Code:


Event Details
Age group

Entries
Type
Status
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Country
Code
Area
Organizer
No data
Federation
No data
Other
Towboat




Results Ranking List Classification


# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Arthur Nicole GBR 2.00/55/11.25 4.00/55/11.25
2 Welter Claire-Lise FRA 3.00/55/11.25 1.50/55/11.25
3 Kurczynska Olga POL 1.50/55/12.00 5.00/55/12.00
4 Liakou Evdokia GRE 2.50/55/12.00 4.00/55/12.00
5 Aynaud Marion FRA 2.00/55/12.00 2.50/55/12.00
6 Beliakova Mariya BLR 3.00/55/12.00 2.00/55/12.00
7 Dumoutier Clea FRA 3.00/55/12.00 1.00/55/12.00
8 Caruso Silvia ITA 2.00/55/12.00 1.00/55/12.00
9 Ianni Beatrice ITA 2.00/55/12.00 4.00/55/13.00
10 Chardin Nancy FRA 2.00/55/12.00 3.50/55/13.00
11 Rohrer Irena AUT 1.50/55/12.00 3.50/55/13.00
12 Sergueeva Karina RUS 4.50/55/13.00 3.50/55/13.00
13 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 3.50/55/13.00
13 Franc Ambre FRA 3.50/55/13.00
13 Rauchenwald Tina AUT 3.50/55/13.00
16 Jepsen Maj Lund DEN 3.00/55/13.00
17 Pintó Biescas Aida ESP 2.50/55/13.00
17 Strobbe Karen BEL 2.50/55/13.00
19 Berg Jeanna GER 1.50/55/13.00
19 Volk Franka Maria GER 1.50/55/13.00
21 Menestrina Jutta FIN 1.25/55/13.00
22 Ånesjö Kristine SWE 1.00/55/13.00
23 Madsen Camilla DEN 5.50/55/14.25
24 Kaldi Alexandra GRE 2.00/55/14.25
25 Matkovic Jelena CRO 0.00/55/14.25
26 Francke Lisa SWE 4.50/55/16.00
27 Cornaz-Buros Sandrine SUI 2.50/55/16.00
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Aynaud Marion FRA 7400 7460
2 Sergueeva Karina RUS 6740 7040
3 Beliakova Mariya BLR 6050 6980
4 Cambray Iris FRA 6220 6700
5 Caruso Silvia ITA 4140 6470
6 Chardin Nancy FRA 6840 5170
7 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 4230 4090
8 Menestrina Jutta FIN 4430 2510
9 Kaldi Alexandra GRE 3730
10 Rohrer Irena AUT 2930
11 Francke Lisa SWE 2890
12 Volk Franka Maria GER 2660
13 Cornaz-Buros Sandrine SUI 2200
14 Rauchenwald Tina AUT 2170
15 Berg Jeanna GER 1860
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Chardin Nancy FRA 48.60 49.10
2 Menestrina Jutta FIN 44.60 46.10
3 DE MEDRANO TIANA Cristina ESP 41.10 44.80
4 Jepsen Maj Lund DEN 45.70 42.60
5 Rauchenwald Tina AUT 43.10 41.80
6 Beliakova Mariya BLR 42.70 41.40
7 Neels Camille FRA 40.70 40.80
8 Madsen Camilla DEN 40.60 38.90
9 Sergueeva Karina RUS 38.10
10 Francke Lisa SWE 37.50
11 Aynaud Marion FRA 36.20
12 Berg Jeanna GER 33.50
13 Pintó Biescas Aida ESP 32.90
14 Kaldi Alexandra GRE 25.60
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 Luzzeri Matteo ITA 3.00/58/10.75 2.25/58/10.75
2 Ianni Matteo ITA 2.50/58/11.25 2.00/58/10.75
3 Ricaud Loic FRA 2.50/58/11.25 1.50/58/10.75
4 Sedlmajer Adam CZE 4.00/58/11.25 3.00/58/11.25
5 Duvernoy Guillaume FRA 2.00/58/11.25 2.50/58/11.25
6 Snelleman Rik NED 1.50/58/11.25 2.00/58/11.25
7 Merolla Stelio ITA 3.00/58/11.25 1.50/58/11.25
8 Bartalsky Martin SVK 0.50/58/11.25 1.25/58/11.25
9 Cavarretta Benjamin FRA 2.00/58/11.25 4.50/58/12.00
10 Anthony Alexander GBR 1.50/58/11.25 1.50/58/12.00
11 BELIAKOU Herman BLR 0.50/58/11.25 2.50/58/13.00
12 Dailland Thibaut FRA 2.00/58/11.25 1.00/58/13.00
13 Goede Sebastian GER 3.50/58/12.00
13 Haslam Sam GBR 3.50/58/12.00
13 Lambrigger Loris SUI 3.50/58/12.00
16 Aksinevich Dzmitry BLR 3.00/58/12.00
16 D'Alberto Lorenzo ITA 3.00/58/12.00
16 Lamprou Loukas GRE 3.00/58/12.00
16 Lithner Erik SWE 3.00/58/12.00
20 Bernatowicz Krzysztof POL 2.50/58/12.00
20 Ribeiro Santos Joao Pedro POR 2.50/58/12.00
20 Schipner Bojan GER 2.50/58/12.00
23 Kolman Martin CZE 1.50/58/12.00
23 Lamprou Andreas GRE 1.50/58/12.00
25 Critchley Stephen GBR 1.00/58/12.00
26 Bushyn Siarhei BLR 0.50/58/12.00
26 Schouten Jordy NED 0.50/58/12.00
28 Kostenberger Claudio AUT 5.50/58/13.00
29 Vos Danny NED 3.50/58/13.00
30 Napolitano Davide ITA 3.00/58/13.00
31 Coassin Pierre FRA 1.00/58/13.00
32 Lagae Pieter-Jan BEL 0.50/58/13.00
33 Moreno De Carlos Alvaro ESP 0.00/58/13.00
34 Efverstrom Daniel SWE 5.00/58/14.25
35 Roca Arribas Santi ESP 3.50/58/14.25
36 Sebok Zoltan Jr HUN 4.00/37
36 Strijdom Juan RSA 4.00/37
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
1 BELIAKOU Herman BLR 10690 10790
2 Sedlmajer Adam CZE 8430 9730
3 Poteau Alexandre FRA 9200 9060
4 Ballon Pierre FRA 9080 9040
5 Kolman Zdenek CZE 7550 8370
6 Anthony Alexander GBR 7750 8240
7 Kolman Martin CZE 8670 8070
8 Dailland Thibaut FRA 8970 7300
9 Bartalsky Martin SVK 7110 7130
10 Vos Danny NED 6340 6360
11 Lambrigger Loris SUI 7460 6320
12 Bushyn Siarhei BLR 7360 5610
13 Fernandez Theo FRA 6230
14 Critchley Stephen GBR 5670
15 D'Alberto Lorenzo ITA 5250
16 Coassin Pierre FRA 5070
17 Lamprou Loukas GRE 4800
18 Aksinevich Dzmitry BLR 4420
18 Snelleman Rik NED 4420
20 Goede Sebastian GER 3930
20 Roca Arribas Santi ESP 3930
22 Efverstrom Daniel SWE 3770
23 Schipner Bojan GER 3720
24 Lamprou Andreas GRE 3640
25 Haslam Sam GBR 3260
26 Luzzeri Matteo ITA 3230
27 Schouten Jordy NED 2980
28 Kostenberger Claudio AUT 2380
29 Bernatowicz Krzysztof POL 2210
30 Moreno De Carlos Alvaro ESP 870
# Bib Name Country Category Round 1 Round 2
0 Dailland Thibaut FRA 0.00
1 Critchley Stephen GBR 60.50 61.90
2 Kostenberger Claudio AUT 57.90 60.50
3 Sedlmajer Adam CZE 56.70 58.80
4 Bartalsky Martin SVK 57.80 58.30
5 Schipner Bojan GER 56.40 58.10
6 Napolitano Davide ITA 54.50 57.90
7 Anthony Alexander GBR 58.00 56.90
8 Snelleman Rik NED 56.20 56.70
9 Haslam Sam GBR 55.90 56.70
10 Buttigieg Anthony FRA 54.20 56.70
11 Coassin Pierre FRA 55.40 56.60
12 Lamprou Loukas GRE 55.20 55.20
13 Moreno De Carlos Alvaro ESP 53.60
14 Luzzeri Matteo ITA 52.10
15 Roca Arribas Santi ESP 51.00
16 D'Alberto Lorenzo ITA 50.40
17 BELIAKOU Herman BLR 50.00
18 Krzywinski Mateusz POL 48.90
18 Rutkowski Jakub POL 48.90
20 Bushyn Siarhei BLR 48.60
21 Schouten Jordy NED 48.20
22 Vos Danny NED 47.50
23 Lagae Pieter-Jan BEL 46.60
24 Goede Sebastian GER 46.00
25 Lamprou Andreas GRE 43.70
26 Kolman Martin CZE 43.60
27 Efverstrom Daniel SWE 43.00
28 Bernatowicz Krzysztof POL 32.90