Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Aureli Valentina ITA 0.50/55/14.25
1 Caruso Silvia ITA 4.00/55/13.00
1 Cilento Aprilia ITA 4.00/46
1 Ianni Beatrice ITA 3.00/55/13.00
1 Rustioni Lucia ITA 5.00/49
1 Terracciano Silvia ITA 1.50/55/14.25
2 Gullotta Chiara ITA 5.00/55/14.25
2 Sciuto Giorgia ITA 2.50/46
2 Sergueeva Karina RUS 3.00/55/13.00
2 Tassinari Verena ITA 3.50/55/16.00
2 Trucatto Monica ITA 2.25/55/18.25
3 Bagnoli Alice ITA 1.00/46
3 Pajni Maria Luisa ITA 3.00/55/14.25
3 Spinelli Giulia ITA 1.50/55/16.00
4 La Ganga Carlotta ITA 3.50/55/18.25
4 Riolo Federica ITA 3.00/34
4 Sciuto Martina ITA 3.00/55/16.00
5 Bagnoli Martina ITA 1.25/55/16.00
5 Scriboni Giada ITA 2.00/52
# Bib Name Country Category Round 1
1 Cilento Aprilia ITA 1960
1 Pajni Maria Luisa ITA 3520
1 Rustioni Lucia ITA 2250
1 Sergueeva Karina RUS 5170
2 Bagnoli Alice ITA 760
2 Barbagallo Angela ITA 200
2 Caruso Silvia ITA 3460
2 La Ganga Carlotta ITA 2280
3 Bagnoli Martina ITA 2870
3 Sciuto Giorgia ITA 400
3 Spinelli Giulia ITA 1210
4 Gullotta Chiara ITA 2690
4 Riolo Federica ITA 370
5 Sciuto Martina ITA 980
# Bib Name Country Category Round 1
1 Gullotta Chiara ITA 26.90
1 Sergueeva Karina RUS 32.00
2 La Ganga Carlotta ITA 14.80
2 Pajni Maria Luisa ITA 25.40
3 Bagnoli Martina ITA 21.00
4 Sciuto Martina ITA 15.40
5 Caruso Silvia ITA 14.50
# Bib Name Country Category Round 1
1 Caruso Brando ITA 4.00/55/14.25
1 Domini Manuel ITA 2.00/55/16.00
1 Luzzeri Fedele ITA 2.00/55/11.25
1 Menestrina Marco ITA 1.50/58/11.25
1 Merlo Fabrizio ITA 2.50/58/10.75
1 Merolla Stelio ITA 2.50/58/12.00
1 Spinelli Luca ITA 1.50/55/12.00
2 Allais Carlo ITA 5.00/58/11.25
2 D'Ascenzi Edoardo ITA 3.00/55/18.25
2 Di Lelio Davide ITA 5.00/55/14.25
2 Mazzola Roberto ITA 1.50/55/11.25
2 Paci Alessandro ITA 4.50/55/18.25
2 Van De Putte Luca ITA 3.00/58/13.00
3 Andronico Giovanni ITA 2.00/55/12.00
3 D'Alberto Lorenzo ITA 2.00/58/13.00
3 Falconi Matteo ITA 3.00/55/14.25
3 Garassino Francesco ITA 0.50/55/18.25
3 Minelli Federico ITA 4.50/58/11.25
3 Pajni Gianmarco ITA 0.50/52
4 Biasillo Andrea ITA 3.50/52
4 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 4.00/49
4 Napolitano Davide ITA 2.00/58/13.00
4 Padalino Emiliano ITA 2.00/58/11.25
4 Piana Matteo ITA 2.00/55/14.25
4 Vassallo Sergio ITA 2.00/55/12.00
5 Archidiacono Matteo ITA 3.50/46
5 Berio Edoardo ITA 0.00/49
5 Gullotta Lorenzo ITA 2.00/58/13.00
5 Porcari Marco ITA 2.50/58/12.00
5 Riolo Ruggiero ITA 0.00/46
5 Speri Nicola ITA 2.00/55/12.00
6 Archidiacono Luca ITA 3.50/58/16.00
6 Colombo Leonardo ITA 0.50/46
6 Donaggio Arduino ITA 5.00/55/13.00
6 Facchinelli Luca ITA 0.50/43
6 Falcioni Gabriele ITA 1.50/58/12.00
6 Serafica Sergio ITA 1.50/58/12.00
6 Tamanza Sergio ITA 5.00/55/13.00
7 Riccobono Andrea ITA 2.00/58/18.25
8 Lovisetto Marco ITA 5.00/58/13.00
8 Piana Giuseppe Luca ITA 5.00/58/13.00
8 Saracco Marco ITA 4.00/55/13.00
9 D'Alberto Daniele ITA 2.00/55/13.00
10 D'Abramo Angelo ITA 5.50/55/14.25
10 Floreani Mirco ITA 3.00/58/13.00
11 Bonazzi Giancarlo ITA 4.00/55/14.25
11 Contri Emanuele ITA 4.50/58/14.25
12 Garassino Gianluca ITA 4.50/43
12 Sosi Stefano ITA 3.50/55/14.25
13 Gatti Sergio ITA 2.50/55/14.25
14 Cronst Paolo ITA 0.50/55/16.00
15 Riolo Roberto ITA 2.50/55/18.25
16 Morandini Mauro ITA 5.00/43
16 Pizzocari Gerardo ITA 5.00/43
# Bib Name Country Category Round 1
1 Caruso Brando ITA 4740
1 D'Alberto Matteo ITA 5550
1 Falcioni Gabriele ITA 5580
1 Falconi Matteo ITA 1660
1 Garassino Francesco ITA 2450
1 Gullotta Lorenzo ITA 2960
1 Sergeev Aleksandre ITA 4770
2 Alletti Stefano ITA 710
2 Canzoneri Filippo ITA 3570
2 Domini Manuel ITA 1680
2 Mazzola Roberto ITA 4550
2 Menestrina Marco ITA 3570
2 Napolitano Davide ITA 1270
2 Paci Alessandro ITA 2740
2 Riolo Ruggiero ITA 1620
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 1500
3 D'Alberto Lorenzo ITA 960
3 D'Ascenzi Edoardo ITA 1150
3 Piana Matteo ITA 1600
3 Vassallo Sergio ITA 2310
4 Archidiacono Luca ITA 760
4 D'Acquisto Vincenzo ITA 1100
4 Di Lelio Davide ITA 1090
4 Pajni Gianmarco ITA 590
4 Riolo Roberto ITA 1040
5 Berio Edoardo ITA 500
5 Biasillo Andrea ITA 840
5 Spinelli Luca ITA 380
6 Archidiacono Matteo ITA 670
6 Colombo Leonardo ITA 320
# Bib Name Country Category Round 1
1 D'Ascenzi Edoardo ITA 20.60
1 Mazzola Roberto ITA 24.60
1 Menestrina Marco ITA 49.90
1 Minelli Federico ITA 53.40
1 Napolitano Davide ITA 44.00
1 Paci Alessandro ITA 16.60
1 Spinelli Luca ITA 36.00
2 Cronst Paolo ITA 21.00
2 D'Alberto Lorenzo ITA 41.60
2 Falcioni Gabriele ITA 51.30
2 Falconi Matteo ITA 17.50
2 Garassino Francesco ITA 17.50
2 Pajni Gianmarco ITA 11.60
3 Cavalli Tancredi Riccardo ITA 8.60
3 Domini Manuel ITA 12.60
3 Gullotta Lorenzo ITA 31.80
3 Piana Matteo ITA 16.80
4 Archidiacono Luca ITA 31.70
4 Archidiacono Matteo ITA 11.80
4 Di Lelio Davide ITA 16.20
5 Biasillo Andrea ITA 0.00