Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Marty Monica SUI 4.00/55/14.25 3.50/55/14.25
1 Porter Joanne GBR 0.50/55/12.00 5.50/55/13.00
1 Shedd Philippa GBR 1.00/55/11.25 1.50/55/11.25
2 Hüller Gabriele GER 1.50/55/16.00 4.00/55/16.00
2 Medem Seghers Cristina ESP 2.00/55/12.00 4.00/55/12.00
2 Vang Lise NOR 3.00/55/13.00 3.00/55/13.00
3 Langrock Claudia GER 3.50/55/16.00 2.00/55/14.25
3 Skelton Kiva IRL 3.00/46 5.00/43
3 Terracciano Silvia ITA 2.00/55/13.00 4.50/55/14.25
4 Bekker Lizette RSA 3.00/55/18.25 2.50/55/18.25
4 Varming Susanne NOR 4.00/55/14.25 1.50/55/14.25
5 Liebisch Gitte GER 0.50/55/14.25 2.50/52
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Liebisch Gitte GER 3860 3540
1 Marty Monica SUI 3270 3310
1 Shedd Philippa GBR 3180 2710
2 Hüller Gabriele GER 2060 2660
2 Langrock Claudia GER 2720 3410
2 Terracciano Silvia ITA 1150 1900
3 Vang Lise NOR 2150 3030
4 Porter Joanne GBR 2070 2480
5 Bekker Lizette RSA 860 1620
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Gabriele GER 21.60 17.50
1 Shedd Philippa GBR 23.60 26.10
1 Vang Lise NOR 32.00 31.30
2 Liebisch Gitte GER 31.20 29.20
3 Porter Joanne GBR 26.20 26.60
4 Bekker Lizette RSA 27.70 24.90
5 Langrock Claudia GER 21.10 23.90
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hornagold Mike Jnr GBR 4.00/55/11.25 2.00/55/10.75
1 Leprince Philippe FRA 1.50/55/11.25 1.00/55/11.25
1 Malhomme Thierry FRA 1.50/55/10.25 1.50/55/10.75
2 Arp Hansen Lars DEN 2.00/55/13.00 1.50/55/12.00
2 Draux Philippe FRA 5.00/55/11.25 1.50/55/10.75
2 Kyprios Sotiris GRE 3.00/55/11.25 3.00/55/11.25
3 Guyamier Patrick FRA 2.00/55/11.25 3.00/55/11.25
3 Hüller Heiko GER 3.00/55/13.00 1.00/55/12.00
3 Watson Rodney IRL 2.00/55/12.00 1.50/55/10.75
4 Skande Ulf SWE 2.00/55/11.25 2.50/55/11.25
4 Söderlund Bo SWE 1.00/55/13.00 0.50/55/12.00
4 Svensson Peter SWE 2.50/55/11.25 3.50/55/11.25
5 Keusseoglou Aleco MON 5.00/55/12.00 1.50/55/11.25
5 Nieuwstadt Brett RSA 2.00/55/11.25 1.00/55/11.25
5 Pedersen Ib Trier DEN 3.50/55/14.25 4.50/55/13.00
6 Jagoe Sean RSA 1.50/55/13.00 5.00/55/13.00
6 Song Tony GBR 4.50/55/13.00 4.00/55/13.00
6 Vourdachas George GRE 3.50/55/12.00 5.00/55/12.00
7 Lefour Christophe FRA 2.00/55/11.25 1.50/55/12.00
7 Shead Don RSA 3.00/55/12.00 3.50/55/13.00
7 Wood Stuart GBR 2.00/55/13.00 3.00/55/13.00
8 Girod Philippe FRA 2.50/55/13.00 1.50/55/14.25
8 Magnin Jean-Paul SUI 1.00/55/12.00 2.00/55/13.00
8 Mostert Andre NAM 4.00/55/12.00 1.00/55/12.00
9 Gatti Sergio ITA 1.50/55/13.00
9 Gmur Max RSA 3.00/55/14.25 2.00/55/14.25
9 Viljoen Anton RSA 3.00/55/12.00 1.50/55/13.00
10 Hammersley Paul GBR 0.50/55/13.00
10 Maire Yves SUI 2.50/55/12.00 4.50/55/18.25
10 Newby-Ricci Anthony GBR 1.00/55/13.00 3.50/46
11 Fleury Jean-Pierre FRA 2.00/55/12.00
11 Menzel Hans-Joachim GER 5.00/55/14.25
11 Philips John GBR 3.00/55/14.25
12 Ducrot Nicolas FRA 2.00/55/12.00
12 Knudsen Jens DEN 2.00/55/14.25
12 Lazinskas Ignas LTU 2.00/55/14.25
12 Valentelis Vytautas LTU 4.00/55/14.25
13 Dokoupil Tom NED 1.25/55/12.00
13 Johnsen Lasse Vidar NOR 3.00/55/14.25
14 Alexander Robbie RSA 1.00/55/12.00
14 Juhl Anker DEN 1.00/55/14.25
14 Lilleberg Audun NOR 2.00/55/16.00
15 Cornhill Eric RSA 0.00/52
15 Cornish Allan ZIM 4.00/55/16.00
15 Jardine Marc RSA 3.50/55/13.00
16 Jirak Bernd AUT 5.00/46
16 Phillips Andrew GBR 2.00/55/13.00
17 Seyfried Xavier SUI 4.50/55/14.25
17 Skelton Robin IRL 1.50/46
18 Gagliardi Vittorio ITA 1.00/55/16.00
19 De Jongh Dennis RSA 2.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arp Hansen Lars DEN 2520 2650
1 Jardine Marc RSA 2310 3220
1 OBERLEITNER Franz AUT 3110 2800
2 Menzel Hans-Joachim GER 2470 2340
2 Pedersen Ib Trier DEN 1990 2080
2 Svensson Peter SWE 3110 3070
3 Girod Philippe FRA 1660 1950
3 Lazinskas Ignas LTU 1920 2060
3 Nieuwstadt Brett RSA 3640 2910
4 Dokoupil Tom NED 2700 2540
4 Hüller Heiko GER 1670 1780
4 Skande Ulf SWE 1960 1790
5 Fleury Jean-Pierre FRA 2040 1870
5 Hammersley Paul GBR 1320 1320
5 Philips John GBR 1340 880
6 Cornhill Eric RSA 1210
6 Hornagold Mike Jnr GBR 2000
6 Wood Stuart GBR 1330
7 Johnsen Lasse Vidar NOR 860
7 Phillips Andrew GBR 1810
7 Skelton Robin IRL 820
8 Lefour Christophe FRA 1770
8 Lilleberg Audun NOR 390
8 Song Tony GBR 810
9 Cornish Allan ZIM 690
9 De Jongh Dennis RSA 1660
10 Mostert Andre NAM 1540
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Hüller Heiko GER 36.40 35.10
1 Lefour Christophe FRA 44.50 43.00
1 OBERLEITNER Franz AUT 54.70 49.50
2 Hammersley Paul GBR 37.40 32.10
2 Nieuwstadt Brett RSA 43.30 42.90
2 Philips John GBR 30.90 31.50
3 Gagliardi Vittorio ITA 37.20 38.00
3 Knudsen Jens DEN 29.80 30.80
3 Lilleberg Audun NOR 34.70 31.90
4 Jardine Marc RSA 36.20 36.10
4 Johnsen Lasse Vidar NOR 30.80 27.60
4 Song Tony GBR 21.00 26.30
5 Girod Philippe FRA 30.60 27.00
5 Hornagold Mike Jnr GBR 37.90 36.00
5 Skelton Robin IRL 23.10 0.00
6 Arp Hansen Lars DEN 10.30
6 Cornhill Eric RSA 24.00
6 Phillips Andrew GBR 31.90
7 Begovich Heinz AUT 0.00
7 Menzel Hans-Joachim GER 0.00
7 Mostert Andre NAM 28.60
8 Fleury Jean-Pierre FRA 22.90