58/14.25 3.50/58/16.00
5 Pernull Rene GER 3.50/55/18.25 3.00/58/18.25
6 Jans-Beeke Bram NED 1.00/37 1.50/37 3.50/55/18.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Patschke Michael GER 38.50 38.10
2 Patschke Matthias GER 38.10 36.90
3 VLEERBOS Rico NED 35.60
4 School Freek 1 NED 31.70 35.00
5 Jans-Beeke Bram NED 29.30 31.60
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Bernatowicz Krzysztof POL 5.25/58/12.00 3.50/58/12.00 1.50/58/12.00
2 Goede Sebastian GER 3.00/58/12.00 4.00/58/12.00 4.00/58/13.00
3 Niemeyer Lars GER 4.00/58/13.00
4 Brunkhorst Bastian GER 4.00/58/18.25 3.00/58/16.00 5.50/58/18.25
5 Klages Sven GER 1.50/58/18.25 4.00/58/18.25 1.00/37
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Bernatowicz Krzysztof POL 42.80 46.00
2 Goede Sebastian GER 45.30 44.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Schmidt Jesper DEN 1.50/55/12.00 0.50/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Neumann Uwe GER 3.00/55/14.25 1.00/55/16.00 3.00/55/14.25
3 Haschock Mario GER 1.50/55/14.25 4.00/55/18.25 5.00/55/16.00
4 Krähe Dieter GER 5.00/52 2.00/55/18.25 5.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Zeuner Hubert GER 3.00/55/12.00 2.50/55/12.00 0.50/55/12.00
2 Kuhnt Günter GER 4.50/34 2.50/55/14.25 0.50/55/13.00
3 Pernull Adolf GER 1.00/55/16.00 0.50/55/14.25 2.50/55/18.25
4 Nicke Andreas GER 3.00/34 2.50/55/18.25 5.00/34
5 Kuhlmann Hartmut GER 0.50/55/18.25 5.00/52 4.50/34
6 Görtler Dieter GER 1.50/34 3.00/52 5.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Hartinger Thomas GER 40.30 35.20
2 Kuhnt Günter GER 17.20 16.10
3 Pernull Adolf GER 13.20
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 KOEHLER Theodor GER 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00 2.00/55/13.00
2 Burow Joachim GER 4.00/55/16.00 0.50/55/16.00 4.00/55/16.00
3 Klages Günter GER 0.50/34 4.00/55/18.25 3.00/55/18.25
4 Drechsler Dieter GER 3.00/55/18.25 2.50/34 4.00/34