Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 1.00/55/12.00 4.50/55/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bagnoli Alice ITA 3920 4470
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bagnoli Alice ITA 20.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Trejo Romero Fernanda MEX 5.00/55/16.00 5.00/55/14.25
2 JONES Sarah GBR 3.00/55/16.00 3.00/55/14.25
3 Jones Julia GBR 5.00/55/18.25 2.00/55/14.25
4 Täfvander Jane SWE 2.00/55/18.25 4.00/55/18.25 1.00/55/16.00
5 Johansson Tove SWE 2.50/55/18.25 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Trejo Romero Fernanda MEX 3300 4250
2 Jones Julia GBR 1540 1930
3 JONES Sarah GBR 1290 1410
4 Johansson Tove SWE 240 830
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Jones Julia GBR 30.40 30.10
2 Johansson Tove SWE 17.10 19.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Ianni Beatrice ITA 0.50/55/12.00 1.00/55/11.25 5.00/55/12.00
2 Tafvander Jennifer SWE 5.00/55/13.00 2.00/55/12.00
3 Gustafsson Sandra SWE 4.50/55/13.00 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00
4 Bagnoli Martina ITA 0.50/55/14.25 5.00/55/14.25
5 La Ganga Carlotta ITA 0.00/55/16.00 4.00/55/14.25
6 Mungenast Alexandra SUI 5.00/34 1.50/55/14.25
7 Proia Viviana ITA 4.00/52 4.00/52 2.00/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Caruso Silvia ITA 7130 7130 5410
2 Bagnoli Martina ITA 2400 3480
3 La Ganga Carlotta ITA 2990 3110
4 Tafvander Jennifer SWE 3030 2990
5 Mungenast Alexandra SUI 1780 2780
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Chiaravalli Brenda ITA 6.00/55/18.25 4.50/55/16.00 1.50/55/14.25
2 Baldini Emanuela ITA 3.00/34 3.25/43 3.00/43
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Werder Ruth SUI 3.00/52/14.25 3.00/52/14.25 0.50/52/14.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 DANIIL Daniel GRE 4.00/55/13.00 0.50/55/14.25 3.00/55/12.00
2 Caldarola Francesco ITA 0.50/55/12.00 2.00/55/12.00
3 Techoueyres Aris GRE 4.00/55/16.00 5.00/55/16.00
4 Andronico Luca ITA 4.00/55/18.25 5.50/52 1.50/34
5 Franulovic Roman CRO 2.00/34 3.00/34 2.00/34
6 BREZAC Lovro CRO 0.50/34 2.00/34 0.00/34
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Techoueyres Aris GRE 1830 3370
2 Caldarola Francesco ITA 3100 2680
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Caldarola Francesco ITA 23.50 26.30
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Berio Edoardo ITA 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00
2 Pigozzi Robert DOM 2.50/58/12.00 2.00/58/12.00
3 GURALIA Levan ITA 1.00/58/12.00 5.00/58/13.00
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 3.50/58/13.00 3.00/58/13.00
4 Pajni Gianmarco ITA 3.00/58/13.00 3.50/58/13.00
6 Trejo Romero Diego MEX 5.00/58/14.25 3.00/58/13.00
7 Chionis Nikolaos GRE 1.00/58/13.00 2.50/37 2.50/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berio Edoardo ITA 3460 5610
2 Pajni Gianmarco ITA 5490 5090
3 Trejo Romero Diego MEX 5150 2210
4 GURALIA Levan ITA 4380 720
5 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4370 2910
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Pajni Gianmarco ITA 48.70 49.20
2 Berio Edoardo ITA 45.10 47.90
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 38.30 40.20
4 Trejo Romero Diego MEX 23.10 37.30
5 Pigozzi Robert DOM 34.20 35.20
6 GURALIA Levan ITA 22.00 21.70
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Allais Carlo ITA 5.00/58/10.75 5.00/58/10.75
2 Stadlbaur Benjamin SUI 2.50/58/11.25 4.00/58/10.75 4.50/58/11.25
3 Luzzeri Matteo ITA 5.00/58/11.25 2.50/58/12.00 3.50/58/11.25
4 Guralia Genadi GEO 4.50/58/11.25 4.00/58/11.25
5 Napolitano Davide ITA 4.00/58/11.25 2.50/58/11.25
6 Benatti Nicholas ITA 1.50/58/11.25 0.50/58/11.25
7 Trads Haugaard Sebastian DEN 2.50/37 0.00/37 4.25/58/12.00
8 Gustafson Thomas SWE 1.50/58/13.00 4.00/58/12.00 1.50/58/12.00
9 Muzic Feruccio CRO 2.00/58/12.00 3.50/58/12.00 2.50/58/13.00
10 D'Alberto Lorenzo ITA 1.00/58/12.00 2.50/58/13.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 D'Alberto Lorenzo ITA 7560 8830
2 Guralia Genadi GEO 7970 5660
3 Benatti Nicholas ITA 7690 7630
4 Kousathanas Thimios GRE 4500 1730 2990
# Bib Name Country Category Round 1 Round 3
1 Napolitano Davide ITA 54.70 55.80
2 Guralia Genadi GEO 55.20 54.80
3 D'Alberto Lorenzo ITA 53.20
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2 Round 3
1 Palombo Stefano ITA 1.50/55/10.75 0.50/55/10.25 0.50/55/10.25
2 Nørkjær Lars DEN 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25 4.50/55/12.00
3 Speri Nicola ITA 1.50/55/11.25 1.00/55/11.25
4 Soer Gerard J.Paul MON 0.50/55/14.25 4.00/55/12.00 4.50/55/13.00
5 Rovetta Andrea ITA 2.00/55/12.00 3.50/55/12.00 2.50/55/12.00
6 Fiammenghi Alessandro ITA 2.50/55/12.00 4.50/55/13.00 4.50/55/13.00
7 Floreani Mirco ITA 4.50/34 2.00/55/12.00 5.50/34
8 Andronico Giovanni ITA 2.00/55/13.00 5.00/55/13.00 5.00/55/13.00
9 Züger Herbert SUI 3.50/55/16.00 1.50/55/14.25 1.50/55/14.25
10 Sabaini Roberto ITA 3.00/34 4.00/55/16.00 3.50/55/16.00
11 Dragoni Corrado ITA 2.00/52 5.00/52 2.00/52
12 Cavagna Walter ITA 2.50/52