Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Berg Joanna GER 3.00/55/12.00 3.50/55/13.00
1 Bonnemann Giannina GER 2.25/52 3.00/55/18.25
1 Volk Franka Maria GER 3.00/55/14.25 3.50/55/14.25
2 Berg Jeanna GER 5.50/55/14.25 1.50/55/14.25
2 Jahnke Christine GER 1.50/49 5.00/49
2 Stange Inga GER 2.00/55/14.25 2.00/55/14.25
3 Haschock Maria GER 1.00/49 4.00/49
3 Haschock Melanie GER 3.50/55/14.25 3.00/55/16.00
3 Patschke Nicole GER 1.50/55/14.25 5.50/55/16.00
4 Meckling Anne GER 4.50/46 2.00/49
4 Mueller Jennifer GER 4.00/55/18.25 3.50/55/16.00
5 Bonnemann Chiara GER 3.00/46 2.00/49
5 Hüller Julia GER 5.00/52 1.50/55/18.25
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bonnemann Giannina GER 2490 2620
1 Stange Inga GER 3030 3280
1 Volk Franka Maria GER 3860 3690
2 Berg Jeanna GER 3210 3560
2 Haschock Maria GER 2010 1770
2 Hüller Julia GER 1360 2430
3 Bonnemann Chiara GER 1270 1360
3 Haschock Melanie GER 2780 2580
3 Patschke Nicole GER 1200 2410
4 Berg Joanna GER 5000 1920
4 Jahnke Christine GER 750 1270
5 Mueller Jennifer GER 650 1820
# Bib Name Country Category Round 2
1 Berg Joanna GER 29.00
2 Patschke Nicole GER 28.80
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Goede Sebastian GER 1.50/58/12.00 2.00/58/12.00
1 Grutza Martin GER 2.00/55/18.25 1.50/55/14.25
1 Schipner Bojan GER 3.00/58/12.00 3.00/58/11.25
2 Brockmann Simon GER 4.50/52 2.50/55/18.25
2 KEMPER Kim Joel GER 4.50/58/13.00 3.25/58/13.00
2 Lison Nico GER 3.50/55/18.25 0.00/55/18.25
3 Brockmann Sascha GER 5.50/58/18.25 5.00/52
3 Jahnke Tobias GER 4.00/46 4.00/46
3 Moeller Oliver GER 3.50/58/14.25 3.00/58/13.00
4 Beier Toni GER 4.00/58/16.00 0.50/52
4 KOKOTEK Michael GER 2.00/46 0.00/43
4 Patschke Michael GER 4.00/58/13.00 5.50/58/14.25
5 BOTHE Bastian GER 0.50/46 0.00/43
5 Hoffmann Dominik GER 4.25/52 0.50/52
5 Patschke Matthias GER 4.00/58/13.00 5.50/46
6 Bothe Konstantin GER 1.50/43
6 Lange Sebastian GER 1.50/58/18.25
7 Funk Andreas GER 4.00/46
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Bothe Konstantin GER 1950 1880
1 Goede Sebastian GER 3940 3040
1 Schipner Bojan GER 4140 3500
2 Grutza Martin GER 1170 1310
2 Hoffmann Dominik GER 2800 2200
2 Patschke Matthias GER 2840 2730
3 Brockmann Sascha GER 1180 2020
3 Brockmann Simon GER 770 820
3 Patschke Michael GER 2960 2400
4 Beier Toni GER 1580 1400
4 Jahnke Tobias GER 660 810
4 KEMPER Kim Joel GER 3820 2360
5 BOTHE Bastian GER 830 580
5 Lison Nico GER 500 320
5 Moeller Oliver GER 1550 1720
6 KOKOTEK Michael GER 580
6 Lange Sebastian GER 1390
# Bib Name Country Category Round 1
1 Patschke Matthias GER 36.60