Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification

# Bib Name Country Category Round 1
1 Dawson Sherry USA 4.50/55/14.25
1 Lott Marla USA 3.00/55/13.00
1 Rozow Sarah USA 3.00/55/14.25
1 Shedd Philippa GBR 1.50/55/12.00
2 Black Kimberly USA 3.50/55/14.25
2 Bucher Michelle USA 0.50/55/14.25
2 Gilbert Jenna USA 1.00/55/14.25
3 Schmitt Kirby USA 4.00/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bates Mindy USA 2700
1 Gassman Rhonda USA 2620
1 Schmitt Kirby USA 1220
1 Shedd Philippa GBR 2010
1 Tucker Diane USA 1610
1 Wright Molly USA 3050
2 Dawson Sherry USA 1990
2 Miner Emma USA 870
2 Modisett Katie USA 260
2 Patterson Patricia USA 1260
3 Edwards Prissy USA 830
3 Metzler Marie USA 1940
4 Bucher Michelle USA 660
4 Schmitt Cheryl USA 460
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bucher Michelle USA 23.30
1 Modisett Katie USA 0.00
1 Schmitt Kirby USA 17.40
1 Tucker Diane USA 17.30
2 Schmitt Cheryl USA 11.70
# Bib Name Country Category Round 1
1 Bucher Brandon USA 4.50/58/13.00
1 Clark Chris USA 3.00/55/10.75
1 Contos Casey USA 3.00/58/11.25
1 Contos Kim USA 2.50/55/11.25
1 Hall Gary USA 1.50/55/12.00
1 Jackson Samuel USA 1.00/55/11.25
1 Kniesly John USA 3.00/55/12.00
1 Smith Nate USA 1.00/58/11.25
2 Bucher Don USA 1.50/55/14.25
2 Burdick Cale USA 2.50/58/11.25
2 Dawson Brian USA 4.00/55/11.25
2 Detty Briant USA 2.00/55/12.00
2 Irmscher Matthew USA 3.50/58/13.00
2 Smith Kevin USA 5.00/55/12.00
3 Jarrett Dave USA 3.00/55/16.00
3 Miller Paul USA 2.00/55/11.25
3 Plummer Steven USA 2.00/55/14.25
3 Rozow Nick USA 3.00/55/14.25
3 Vieke Noah USA 1.50/58/12.00
3 Walker Wayne USA 4.50/55/12.00
4 Baker Mike USA 4.00/55/16.00
4 Clark Lake USA 1.50/55/16.00
4 Detty Brian USA 4.00/55/12.00
4 Lambert Tony USA 3.50/55/12.00
4 Schmitt Scott USA 3.00/58/13.00
5 Beerman Brad USA 1.50/55/12.00
5 Shedd Frederick USA 3.50/55/12.00
6 Driver Rob USA 0.50/55/12.00
7 Warne John USA 2.00/55/13.00
8 Beck James USA 6.00/55/14.25
# Bib Name Country Category Round 1
1 Danford Thomas USA 3370
1 Detty Briant USA 1390
1 Lamberson Eugene USA 640
1 Little Howard USA 1530
1 Plummer Steven USA 1450
1 Roach William USA 320
1 Schmitt Scott USA 3710
1 Sharkey Jared USA 5250
1 Shedd Nicholas GBR 290
1 Zimmer Brian USA 2710
2 Beck James USA 870
2 Bucher Brandon USA 2200
2 Burdick Cale USA 2240
2 Clark Lake USA 160
2 Manning Paul USA 1230
2 Schmitt Andrew USA 2510
2 Sharkey Randy USA 1520
3 Kniesly John USA 870
3 Mccain Matt USA 530
3 Schmitt Clay USA 740
3 Smith Larry USA 1280
3 Weeks Aaron USA 1960
4 Hipskind Andrew USA 160
4 Mccain Chase USA 450
4 Meloon Ken USA 1210
5 Bucher Don USA 660
5 Shedd Taylor USA 410
6 Jarrett Dave USA 200
# Bib Name Country Category Round 1
1 Burdick Cale USA 45.60
1 Detty Brian USA 38.50
1 Detty Briant USA 33.60
1 Kniesly John USA 28.80
1 Mccain Chase USA 43.60
1 Montgomery Jack USA 0.00
1 Smith Larry USA 12.40
1 Weeks Aaron USA 46.00
2 Bucher Brandon USA 30.60
2 Bucher Don USA 10.70
2 Clark Lake USA 12.60
2 Danford Thomas USA 27.30
2 Schmitt Andrew USA 30.50
2 Schmitt Scott USA 36.70
3 Beck James USA 13.70
3 Hipskind Andrew USA 25.50
3 Mccain Matt USA 22.30
3 Shedd Taylor USA 11.00