Ivetofta Sparbanks Cup 2009
Bromölla , 26-28 Jun 2009
Waterski
International competition
Code: 09SWE15


Event Details(Homologation Level Planned)
Age group
-14 -17 -21 O35 O45 O55 Open

Entries
Type Open
Status Registration Pending
Limit Unlimited
Deadline
Divisions No
Open to foreign Skiers No
Cash Prize No

Jury Panel
No data

Bromölla
Country Sweden
Code SWE0101
Area
Organizer
Name Jimmie Pahlsson
Phone
Email
Federation
No data
Other
Towboat
More info
Remarks




Results Ranking List Classification


# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jansson Sofia SWE 0.50/34 0.00/55/18.25
2 Brännström Lovisa SWE 4.50/46 2.00/49
3 Johansson Tove SWE 2.50/34 5.00/46
4 Öhman Jenny SWE 1.00/34 1.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Öhman Jenny SWE 650 710
2 Brännström Lovisa SWE 520 700
3 Jansson Sofia SWE 540 630
4 Johansson Tove SWE 560 580
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Johansson Tove SWE 14.20 14.50
2 Jansson Sofia SWE 13.70 14.00
3 Brännström Lovisa SWE 13.90 13.80
4 Öhman Jenny SWE 13.60 13.80
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Jansson Elin SWE 4.00/55/13.00 1.50/55/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1
1 Francke Lisa SWE 1590
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Francke Lisa SWE 36.60 38.10
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Francke Stina SWE 1300 1920
# Bib Name HC Country Category Round 1
1 Brännström Anna SWE 5.00/55/14.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Österlund Vilgot SWE 4.00/55/16.00 4.00/55/14.25
2 Jackson Martin SWE 4.00/55/16.00 1.00/55/16.00
3 Blomqvist Felix SWE 3.00/52 1.50/55/18.25
4 Bogne Jakob SWE 5.00/52 0.50/52
5 Blomqvist Alexander SWE 1.50/22 0.00/40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Österlund Vilgot SWE 1780 1620
2 Blomqvist Felix SWE 1550 1380
3 Bogne Jakob SWE 820 500
4 Blomqvist Alexander SWE 640 240
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Österlund Vilgot SWE 23.00 24.40
2 Blomqvist Felix SWE 14.20 17.40
3 Jackson Martin SWE 15.50 17.20
4 Bogne Jakob SWE 15.50 15.30
5 Brännström Max SWE 9.40 10.40
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Alé Lindén Lasse SWE 3.25/58/12.00 0.50/58/13.00
2 Bernebring Martin SWE 0.00/58/18.25 1.00/58/14.25
3 Ohman Patrik SWE 2.00/37 2.00/58/18.25
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Ohman Patrik SWE 1670 710
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Ohman Patrik SWE 32.20 32.50
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Rosén David SWE 6.00/37 0.50/58/11.25
2 Schützer Johan SWE 4.50/58/14.25 2.00/58/12.00
3 Brännström Markus SWE 4.00/58/12.00 4.50/58/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Schützer Johan SWE 1670 1650
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Brännström Markus SWE 48.90 50.90
2 Schützer Johan SWE 40.50 42.20
3 Rosén David SWE 36.90 36.10
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Malmros André SWE 2.50/58/11.25 0.50/58/11.25
2 Hagäng Daniel SWE 2.00/58/12.00 4.50/58/12.00
3 Brage Nicklas SWE 0.00/58/11.25 4.50/58/13.00
4 Tengius Henrik SWE 3.50/58/13.00 3.50/58/13.00
5 Österlund Klas SWE 0.50/58/14.25 3.00/34
6 Wahlfried Mattias SWE 4.00/34
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Danieli Andreas SWE 3970 1160
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Danieli Andreas SWE 54.70 56.60
2 Brage Nicklas SWE 46.60 45.30
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Bylin Björn SWE 4.00/55/14.25 2.00/55/12.00
2 Bogne Jan SWE 1.50/34 2.50/34
# Bib Name HC Country Category Round 1
1 Bergström Thommy SWE 3.50/55/13.00
2 Brännström Mats SWE 2.50/55/13.00
# Bib Name HC Country Category Round 1 Round 2
1 Gunnarsson Bosse SWE 4.00/34 4.50/34